Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Domácí prohra s Velkými Hamry

FK Stráž - TJ Velké Hamry 1:3 (0:1)

br. 52.Mitáč - 24.Syrovátka, 79.Macháček, 91.Svrček

Ani druhý zápas konfrontace s loňskou užší špičkou soutěže nám body nepřihrál.Bojovný výkon na fotbalovější hosty nestačil a znamenal prohru 1:3.

Na kvalitní hamerskou rezervu jsme nastoupili s defenzivní taktikou, s kterou si hosté po celý první poločas nevěděli rady.Byli sice více na míči, dobře kombinovali, ale do šancí se nedostávali.My jsme poctivě bránili a čekali na možnost brejkové situace.Ta přišla v 15.min při nadějném úniku Biedermanna, ale hráč se při prúniku do vápna bez cizího zavinění zranil a rozšířil naši početnou marodku! V dalším průběhu jsme dopředu byli téměř neškodní.Skóre prvního poločasu rozhodla naše jediná chyba, když jsme podcenili jednoduchý nákop za obranu a Syrovátka po centru ze strany zblízka překonal Kotlára - 0:1.

Druhý poločas byl z naší strany aktivnější a hosty jsme začali více zlobit.V 52.min využil Mitáč nepřesnou rozehrávku hostující obrany a parádní ranou z úrovně vápna vymetl pavučiny ve vinglu Čapkovy svatyně - 1:1.Dál se hrála vyrovnaná partie s mírnou územní převahou hostí, ale díky dobře fungujícím obranám pouze s náznaky šancí na obou stranách.Rozuzlení zápasu, jež pomalu směřoval k remíze, opět rozhodly chyby.Ty jsme bohužel udělali my a hosté nás za to nemilosrdně potrestali.Nejprve jsme v 79.min nebyli schopni po někoilka odrazech dostat důrazným způsobem míč z pokutového území po rohu hostí a Macháček střelou z vápna vrátil vedení hamerským - 1:2.V poslední destiminutovce jsme při honbě za vyrovnávací brankou měli k dispozici někoilk standartních situací, ale kopání našich standartek patří dlouhodobě do samostatné kapitoly "Jak se to nemá dělat" fotbalového manuálu.V závěru ještě při akci do otevřené obrany zpečetil výhru hostí střelou z vápna Svrček - 1:3.