FK Železný Brod:FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 0:1

Branky : Filda a Tonda

SESTAVA : SAM - MAXIK,VOJTA BARTOŇ,MIŠÁK,ADAM LACEK-FILDA,NOE,TONDA,MATY,FILIP NĚMEC-PENZIČ

STŘÍDALI : ÁDYS,LAVI,VOJTA MUŽÍK,DAVID

V neděli jsme odehráli poslední zápas podzimu,který už byl předehrávkou jarní odvetné části sezóny.Brzy ráno jsme zajížděli do Železného Brodu,kde nás čekal sdružený tým FK Železný Brod/FA Jablonec nad Nisou,tým který nám na začátku sezóny doma nasázel nejvíce gólů a to 9!!Rozhodčími zápasu byli páni Matěj Daniel a Jiří Šťastný a domácí Luboš Havrda.

Zápas se hrál na umělé trávě v Železném Brodu,která má menší rozměry než normální travnaté hřiště a tak zápas byl plný soubojů a moc prostoru na nějakou kombinační hru nebylo.Soupeř který nám doma nadělil devítku byl sice malinko fotbalovější,ale naši hráči si poctivě přebírali nejlepšího hráče Brodu Šimka a domácí se tak nemohli dostat do nějaké važnější situace.Až v 10 minutě po faulu poblíž naší šestnáctky zahrávali nebezpečný trestný kop,ale pokus jednoho z brodských hráčů šel naštěstí vedle.O chvíli později jsme se dostávali do šance my,ale Noemovi chyběl kousek,aby dostal náš tým do vedení.Pak to zkoušel střelou z dálky David a Filip Němec,ale oba nebezpečné pokusy šly nad brodskou branku.V 18 minutě už to vyšlo.Po našem rohu domácí odvrátili míč jen k Fildovi,který se  opřel do míče za vápnem a střelou pod břevno otevřel skóre zápasu a my vedli 1:0.Domácí se do konce první půle sice snažili o vyrovnání,ale dvě jejich šance zlikvidoval Sam a další nebezpečná střela z dálky šla nad jeho branku.My se už do žádné šance nedostali,spíš jsme se soustředili na udržení hubeného vedení a to se nám i povedlo a první půli jsme vyhráli 1:0.

Bohužel druhá půlka pro nás nezačala šťastně.Nejlepší střelec soutěže se z útoku stáhl na střed zálohy a hned ve 42 minutě po nedůrazu Matyho se opřel krásně levou nohou do odraženého balónu za naším vápnem a střelou do šibenice nedal Samovi žádnou šanci a vyrovnal na 1:1.Naštěstí o čtyři minuty později po výkopu Sama na polovinu Brodu šel důrazně do souboje se stopery Penzič a protlačil míč za domácí obranu,kam si naběhl Tonda a v samostatném úniku nedal domácímu brankáři šanci a my vedli 2:1.O pár minut později to z dálky zkoušel Maty,ale jeho střelu chytil domácí brankář.V 51 minutě pak na polovině hřiště doslova"sestřelil"  Adam Lacek domácího Šimka a naštěstí si vykoledoval jen žlutou kartu( další sladká pokuta) a z nadějného útoku domácích tak nic nebylo.Za pár minut pak Sam zlikvidoval další šanci Brodu,ale v 60 minutě se ukázal znovu Vojtěch Šimek,který si ze 4 našich hráčů udělal slalomové tyče a sám svou akci i zakončil a vyrovnal na 2:2.Domácí se sice snažili o vítězný gól v naší síti,ale nebezpečnější a blíže k vítězství jsme v závěru měli my.Nejprve Noe mířil kousek nad domácí branku,další pokus Filipa Němce pak chytil domácí brankář a nejblíže k vítěznému gólu byl Míšák,který pár minut před koncem napřáhl z 25 metrů a jeho pokus pod břevno zázračným výskokem vytěsnil domácí brankář na břevno a dobíhající Penzič byl o krok později u dorážky a místo balónu pak fauloval domácího obránce a tak ani z této nadějné akce nic nebylo.V závěru to pak začalo na hřišti jiskřit a další žlutou si vykoledoval Mišák za zatažení Šimka a i domácí Šimek za následné oplácení a diskuzi s rozhodčím.V závěru jsme ještě přežili domácí rohový kop a po hvizdu pana rozhodčího se tak oba týmy rozešli smírně 2:2.

Poslední utkání podzimu jsme odbojovali jako tým a silného soupeře pozlobili a obrali o dva body.Doufám,že v zimní přípravě trochu zamakáme na fyzičce,důrazu a hlavně souhře a na jaře pozlobíme většinu týmů .Všem děkuji za podzimní spolupráci a klukům chci poděkovat za předvedené výkony a věřím,že na jaře se všichni ve zdraví sejdeme na prvním domácím utkání 26.března doma s Rapidem Liberec