Poločas : 7:2

Branky : 4x Penzič,2xMišák a Maty,1x Filda,David,Jay Jay,Táďa a Luky z penalty

SESTAVA : SAM - LUKY,VOJTA,ÁDYS - TÁĎA,MATY,FILDA,MIŠÁK,DAVID - PENZIČ,LUKÁŠ

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNKA,PÁŤA,DÁDA,JAY JAY a NIKIN

Včera jsme za krásného jarního počasí a před slušnou diváckou návštěvou odehráli další domácí mistrovské utkání krajského přeboru U15.Soupeřem nám byl celek se kterým jsme se utkali v generálce na jaro - FC Nový Bor.Rozhodčím zápasu byl pan Matyáš Saidl a na čarách Lukáš Pých st. a jeden z hostujícíh náhradníků.

Jako většinu domácích zápasů jsme začali skvěle a hned v první minutě našel David volného Lukáše,který polostřelou polocentrem naservíroval míč před odkrytou branku pro Penziče a bylo to 1:0.Jenže hosté ihned odpověděli nebezpečnou akcí,kdy nám za obranu utekl borský "Pogba" Táncoš ale po samostatném úniku netrefil naší branku.Hosté to pak ještě zkoušeli dvakrát a jelikož naše obrana byla mírně nesoustředěná,tento rychlý útočník nám vždy unikl,ale gól naštěstí nedal.A tak jsme zase udeřili my.V 9 minutě se parádně patičkou uvolnil ve vápně Mišák a přihrál Fildovi,který zvýšil na 2:0.Chvíli na to se v šanci zjevil sám kapitán Mišák,ale tentokrát neuspěl.V 15 minutě pak doslova upláchl všem po pravé straně "rychlík" David a přesným centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Táďu a ten svou slabší nohou do protipohybu gólmana zvýšil na 3:0.V 19 minutě pak velice aktivní Lukáš vybojoval míč a opět svou přihrávkou našel Penziče,který zvýšil na 4:0.O dvě minuty se situace opakovala jako přes kopírák a náš kanonýr Penzič si tak zkompletoval nedělní hattrick během úvodních 20 minut.Jenže ve 23 minutě jsme zase neuhlídali rychlého Táncoše,který na počtvrté už uspěl a prostřelením Sama snížil na 5:1.My na tento gól však měli rychlou odpověď ve 25 minutě vyslal Mišák do úniku Davida a ten se nemýlil a bylo to 6:1.O další dvě minuty utekl borské obraně znovu David a centrem našel Penziče a bylo to 7:1.Po vystřídání se pak do šance dostával Jay Jay,ale místo zakončení se zamotal do svých kliček a o míč přišel.Hosté pak v závěru ještě dvakrát zahrozili.Nejprve první šanci zlikvidoval střídající Nikin,ale na tu druhou po dobře zahraném trestném kopu Cihláře byl krátký a bylo sníženo na 7:2.Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Ve druhé půli se pár  minut odehrávala hra jen mezi vápny,až do chvíle kdy Mišák našel krásným pasem za obranu naběhnutého Matyho a ten s přehledem zvýšil na 8:2.Pak se v šanci zjevil David,ale toho tentokrát vychytal borský gólman.Potom utíkal sám na brankáře Lukáš,ale svůj včerejší skvělý výkon gólem nepotvrdil,když jeho střela šla vedle hostující branky.V 50 minutě byl kousek za vápnem faulovaný Lukáš,k trestnému kopu se postavil Mišák a střelou k pravé tyči zvýšil na 9:2.V 53 minutě zahrával Maty rohový kop,obrana Boru míč jen odvrátila znovu k němu.Náš hráč si míč pěkně navedl do vápna na střelu a propálil vše co mu stálo v cestě  a bylo to 10:2.O chvilku později obral u lajny Penzič o balón hostujícího kapitána Šešinu navedl si také míč do vápna na střelu,ale jeho tvrdý projektil skončil jen na břevně borského brankáře.V 64 minutě po dlouhém výkopu Sama,podběhl borský kapitán míč  a za něj si naběhl náš kapitán Mišák a své sólo zakončil obloučkem přes vyběhnutého brankáře Hrušku a my vedli 11:2.V 70 minutě pak vymotal borskou obranu aktivní Penzič a místo zakončení našel naběhnutého Jay Jaye a ten svou šanci ihned využil a zvýšil na 12:2.V závěru jsme pak udělali několik hrubek v obraně,ale špatnou rozehru Nikina poslal Šešina z dálky jen do břevna a po další špatné rozehře Ádyse se v jasné gólovce zjevil jeden z borských hráčů,ale branku z malého vápna přestřelil.Dvě minuty před koncem pak byl faulován ve vápně David a pan rozhodčí nařídil pokutový kop.K němu se tentokrát postavil náš nejmladší hráč Luky a přesnou střelou k tyči upravil na konečných 13:2.Poslední šanci zápasu pak měli hosté,ale s tou si Nikin poradil.

Včera naši kluci předvedli velice útočný fotbal,ale také některé nedostatky v obraně na kterých musíme rychle zapracovat,protože nás brzy čeká těžké trojutkání (Jilemnice,Brod,Ruprechtice) v nichž se bude zřejmě rozhodovat o celkovém vítězi v ročníku.Příští týden nás čeká v neděli opět na domácím hřišti celek TJ Lokomotiva  Česká Lípa,tak snad svůj výkon v útočné řadě zopakujeme a našim fanouškům předvedem spousty pěkných fotbalových akcí.Za včerejšek všem hráčům děkuji za výkon a fanouškům za výbornou atmosféru.