Slovan Hrádek/Slovan Liberec dívky:FK Stráž U15

SlovanHrádek/Slovan Liberec dívky : Fk Stráž pod Ralskem

Poločas : 1:3

Branky :  2x Matyáš,1x Noe

SESTAVA : SAM - MAXÍK,VOJTA BARTOŇ,ÁDYS,ADAM LACEK - FILDA,MATY,MIŠÁK,NOE,DAVID - ADAM PENZ

STŘÍDÁNÍ : LAVI,VOJTA MUŽÍK,LUKY,MATYÁŠ

V neděli jsme měli odehrát další domácí utkání se Slovanem Hrádek,který doplnují dívky Slovanu Liberec,ale jelikož bylo naše hřiště po minulém víkendu doslova "zdemolované" domluvili jsme se se soupeřem,že zápas odehrajeme v Hrádku.K zápasu jsme nemohli počítat s marody Márou a Filipem Němcem.Rozhodčími zápasu byli páni Bukvička,Rympler a domácí trenér.

Úvod zápasu jsme byli aktivnější my,ale střela Mišáka a šance Fildy golem neskončily.To domácí byli úspěšnější a ze své první šance udeřili,po chybě v naší rozehře se do zakončení dostal domácí Tomáš Procházka a bylo to 1:0.Vyrovnat mohl o chvíli později Filda,který sice vyhrál hlavou souboj s domácí brankářkou,ale míč šel jen do břevna a mimo hřiště.O dalších pár minut rozehrál Maty roh s Mišákem a druhý jmenovaný nasadil nejprve atakujícímu hráči "housle" a pak krásnou střelou opět orazítkoval jen břevno domácí svatyně.Ale ve 21 minutě jsme se zaslouženě dočkali.Vojtův nákop prodloužil Mišák patičkou do běhu Matyášovi a ten krásnou přihrávkou před branku oslovil Noema a ten nezaváhal a bylo vyrovnáno 1:1.O minutu později pak zafungovala kombinace Davida s Noemem,který vyslal do šance Matyáše a my vedli 1:2.Pětiminutovku snů,pak dokončil opět Matyáš,kterého poslal do brejku Maty a když domácí brankářka uklouzla,byla pro našeho hráče už hračka dopravit míč do domácí branky potřetí a my vedli 1:3.V závěru první půle pak ještě jednou zahrozili domácí,jejich šanci Sam sice zneškodnil,ale míč mu poté vypadl z rukou a domácí útočník ho z čáry vracel před odkrytou branku,kde naštěstí byl jen náš kapitán Mišák a ten míč uklidil do bezpečí.

Do druhé půle na nás domácí nastoupili s cílem o zvrácení výsledku a my se většinou bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům.V prvním z nich po krásné kolmici za obranu postupoval David sám na brankářku Hrádku skoro od poloviny hřiště,ale trefil nesmyslně jen prostředek branky a nic z toho nebylo.O chvíli později tentokrát z druhé strany postupoval sám  Filda,ale byl pomalý a ještě před zakončením ho doběhl domácí stoper a šanci zlikvidoval.Do třetice šel na domácí brankářku sám Noe,ale ani on neuspěl.Pak se ke střele z dálky dostal Vojta Bartoň,ale jeho jedovatý pokus se štěstím domácí brankářka zlikvidovala.Domácí se také dostali do šance,kterou zlikvidoval Sam.Jenže v 64 minutě po výkopu Sama se míč odrazil od Adama Penze zpět k naší brance,kde ho vzal opět Tomáš Procházka,prošel kolem našich dvou obránců a nechytatelnou střelou k tyči snížil na 2:3.O chvíli později mohlo být vyrovnáno,ale domácí velkou šanci nevyužili.I my mohli své gólové konto navýšit,když opět postupoval sám na brankářku Hrádku Noe,ale opět nasměroval míč doprostřed.O chvíli později byl v šanci David a ani on neuspěl.Pak postupovala na branku dvojice Filda - Mišák,ale Filda míč ani přesně nenahrál a ani přesně nezakončil,takže domácí brankářka ho lehce vytěsnila na roh.V závěru pak postupoval ještě sám Matyáš,ale byl faulován zezadu a domácí obránce za to vyfasoval žlutou kartu,ale z přímého kopu nic nebylo.V závěru zápasu pak mohl vyrovnat ještě domácí útočník,ale na poslední chvíli mu šanci překazil Lavi,který tam byl ve vápně už sám jeden na jednoho,ale se štěstím tuto akci odvrátil.A tak jsme vyhráli v Hrádku 2:3 s tím že jsme se strachovali až do poslední minuty,místo toho abychom proměnili minimálně 5 jasných gólovek a dohrávali zápas v klidu.

Ted ve středu 28.9 odehrajeme další utkání v České Lípě proti domácí Lokomotivě a doufám,že předvedem ještě bojovnější výkon a hlavně začneme proměňovat naše šance,protože nás to může příště dosti mrzet.Na zápas ve středu odjíždíme autama v 8h od haly a předem děkuji všem rodičům,který se budou podílet na odvozu do Lípy.