Loko Česká Lípa :FK Stráž pod Ralskem U15

TJ Lokomotiva Česká Lípa : FK Stráž pod Ralskem

Poločas : 0:2

Branky : 2x Adam Penz,1x Noe

SESTAVA : SAM - ÁDYS,VOJTA BARTOŇ,MIŠÁK,MAXIK - DAVID,MATY,FILIP NĚMEC,NOE,FILDA - ADAM PENZ

STŘÍDALI : VOJTA MUŽÍK,LAVI,MÁRA,LUKY

Dnes jsme odehráli další mistrovské utkání v našem okresním městě,kde nás přivítal na svém stadionu celek TJ Lokomotiva Česká Lípa.Bohužel podzimní počasí se již projevuje a před zápasem lehnul nemocný Adam Lacek,ale vrátil se po nemoci Mára.Na zápas dorazil jen jeden rozhodčí pan Aleš Opelt z Mimoně.

Od první minuty se hrálo bojovné a vyrovnané utkání ,ale pouze mezi šestnáctkami.Obě obrany dominovaly nad útokem,ale nám se naštěstí povedl hned ve 4 minutě rychlý útok,když Mišák z vlastní půlky vyvezl míč po levé straně až do vápna a přesnou přihrávkou našel před brankou zcela volného Adama Penze a ten placírkou do odkryté branky otevřel skóre zápasu.Pro naší posilu z Osečné to tak byl první gól v našem dresu a doufám,že to tam začne padat i v dalších zápasech.Tento gól nás uklidnil a my se mohli soustředit na obranu a vyrážet do rychlých brejků.Obrana fungovala parádně a domácí jsme za první poločas do žádné vážnější šance nepustili.Nejvážnější šanci Lokotky,zmařil včasným skluzem Maxik.Ani my se moc do šancí nedostali,ale  ještě jedné šance na skórování jsme se dočkali a opět jí využili.Po zahrání rohového kopu domácí odvrátili míč jen do strany mimo vápno,kde ho vybojoval Mišák a z pravé strany se opět propracoval do šestnácky a takovým lobem našel hlavu Noema a ten zvýšil na 2:0.Po zbytek prvního poločasu se už nic vážného nestalo a my zaslouženě vedli 2:0.

Ve druhém poločase  domácí byli sice více na míči,ale naše obrana dnes opravdu pracovala skvěle a do nějaké vážnější šance je nepouštěla.My znovu udeřili ve 4 minutě kdy tentokrát vyvezl míč z vlastní půle neúnavný Maty,také on zatáhl míč až do šestnáctky Lokotky a přízemním centrem našel znovu Adama Penze,pro kterého už nebyl problém uklidit míč do odkryté branky domácích a my vedli 0:3.Snaha domácích nadále pokračovala a po několika minutách si vytvořili první šanci v zápase po jedné z mála chybiček v naší obraně,ale domácí hráč svoji šanci nasměroval mimo Samovu branku.Pak jsme zahrozili my,kdy opět upláchl Maty a tentokrát prudší přihrávku na zadní tyč jen o kousek netrefil Filda,který o chvilku později vybojoval na levé straně míč a postupoval sám na brankáře domácích,ale ten ho vychytal.V závěru pak ještě jednou zahrozili domácí,jejichž šanci včasným skluzem odvrátil Mišák na roh.Náš kapitán se pak ještě jednou vydal na sólový výlet přes celé hřiště až do českolipské šestnáctky,ale jeho nadějný pokus zlikvidoval včasným výběhem domácí brankář.To bylo vše a po závěrečném hvizdu pana rozhodčího Opelta jsme se mohli radovat z dalších zasloužených 3 bodů.

Kluci dnes předvedli parádní bojovný týmový výkon.Za což jim patří velká pochvala.Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za pomoc s odvozem a za podporu po celý zápas i za sychravého počasí.