Datum a čas konání: 4.5.2024 10:30

Vydřená remíza v Železném Brodě

FK Železný Brod - FK Stráž 1:1 (0:0)

Br. 72.Vepřek - 47. Podzimek(vl.)

Po urputném boji jsme na horké železnobrodské půdě vydřeli cenný bod za remízu 1:1.

Utkání v Železném Brodu příliš fotbalové krásy nenabídlo.Na těžkém nerovném terénu bojovala obě mužstva spíše sama se sebou a zápas byl pouze vyčerpávajícím bojem se spoustou ztrát a soubojů.Od úvodních minut bylo na nás, abychom tvořili hru, ale tato činnost nepatří mezi naše nejsilnější stránky.Spousta nepřesných přihrávek a jednoduchých nákopů bez nápadu šance nenabídlo.Domácí trpělivě čekali v obranné ulitě a jejich následné brejkové akce také postrádaly myšlenku.Z fotbalové nudy prvního poločasu stojí za zmínku pouze povedená akce Mullera, jež pasem za obranu poslal do šance Biedermanna, ale ten při pokusu o lob přes vyběhnuvšího Tkacze trefil pouze tyč domácí branky! V závěru prvního poločasu bravurně zasáhl na brankové čáře Reitmajer, jež lapil hlavičku domácích!

Druhý poločas jsme začali parádně.Ve 47.min si po dlouhém nákopu Rolla, několika odrazech a důrazu Mullera si domácí dali Podzimkem vlastní branku – 0:1! Dál se hrál fotbal plný nepřesností na obou stranách.Snažili jsme se kontrolovat hru, ale při spoustě ztrát se nám to příliš nedařilo.Akce domácích byly také nepřesné, ale při jedné z nich se rozezněla tyč naší branky! V 72.min se zničehonic za vápnem opřel do míče Vepřek a přesnou střelou nedal Reitmajerovi šanci – 1:1.V poslední destiminutovce obě mužstva vydolovala poslední zbytky sil z náročného zápasu a předvedla napínavou honbu za třemi body.Hra se přelévala na obě strany a závěr byl skutečně napínavý a strhující.Nejprve v 87.min nám hlavní arbitr zřejmě odpustil červenou kartu a trestný kop po faulu Rolla při úniku domácího hráče, aby vzápětí na druhé straně Cerman v čisté gólovce nastřelil tyč železnobrodské branky! V 88.min se za obranou domácích ocitl Mitáč, ale v další čisté gólovce nechal pouze vyniknout Tkacze, jež jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyškrábl na břevno! Další šance se už neurodily, a tak zápas skončil asi spravedlivou dělbou bodů.