Družba Bukovany : FK Stráž pod Ralskem

Výsledek : 0:6

Poločas : 0:3

Branky : Dáda,Toby,Filda,Penzič,Maty a Adam Lacek

Dnes část našeho týmu odehrála tréninkové utkání v Bukovanech.Po dohodě s domácím trenérem se hrálo od vápna k vápnu systémem 1+8 na dvakrát 35 minut a střídali jsme současně dvě sestavy -starší výběr proti klukům a mladší výběr proti domácím výborným dívkám.Celý zápas zkušeně rozhodoval Kuba Vrána starší.

Začátek tréninkového zápasu začala mladší sestava proti šikovným domácím dívkám a hned ve třetí minutě po závaru před domácí brankou se vynořil míč před zcela volném Dádou a ten otevřel skóre zápasu.Souboj těchto týmů byl vyrovnaný,stejně v jako dalších vzájemných konfrontacích.Po vystřídání naše starší sestava domácí kluky přehrávala a ve 13 minutě po naší akci přiťukl Mišák na vápně míč Tobymu proti noze a ten střelou z 15 metrů prostřelil vše co mu stálo v cestě a bylo to 2:0.Nějaké další šance jsme nevyužili a ani v dalším vzájemném souboji mladší sestavy s holkami gól nepadl.Třetí gól přidala zkušenější sestava při svém druhém střídání,kdy po krásném křižném pasu Vojty Bartoně z vlastní poloviny se pěkně uvolnil Filda a s přehledem upravil na poločasových 3:0.

I ve druhé půli byl průběh podobný.Mladší tým hrál s domácími vyrovnanou partii,ale ani jednomu týmu se gól nepodařilo dát.To své první střídání náš zkušenější druhý tým brzy proměnil v gól.Když po další rychlé akci po pravé straně našel Mišák volného Penziče a i když mu střela pořádně nesedla,míč se přeci jen se štěstím dostal za záda domácího brankáře a bylo to 4:0.Ve 49 minutě při útoku hostí zahrál v našem vápně volejbalově rukou nováček v našem dresu Dat Nguyen a kopala se penalta.Jenže tu zlikvidoval jednomu z domácích hráčů skvělým zákrokem Sam v naší brance.O chvíli později po další naší akci našel Toby na vápně Matyho a ten pěknou střelou obstřelil domácího brankáře a bylo to 5:0.To ještě této sestavy v jejich střídání nebylo vše.Po dlouhém autu Tobyho se k míči dostal Adam Lacek a střelou pod břevno zvýšil na 6:0.Své poslední střídání náš mladší celek si připravil několik šancí,ale trefili jsme jen tyč a v samostatných nájezdech domácího brankáře a nebo Káje chyběl krůček k dorážce do odkryté branky po tyči Dády.Na druhé straně střídající Nikin také zlikvidoval dvě šance domácích.A tak jsme se gólu nedočkali.A jelikož i starší sestava ve svém závěrečném představení ukázala několik nevyužitých šancí skončilo toto tréninkové utkání našim jasným vítězstvím 6:0.

Dnešní přáteláček v tréninkovém duchu splnil vše co měl.Proti sympatickému domácímu celku  si starší  i mladší naši hráči zahráli slušný fotbálek,během zápasu se prostřídalo 21 dětí,kteří si zahráli,kteří odehráli přibližně stejný počet minut.Děkuji domácím,že nám vyšli vstříc a tento zápas s námi odehráli,když u nás je hřiště v regeneraci.Bylo to takové milé zpestření letošní sezóny.Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat všem našim rodičům,kteří nám pomohli s odvozem tolika dětí a během zápasu i povzbuzovali.