SK Semily/Lomnice :FK Stráž pod Ralskem U15

SK Semily/Lomnice : FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 4:1

Branka : Vojta Mužík

SESTAVA : SAM - ADAM LACEK,TOBY,VOJTA BARTOŃ,MAXIK-DÁDA,MATY,MIŠÁK,FILDA,DAVID-PENZIČ

STŘÍDALI : ÁDYS,LAVI,VOJTA MUŽÍK,DAT,LUKY

Po mladších žácích netradičně nastoupili v Lomnici naši starší žáci proti suverénovi letošního ročníku krajského přeboru U15 SK Semily,který během celého roku neztratil ani jeden bod a ve 23 odehraných zápasech inkasoval pouze 17 branek !!!Na zápas jsme tentokrát měli kompletní tým starších žáků,včetně Data,kterého jsem se domluvil s hostujícím trenérem a s rozhodčím Vránou mohl nastoupit.

Od začátku zápasu dominoval jen jeden tým a to domácí favorit složený komplet z ročníků 2008 a hlavně fyzicky a fotbalově vyspělejší.První náznak šance jsme měli sice my,ale na slibnou výzvu Mišáka do vápna domácích nezareagoval včas Penzič a míč mu utekl.Pak už začali domácí a hned z první šance po levé straně kdy nám utekl rychlý Dušta a našel volného Janatu jsme inkasovali a bylo to 1:0.Po nedorozumění Vojty a Sama v naší obraně zívala na jednoho z hráčů domácích prázdná branka,ale on ji netrefil.Pak zlikvidoval Sam tři šance domácích a stále držel pro náš tým nadějný výsledek.Až ve 29 minutě po akci na pravé straně domácí opět udeřili a Dušta zvýšil na 2:0.Ve 33 minutě domácí zahrávali rohový kop,který jsme odvrátili za vápno,ale jelikož nikdo z našich nevystoupil proti střílejícímu Hronkovi,ten měl čas přesně zamířit a přesnou střelou zvýšit na 3:0.Až ve 33 minutě jsme se my dostali k první střele na branku,ale Matyho pokus šel kousek vedle domácí branky.Pak zkoušel dvakrát najít Mišák křižnými přihrávkami volného Data,ale tomu vždy chyběl kousek aby je zachytil a dostal do nějaké šance.Ve 38 minutě rozjeli domácí krásnou kombinační akci na jejimž konci byl Brož a uklidil míč do prázdné branky počtvrté.Ale o minutu později opět Mišák krásným pasem našel na pravé straně zcela volného Vojtu Mužíka,který šel sám na brankáře a přesnou střelou na zadní tyč snížil na 4:1.V závěru to ještě z úhlu zkoušel Penzič,ale jeho polostřela - polocentr šel mimo branku a nikdo z našich na něj ani nereagoval.

Druhý poločas to byl ze strany domácích dominantní výkon.Dokázali držet míč v pohybu a doslova si s námi dělali co chtěli,ale ze začátku zahazovali opět jednu šanci za druhou.Až v 54 minutě po chybě Ádyse a následně i za jeho snaze o zabránění míče do sítě se Semily dočkaly páté branky.O dvě minuty později upadl před naším vápnem jeden z domácích hráčů a rozhodčí Vrána odpískal neprávem přímý kop,který ale s přehledem do šibenice proměnil domácí Kosina.Stále přicházely šance domácích a jelikož naše náznaky vždy ztroskotaly na finální přihrávce a nebo na domácím pomezním rozhodčí,který několikrát nepřesně zvedl praporek(za stavu 6:1 si myslím zbytečně!!!) a odmával náš ofsajd,náš unavený a vysílený celek v závěru ještě několikrát chyboval a 3x inkasoval.V poslední minutě pak ze signalizovaného ofsajdu,který ale nebyl odpískán pak své sólo proměnil opět Janata a uzavřel na konečný pro nás krutý,ale zasloužený výsledek 10:1.

Závěrem musím uznat,že porážka byla od jednoho z nejepších týmů co jsem ve své trenérské historii v této kategorii viděl a i když jsme inkasovali desetigólový příděl,kluci bojovali od první do poslední minuty a za to je musím pochválit.Tak doufám,že kluci na tento zápas rychle zapomenou a v nové sezóně v této kategorii budeme předvádět podobné výkony jako soupeř a ve starší kategorii se ještě více popereme s těžšími a vyspělejšími soupeři a budeme opět růst zápas od zápasu.Po příjezdu domů kluci rychle zapomněli na debakl a také oni si vesměs všichni užili zaslouženou rozlučku.Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedenou práci během celé sezóny,všem rodičům za veškerou pomoc jak v sezóně tak při rozlučce.Našim "Maminkám-fanynkám" za výborně zvládnuté vedení občerstvení během zápasů a rozlučky a závěrečný úklid,vedení klubu a města za podporu během celé sezóny,Fan klubu AC Sparta Praha -Stráž pod Ralskem za pěněžní dar pro naše fotbalisty,stejně tak jako finanční dary během sezóny od pánů Zbyňdi Kozlíka,Martina Pohla,Martina Hlaváčka a Zbyndi Péče,které jsme využili na soupravy,pomůcky,fotky či aktivity dětí a použijem na soustředění,nové dresy,míče atd.Všem dětem přeji co nejlepší vysvědčení,krásné prázdniny,rodičům krásnou dovolenou a koncem července a začátkem srpna se sejdeme opět v přípravě na novou sezónu na hřišti,následně na soustředění v Osečné 4-6.8.2023