SKK  Hovorčovice U15 : FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 0:2

Branky : Filda a Dáda

Sestava : Sam - Ádys,Sigi,Luky,Páťa - David,Mišák,Maty,Filda,Dáda - Kuba Markvart

Střídali : Pepino - Kuba Vrána,Jungys,- Lukáš Petrtýl

Včera jsme po dvouměsíční zápasové přestávce odehráli první přípravný zápas na novou sezónu.Za velkého vedra nás v areálu Luďka Zeenky v Českém Dubě přivítal v odpoledních hodinách středočeský celek SKK Hovorčovice,který je zde na týdenním soustředění.Na zápas se omluvila hned pětice hráčů(skoro komplet obrana) a tak příležitost dostala pětice hráčů,která přešla z mladších žáků včetně Ondry,který do této kategorie spolu s Lukym ještě patří.

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas,oba týmy ve velkém vedru se snažily předvést spousty fotbalových akcí.My byli malinko aktivnější a vytvořili jsme si i  více brankových příležitostí.Mišák a Maty to zkoušeli několikrát z dálky,ale buď je vychytal brankář soupeře,nebo jejich pokusy těsně minuly branku.Dvakrát pak utekl domácí obraně David a i když vždy s přehledem skóroval,góly nebyly uznány pro nepatrný ofsajd.Po křídelní akci Davida se zcela sám před otevřenou brankou zjevil Páťa,ale míč se od něj odrazil jen nad.Až ve 36 minutě jsme se konečně dočkali regulérního gólu,to když centroval do vápna Mišák, do souboje s brankářem šel náš brankář číslo jedna Sam(který,se prostřídal s Pepinem a šel do pole) a hlavou prodloužil míč na zadní tyč,kde ho s přehledem uklidil do prázdné branky Filda.Soupeř pak zahrozil ze dvou rohů,ale ani jednou naší branku netrefil.V 45 minutě jsme udeřili podruhé.To Sigi vyslal za obranu soupeře krásnou průnikovou přihrávku,na kterou si naběhl Dáda a podél vyběhnutého gólmana Hovorčovic,českým "bodýlkem" poslal míč do sítě.

Druhý poločas jsme malinko polevili a byl to soupeř kdo měl ze začátku více ze hry.Bohužel v 55 minutě chyboval ve snaze hrát dlouhý nakopnutý balón soupeře Sigi,jeden z domácích hráčů mu ho odebral a našel ve vápně zcela volného spoluhráče a ten snížil na 1:2.To soupeře ještě více nabudilo a o pět minut později po průniku z pravé strany se zaskvěl výborným zákrokem Pepino,když vytáhl jeho jedovatou střelu na tyč.V 62 minutě přišla druhá naše chyba v obraně,kdy tentokrát ztratil míč náš druhý stoper Luky(mimochodem jeden z nejlepších hráčů v zápase -ročník 2011!!!)  a jeden z domácích hráčů postupoval sám na Pepina a s přehledem vyrovnal na 2:2.Až po tomto gólu jsme opět ožili my a byl to znovu David,který postupoval sám dvakrát na brankáře,ale tentokrát ho brankář Hovorčovic vychytal.Pak z levé strany šel sám Filda,ale jeho klička gólmanovi byla příliš dlouhá a míč mu utekl do zámezí.I Hovorčovice měli blízko ke vstřelení třetí branky,ale po ráně jednoho z jejich hráčů za vápnem dopadla jen na břevno Pepinovi branky.Až do konce zápasu jsme se snažili o vstřelení vítězné branky,ale soupeř naše pokusy vždy odvrátil a nebo jsme neměli štěstí ve finalní přihrávce tak jako třeba Ondra,který po dalším křídelním centru Dády hlavičkoval sám jen do náruče brankáře.A tak zápas skončil asi zaslouženou remízou 2:2 i když my jsme měli asi více gólových šancí a možná byli o chloupek fotbalovější.

Včera jsme byli svědky zajímavého zápasu,konfrontace dvou vyrovnaných celků ze středočeského a libereckého kraje se musela líbit pár desítkám přihlížejících diváků.Oba týmy se snažili hrát fotbal a předvedli několik pěkných akcí,bylo k vidění spousta zajímavých soubojů a šancí.Kluky musím pochválit,že po takové zápasové odmlce se prezentovali tímto výkonem.Samozřejmě bylo vidět na nových hráčích,kteří přešli z mladších žáků na nezkušenost s velkým fotbalem,ale věřím,že i tito hráči se brzy z adaptují a jejich výkon poroste zápas od zápasu,stejně tak jako výkony jejich již zkušenějších spoluhráčů.Další přípravný zápas nás čeká v sobotu od 9,30h v Hlavici,kde nás prověří další celek středočeského kraje Sporting Mladá Boleslav.Na závěr chci ještě poděkovat rodičům za pomoc s odvozem a podporu během zápasu.