Sproting Mladá Boleslav :FK Stráž pod Ralskem U15

Sporting Mladá Boleslav : FK Stráž pod Ralskem U15

Třetiny : 1:3,0:4,0:1

Branky : 3x Filda,1x Ádys,Maty,Mišák,Penzič,David

Sestava : Sam - Ádys,Sigi,Luky,Páťa - Dáda,Mišák,Maty,Filda,David -Penzič

Střídali : Kuba Vrána,Kuba Markvart,Lukáš Petrtýl

Po pátečním odpoledním utkání mladšího dorostu se Slovanem Vesec(který jsme po sympatickém výkonu,skoro bez střídání prohráli 0:5) v ohromném vedru,nastoupilo  8 našich hráčů hned v sobotu v dopoledních hodinách k dalšímu přípravnému zápasu.Do nedaleké Hlavice si nás pozval celek Sportingu Mladá Boleslav,který tam byl na týdenním soustředění.Po domluvě s domácími trenéry se opět ve velkém vedru hrálo 3x30 minut.

Na začátku zápasu na nás byla vidět menší únava z náročného zápasu za dorost a soupeř toho hned ve třetí minutě využil,když naší obraně unikl jejich nejlepší hráč číslo 14 a prostřelil Sama v naší brance.Jenže tento gól nás jakoby oživil a od té doby jsme pomalu začali přidávat na tempu a po zbytek zápasu ovládli hru.Už v 9 minutě se dostal do jasné gólovky David,ale trefil na brankové čáře posledního bránícího hráče Boleslavi.Ve 14 minutě postupoval David sám na brankáře soupeře,ale místo kličky napálil míč jen do něj.O minutu později krásný pokus z dálky Mišáka vytáhl boleslavský brankář s námahou na břevno.Ve 23 minutě jsme se už konečně dočkali.Maty zatáhl míč k vápnu soupeře,kde našel Davida ten ještě posunul doprava na zcela volné "dvojčátko" Ádyse a ten s přehledem vyrovnal na 1:1.O tři minuty později si pohrál Mišák s domácí obranou a našel úplně volného Fildu a ten poslal náš tým do vedení 2:1.O dvě minutky si oba aktéři své role vyměnili a tentokrát Filda našel Mišáka a ten zvýšil na 1:3.Tak skončila i první třetina.

Rozhodující byla pak druhá třetina,kdy jsme boleslavský doslova převálcovali a na jejich branku se valil jeden útok za druhým.Kluci byli nabuzení a hladoví po gólech a ty ač jsme spálili nejprve několik jasných šancí začaly padat.Ve 38 minutě přitukl Filda míč Matymu,který napřáhl z 20metrů přesně k tyči a bylo to 4:1.O sedm minut později Penzič našel Fildu a ten se nemýlil a už to bylo 5:1.Do dalších šancí se pak dostával David,ale výsledkem byla jen jedna nastřelená tyč.V padesáté minutě zahrával ze strany trestný kop Mišák a míč posadil přesně na hlavu Penziče a náš kanonýr se konečně po několika nevyužitých šancich dočkal gólu a my vedli 6:1.Poslední gólové slovo ve druhé třicetiminutovce měl pak po akci Mišáka opět Filda,který tak završil svůj sobotní hattrick a upravil na 7:1.

V závěrečné třetině už domácí úplně rezignovali a my místo abychom toho využili ,jsme zase zahazovali šance za šancí.Sice nás to v tomto zápase nemuselo mrzet,ale v nějakých vyrovnaných zápasech v sezóně by pak mohlo.Až v 81 minutě jsme se pak ještě dočkali jednoho gólu,když zatáhl míč Lukáš Petrtýl a našel volného Davida,který s hlavou nahoře uklidil placírkou míč k levé tyči a po několika stoprocentních šancích a dvou tyčkách se konečně i on dočkal gólu.A když ve dvou jasných gólovkách vyhořel i vysunutý Sigi,vyhráli jsme v Hlavici se Sportingem Mladá Boleslav jasným rozdílem 1:8 a to si dovoluji konstatovat,že minimálně dalších jasných 10 gólů jsme nedali.

Jsem rád,že si kluci po náročném středečním a ještě náročnějším pátečním zápase s chutí zahráli tento zápas.Soupeř nám dovolil předvést spoustu krásných rychlých akcí,do které se postupem času zapojili i hráči ze širšího kádru.V úterý nás od 17h(odjezd v 16h autama od Minitexu) čeká poslední prověrka proti silnému Loko Vltavín v Českém Dubě a v neděli už vstup na domácím hřišti do mistrovské sezóny s FK Cvikov.Chtěl bych všechny kluky pochválit za víkendové zápasy,které v ohromném vedru zvládli na výbornou.A samozřejmě pochvala všem rodičům za podporu a pomoc s odvozem dětí do Hlavice.