Datum a čas konání: 5.5.2024 09:30

FK Stráž pod Ralskem : FK Cvikov U15

Výsledek : 15:1

Poločas : 5:0

Branky : 3xPenzič,2xTady,Maty,David,1xÁdys,Filda,Mišák,Kuba Markvart,Lukáš Petrtýl,vlastní

Žlutá karta : Filda

SESTAVA : Sam - Vojta,Ádys,Luky,Lavi - Dáda,Mišák,Filda,Maty,David - Penzič

STŘÍDALI : Pepino - Kuba Vrána,Páťa -Kuba Markvart,Tady-Lukáš Petrtýl

Dnes za sychravého počasí jsme na domácím hřišti odstartovali nový ročník krajského přeboru U15 se soupeřem z nedalekého Cvikova,se kterým jsme však již několik let neměli žádnou zápasovou konfrontaci,takže jsme nevěděli co nás čeká.K zápasu až na naše dvě děvčata Káju a Štěpku nastoupili kompletní.Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně,na lajnách Renda a hostující asistent.

V prvním poločase byl náš výkon dosti křečovitý,oproti přípravným zápasům jsme vůbec nekombinovali a spíše míč jen tahali,nebo zbytečně nakopávali.Soupeř se předvedl sympatickým výkonem a tak se spíš bojovalo o každý míč,než abychom viděli nějaké pěkné fotbalové akce.První střelu na branku Cvikova vyslal ve 2 minutě Mišák,ale jeho pokus šel nad.V 7 minutě se do šance dostal David,ale toho vychytal hostující brankář.Prvního gólu jsme se dočkali až ve 12 minutě,kdy po zahrání rohového kopu odvrátil míč soupeř za vápno,tam si ho připravil prvním dotykem pěkně Ádys a ještě hezčí  umístěnou střelou z 18 m poslal náš tým do vedení 1:0.I nadále to se spíš bojovalo než hrálo a tak žádná kloudná šance ani na jedné straně nepřicházela.Až ve 28 minutě vyslal do šance Míšák Táďu a ten zvýšil na 2:0.O pět minut později jsme zahrávali další rohový kop a Maty krásně posadil míč na hlavu Penzičovi a ten se nemýlil a bylo to 3:0.Ihned po rozehře hosté chybovali a k míči se dostal Maty a další krásnou střelou z dálky zvýšil na 4:0.Tři minuty před poločasem upravil Filda po přihrávce Matyho na 5:0.Tak skončil první poločas a i když jsme ho jasně vyhráli,náš výkon nebyl ideální.V kabině jsme si pár věcí vyříkali a do druhé půle nastoupil náš celek úplně v jiné podobě.Kluci začali kombinovat,byli agresivnější v napadání a předvedli několik pěkných fotbalových akcí.Hned ve 41 minutě se dostal do šance Penzič,ale neuspěl.Avšak o minutu později míč vybojoval Dáda a našel znovu Penziče a ten zvýšil na 6:0.Ve 48 minutě si vybral slabší chvilku Sam,když po faulu za vápnem zahrával z 25m trestný kop cvikovský Šafr a na jeho pokus pod břevno náš gólman nedosáhl a hosté snížili na 6:1.Jenže ihned z rozehry rozjeli naši kluci pěknou kombinační akci na jejím závěru našel Penzič našeho kapitána Mišáka a ten svou slabší nohou zvýšil střelou k tyči na 7:1.V 52 minutě po další pěkné kombinaci Penziče s Mišákem se k míči dostal opět Tady a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 8:1.I o další dvě minuty zafungovala spolupráce Mišáka s Penzičem a náš kanonýr dokonal dnešní hattrick a bylo to 9:1.Jubilejního desátého gólu jsme se dočkali v 56 minutě kdy tentokrát Mišák našel Matyho a ten z 18m přesnou střelou k tyči načapal hostujícího brankáře v nedbalkách.V 60 minutě vyrobila chybu naše obrana v čele se střídajícím Pepinem při rozehře v našem vápně a a do zakončení se už dostával jeden z cvikovských hráčů,kterému v tom však faulem zabránil jeden z našich hráčů a pískala se penalta.K té se postavill hostující Mikolanda,ale jeho pokus k pravé tyči bravůrním zákrokem Pepino zlikvidoval a svou předchozí chybu napravil.V 63 minutě rozehrával Mišák z naší půlky trestný kop a přesným křižným nákopem našel zcela volného Davida,který zpozice  beka využil toho,že si ho nikdo nevšímal a postupoval sám na brankáře Cvikova a svůj nájezd s přehledem proměnil a bylo to 11:1.Pak opět zahrozili hosté z trestného kopu,ale i s tímto pokusem si střídající Pepino poradil.V 66 minutě pak předvedl krásnou individuální akci náš "rychlonožka" Maty a upláchl celé cvikovské obraně a kolem vyběhnutého brankáře soupeře našel před brankou zcela volného Kubu Markvarta a ten svým premiérovým gólem ve starších žácích zvýšil na 12:1.O další dvě minuty později jsme zahrávali další rohový kop a i když gólovou střelu Fildy bravůrně vyrazil cvikovský brankář,míč se dostal k Davidovi a ten tvrdou ranou do pravé šibenice zvýšil na 13:1.Pak opět úřadoval Maty a opět utekl všem a tentokrát hledal volného Lukáše Petrtýla,kterému v gólové střele zabránil skluzem jeden z hostujících obránců.Pak se ještě jednou zaskvěl skvělým zákrokem Pepino,když na něj postupovala sama hostující Patricie Jankechová,ale náš druhý gólman druhý gól v naší síti nedovolil.V 70 minutě pak nastartoval krásným obloučkem za obranu Cvikova Mišák loni nejlepšího našeho střelce v mladších žácích Lukáše Petrtýla,který své sólo proměnil dalším obloučkem přes vyběhnutého gólmana hostí a bylo to 14:1.Minutu před koncem hosté uzavřeli skóre zápasu výstavním vlastňákem,když Pavel Trnka poslal prudkou "velkou" malou domů svému gólmanovi a ten byl zrovna vyběhnutý mimo branku a i když se snažil míč doběhnout,bohužel mu kousek chyběl a míč se dostal za brankovou čáru a bylo to 15:1.

Dnešní zápas i když po trochu ospalém  prvním poločase jsme předvedli všem našim fanouškům,že letos pomýšlíme ještě na lepší umístění v krajském přeboru jak loni(6.místo).Jsem rád,že se začínají prosazovat a fotbalově rostou  i byvalí mladší žáci jako Tady,Vojta,Luky,Lukáš nebo Kuba  a Kubik a Páťa a Pepino v bráně.Naše ofenzivní síla by měla být letos dosti silná a já doufám,že další střelecké hody předvedeme i v dalších zápasech,třeba hned v Doubí,kam odjíždíme v sobotu 2.9.v 7,30h autobusem od haly.