FK Stráž pod Ralskem.. vs TJ Lokomotiva Česká..

Datum a čas konání: 5.5.2024 11:25

FK Stráž pod Ralskem - FK Cvikov U13

FK Stráž pod Ralskem - FK Cvikov 9:1, poločas 4:1, branky: Novák 3x, Pýcha 2x, Remiáš 2x, Petrák, Pavelka

Dne 27.8.2023 se rozběhla podzimní část fotbalové sezóny Krajského přeboru mladších žáků. Od 11:25 hod. jsme přivítali na domácím hřišti nováčka v této sezóně tým FK Cvikov. Ten přijel z mladým týmem, který tvořili hlavně hráči, kteří postoupili ze starší přípravky a v loňské sezóně hráli proti našemu týmu v této kategorii. Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně.

Za nás nastoupili:
Nikin Brandstein - brankář, Luky Pýcha ( K ), Erde, Ondra Jungman, Kája Vránová, Matěj Petrák, Honzík Novák, Milda Jemelka, Míša Pavelka, Eliška Röslerová, Kuba Kulman, Temy a Domča Remiáš.
Začátek zápasu byl ve znamení vzájemného uťukávání a zjišťování, kdo a jakým způsobem bude hrát. My jsme se dostávali před bránu hostujícího týmu hlavně po stranách, kde běhali neúnavní Honzík s Matějem. Hosté se dostávali k naší bráně ojediněle rychlými výpady jedinců. Dostávali jsem se do šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. V 19. minutě přišel trest, kdy hostující kapitán střelou ze strany překonal našeho brankáře a hosté se dostali do vedení 0:1. Tato branka nás nakopla a zvýšili jsem ještě tlak na hostující obranu a brankáře. Výborně hrající Honza Novák v 22. minutě utekl po straně, navedl si míč na střed hřiště a přesnou střelou umístil poprvé do sítě hostů. Hned v následující minutě se dostal míč po rohu k Domčovi, který umístil přesnou střelou na zadní tyč a otočili jsme skóre na vlastní stranu - 2:1. Pokračovali jsme v tlaku a dostávali se do zakončení. Střeleckou smůlu z přípravných utkání prolomil náš kapitán Luky, který po centru Domči hlavou umístil míč potřetí do brány. Před koncem prvního poločasu ještě vybojoval míč Erde, který rozjel akci na levé straně, přihrál Honzíkovi, ten posunul před bránu Matějovi, který uzavřel skóre prvního poločasu na stav 4:1. Hosté se dostávali v prvním poločase před naši bránu vyjímečně, ale jejich výpady byly hodně nepříjemné a vždy zaváněly nebezpečím pro naši bránu.
Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejném  herním rozpoložení a tlačili se do zakončení. Ve 46. minutě se trefil po rozehraném rohu nekompromisně hlavou Honzík.  Ve 49. minutě si naběhl na centr na zadní tyč Domča a uklidil míč do sítě po šesté. Do konce zápasu se ještě trefili pěknými střelami ze střední vzdálenosti postupně Míša Pavelka, Luky a svůj třetí gól přidal Honzík. Konečné skóre se zastavilo na stavu 9:1. Soupeř měl během druhého poločasu pár šancí, ale zakončení se buďto nevešlo mezi tři tyče, nebo je zneškodnil v bráně Nikin, případně dobře hrající obrana.
První zápas sezóny nám ukázal, že dokážeme střílet branky a rovněž tak udržet delší dobu míč na noze. Samozřejmě je pořád co zlepšovat a hlavně nás čekají mnohem zkušenější týmy, které budou mít ambice na nejvyšší příčky tabulky. Chtěl bych poděkovat Všem hráčům za aktivní přístup k zápasu a rovněž tak fanouškům za podporu během zápasu. Příští zápas odehrajeme venku na hřišti TJ Sokol Doubí v sobotu dne 2.9.2023.