FK Stráž pod Ralskem :Jiskra Višňová U17

FK Stráž “U17“ - Jiskra Višňová “U17” 3:10 (1:7)

Branky: 20’ Bartoň, 70’ Penz, 80’ Komárek

Sestava: Maier - Lacek, Sedláček, Peřina, Řípa A. - Bartoň, Komárek - Řípa D., Sláma, Pařík - Penz (střídali: Máté, Brandstein, Svoboda, Nguyen)

V obnovené premiéře mladšího dorostu jsme nastoupili v prvním domácím utkání proti Višňové. Úvod utkání nám vůbec nevyšel a ačkoliv jsme měli v 5. minutě zahrávat pokutový kop, tak v 8. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:3. Po oklepání šoku z úvodu utkání vykřesal jiskřičku naděje ve 20. minutě Bartoň, když se ze střední vzdálenosti trefil přesně k tyči - 1:3. Poté jsme měli dvě šance v rychlém sledu, ale ani jednu se nám nepodařilo využít. Bohužel soupeř narozdíl od nás trestal všechny chyby a do poločasu jsme tak inkasovali ještě 4 branky! My jsme měli ještě další dvě šance a Sedláček dokonce trefil břevno po rohového kopu, nicméně poločasové skóre 1:7 se nezměnilo.

Vstup do druhého poločasu nám taktéž nevyšel a hosté během 20 minut dokázali ze čtyř šancí přidat další tři branky. Poté jsme dokázali zvýšit obrátky a hosty přitlačit na obrannou polovinu. V 68. minutě David Řípa trefil pouze tyč, nicméně o dvě minuty později individuální akcí přidal druhou branku Penz - 2:10. V 80. minutě jsme ještě jednou skórovali, když Komárek napřáhnul zpoza vápna a střelou pod břevno nedal brankáři hostů žádnou šanci - 3:10. Na konci jsme mohli přidat ještě dvě branky, ale Sláma samostatný nájezd neproměnil a Penzovi střelu vyškrábl hostující brankář na břevno. Z utkání se musíme rychle oklepat, jelikož již ve středu nás na domácí půdě čeká derby s Mimoňí.