Poločas : 3:0

Branky : 2x Penz z penalt

SESTAVA : MAIER - LACEK,BARTOŇ,KOMÁREK,PEŘINA,SVOBODA-SEDLÁČEK,SLÁMA,BRANDSTEIN,PAŘÍK-PENZ

STŘÍDALI : MUŽÍK,PÝCHA,NGUYEN,MÁTÉ

V páteční předehrávce dalšího kola krajského přeboru U17 zajížděl náš dorost do Frýdlantu,kde nás na umělce čekal domácí Slovan.

Opět fyzicky zdatnější a ročníkově starší tým jsme sice nazačátku uzamkli v jeho vápně,ale sérii tří rohových kopů jsme bohužel nezužitkovali.A tak v 5 minutě po malé domů Komárka hlavou zaváhal Maier v brance a rychlý kapitán Ptáček tuto přihrávku vystihl a tak náš gólman faulem zatáhl za záchranou brzdu a kopala se penalta.Tu s přehledem domácí kanonýr Ptáček proměnil a my prohrávali opět rychle 1:0.Pak jsme opět vybojovali dva rohové kopy a standartní situaci,které jsme však nezahrávali ideálně a dokonce z protiútoku po odvráceném trestném kopu upláchl z půlky hřiště nedůraznýmu Bartoňovi opět Ptáček a bylo to 2:0.Ve 22 minutě jsme na pravé straně nezachytili dlouhý nákop domácích k míči si doběhl opět rychlík Ptáček a ze strany postupoval sám na Maiera a střelou na přední tyč přidal třetí gól.Domácí po zbytek první půle kontrolovali hru,nás do ničeho nepouštěli a naopak ještě dvakrát nebezpečně zahrozili,ale dvě jasné gólové šance frýdlantských hráčů šli těsně vedle naší branky.

Ani druhý poločas jsme nezačali nejlépe.I když první šanci Frýdlantu zlikvidoval Maier,tak v 50 minutě po rohu domácích jsme nebyli schopni odvrátit míč z našeho vápna,ten se dostal k volnému Kapletovi a ten zvýšil na 4:0.V 55 minutě po špatném autu Svobody na Bartoně upláchl naší obraně opět Ptáček a zvýšil na 5:0.Naše obrana vůbec nestíhala a tak občas se štěstím odvracela nebezpečné rychlé náběhy fyzicky vyspělejším domácím hráčům.V 61 minutě na středu hřiště špatně rozehrál Sedláček a rychlý brejk tentokrát Ptáček předložil do prázdné branky zcela volnému Křičkovi.V tu chvíli jsme opět vypadali na ručník.Až po tomto gólu domácí kapitán vystřídal a domácí se snažili si dát každý gól a jejich pokusy již nebyly úspěšný.Naopak jsme konečně předvedli i nějakou akci dopředu my a po pěkné kombinační akci se zjevil sám před brankářem Penz,ale jeho pokus zlikvidoval domácí brankář a dorážejícímu Paříkovi ve skórování zabránila domácí obrana.O pár minut později se pak do zakončení dostal opět Penz,ale jeho tvrdá střela z pravé strany skončila jen na spojnici domácí branky.Na druhé straně opět propadla naše obrana a na Maiera postupovala hned trojice domácích hráčů,ale tato trojice tuto situaci nezvládla a Maier tuto akci lehce zlikvidoval.Až v 77 minutě jsme se konečně dočkali i my.Po dlouhém nákopu za frýdlantskou obranu doslova sestřelil na hranici vápna domácí brankář Mauer Komárka,za co sice inkasoval pouze žlutou kartu,ale kopala se penalta,se kterou si s přehledem poradil Penz a snížil na 6:1.Poslední desetiminutovku jsme předvedli ještě pár akcí a po jedné z nich faulovala domácí obrana ve vápně tentokrát Penze a sám postižený proměnil i druhý pokutový kop a snížil na konečných 6:2.

Tak další těžký zápas v této kategorii nám herně na umělce nevyšel,bohužel jsme udělali spousty individuálních chyb a hlavně jsme asi měli zbytečný respekt z fyzicky vyspělejších protihráčů.Musíme se ponaučit z našich chyb a hlavně zapracovat v trénincích na větším důrazu a souhře.Věřím,že výkony našeho mladšího dorostu porostou nahoru trénink od tréninku a zápas od zápasu.Příští neděli nás opět čeká těžký soupeř v Hrádku nad Nisou,tak snad se prezentujeme bojovnějším výkonem než ted.