Datum a čas konání: 4.5.2024 10:30

Se Skalicí jsme schytali debakl

FK Stráž - SK Skalice 1:5 (1:1)

Br. Svačinka - Pečenka 2, Stejskal, Lakatoš, Musílek

Třetí domácí prohra, tentokrát se soupeřem, který nám toho moc nedovolil, byl lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě nám uštědřil krutý debakl v poměru 1:5.

Osud zápasu se Skalicí se začal naplňovat už od čtvrtka.Naší kabinou se totiž dramaticky prohnala střevní viróza, jež svými vážnými příznaky skolila 13 hráčů.K zápasu tak většina týmu nastoupila se sebezapřením a na hřišti to bylo znát.Není to však omluvenka za náš slabý výkon.Skalice nás totiž doslova přejela, hrála výborně a v utkání jsme zaostávali ve všem, co fotbalový zápas přináší.Kupili jsme chyby, byli nepřesní a náš důraz se podobal baletnímu představení starších žákyň.Dominance hostů se po několika úvodních šancích projevila gólově poprvé ve 21.min, když nás hosté vyšachovali zleva a Pečenka pohodlně do odkryté branky otevřel skóre zápasu – 0:1.Ve 24.min vyslal Špivák do úniku Svačinku, a ten stylem zkušeného matadora obešel obránce a prostřelil Voseckého – 1:1.Skalice znejistěla a do konce poločasu vypadla z rytmu.Bez větších šancí se šlo do šaten za nadějného stavu.

Úvod druhé půle jsme tradičně zaspali a úplně osamocený Pečenka do prázdné branky vrátil hned ve 46.min hostům vedení – 1:2.V 55.min vyzrál Stejskal v rohu vápna na Vacka a Lakatoš už jen snadným gólem vyšperkoval povedenou akci hostí a de facto rozhodl zápas – 1:3.V aktuální konstelaci jsme na zvrat neměli, takže se z naší strany zápas pouze dohrával.Hosté hráli chytře a stále aktivně.Nepustili nás do jediné šance a své kombinace dotáhli k dalším brankám v 71. a 82. min Stejskalem a Musílkem, které zpečetily ostudný debakl.