Poločas : 2:1

Branky : Táďa a Lukáš Petrtýl

Sestava : Sam - Luky,Mišák,Ádys,Vojta - Tady,Filda,Maty,Penzič,Dáda - David

Střídali : Kuba V., Páťa,Kuba M.,Lukáš Petrtýl

Včera jsme odehráli  na domácím trávníku další mistrovský zápas proti jednomu z favoritů letošní sezóny,silnému celku SK Studenec,který nás dlouhodobě v soutěži trápí.Rozhodčím zápasu byl pan Matyáš Saidl a na lajnách Maxik Jelínek a hostující trenér mladších žáků.

Stejně jako před týdnem v Doubí nám vyšla i naše první akce včerejšího zápasu hned v první minutě,kdy vyslal po pravé straně Mišák krásnou dlouhou přihrávkou Dádu,který utekl hostujícímu obránci a přesným centrem našel úplně volného Táďu,který dostal míč na svou silnou levou nohu a nechytatelnou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu.Jenže o minutu později předvedl i soupeř dlouhý nákop za naší obranu na svého kanonýra Kodyma a i když se k němu sbíhala dvojice našich hráčů vyběhl proti i náš brankář Sam a studenecký útočník ho chytře přehodil a bylo vyrovnáno rychle na 1:1.Tento gól nás malinko srazil a soupeř byl v následujících minutách aktivnější.O pár minut později se situace opakovala,ale tentokrát náš gólman včas vyběhl a šanci tentokrát zneškodnil.V další šanci se pak opět zjevil jeden z hostujícíh hráčů a naštěstí jeho rána šla těsně vedle naší branky.Až v 25 minutě jsme zahrozili opět my ale tentokrát po podobné akci jako v první minutě dostal Táďa míč na slabší pravou nohu a střelou bez přípravy poslal míč nad hostující branku.Pak mohli oba celky zahrozit z rohových kopů.Nejprve hosté,když centr exekutora rohového kopu chtěl odvrátit Vojta a míč zasáhl tak nešťastně,že ho poslal na naší branku,kde však skvěle zareagoval Sam a doslova na brankové čáře na dvakrát nebezpečný míč do své sítě nepustil.A na druhé straně nebezpečný rohový kop Matyho směřující do hostující branky vyhlavičkoval také z brankové čáry jeden ze studeneckých obránců.Klíčový okamžik celého zápasu přišel ve 32 minutě když jsme napadali rozehru od branky hostí tak agresivně,že stoper Studence poslal těžký míč na svého brankáře,kterému udělal velký problém a míč poslal k Penzičovi,který rychlou nahrávkou před branku našel zcela volného Lukáše Petrtýla a ten poslal náš celek do vedení 2:1.Tento gól zase zmrazil hosty a po zbytek první půle jsme byli více aktivnější my,ale nic důležitého se již nestalo.

Kdo čekal že druhý poločas na nás soupeř vlétne a bude chtít vyrovnat musel být zklamaný,protože opak byl pravdou.Naši kluci nabuzeni gólem na 2:1 na soupeře doslova vlétli a takových dobrých 15 minut nepustili Studenec na svou polovinu a vytvářeli si i šance.Nejprve střílel Penzič v nadějný situaci těsně vedle branky hostí.Po dalším rohovém kopu pak náš kanonýr hlavičkoval opět jen kousek nad studeneckou branku.V gólové šanci se pak zjevil David,ale svůj pokus poslal jen do gólmana Studence.Další roh a hlava Tadyho znovu nad branku.A když pak neuspěl ani David v další gólovce zahrozili i hosté,ale jejich první šanci ve druhé půli skvěle vytáhl Sam na roh a po rohu střílel jeden z hráčů soupeře jen vedle naší branky.Pak jsme kopali ještě my dva nebezpečné rohy,ale ani z nich gól nepadl a jelikož naše obrana v čele se skvélým a neúnavným kapitánem   fungovala na výbornou a soupeře již do ničeho vážnějšího nepustila, vyhrálli jsme tak důležitý zápas sice těsně ale myslím si za odvedený výkon celého týmu zaslouženě.

Včera jsme viděli jeden z nejlepších týmových výkonů všech našich hráčů.I když hned čtveřice našich hráčů se vrátila 12 hodin před zápasem z vysilujících závodů v Brně a na některých se to i projevilo,naštěstí tentokrát zaskočili ti mladší(Táďa,Lukáš Petrtýl, Luky, Vojta a Kuba Vrána) a své zkušenější spoluhráče výborně doplnili a nahradili.Ve druhé půli jsme ze sebe všichni vydali maximum a i když nás to stálo spousty sil,kluci si zaslouženě dokráčeli k důležitým třem bodům.Doufám,že na tento výkon navážeme příští týden na Rapidu v Liberci.Chtěl bych všem hráčům poděkovat za předvedený výkon a všem našim fanouškům za podporu během celého utkání.