FK Stráž - SK Studenec/ TJ H. Branná 3:0

branky: 2x Kája Durdoňová, Ondra Jungman
sestava: Nikin Brandstein, Erde, Luky Pýcha, Kája Vránová, Ondra Jungman, Matěj Petrák, Honzík Novák, Míša Pavelka, Kája Vránová
náhradníci: Elis Röslerová, Temy, Milda Jemelka, Domča Remiáš
Dne 9.9.2023 jsme odehráli další mistrovské utkání na domácím hřišti proti týmu SK Studenec/TJ H. Branná. V tomto zápase jsme chtěli navázat na domácí výhru z prvního kola a zapomenout na porážku z minulého kola. Rozhodčím zápasu byl Matyáš Saidl.
Od první minuty jsme byli o kousek lepším týmem, kdy jsme hrozili převážně po křídlech, kde neúnavně do obrany hostů vbíhali Matěj a Honzík. Poprvé se představila i Kája Durdoňová, která je v útoku doplňovala. Hned na začátku v našem pokutovém území nešťastně faulovala Kája Vránová a sudí nekompromisně nařídil penaltu proti našemu týmu. Střelec hostujícího týmu penaltu napálil prudce do prostřed brány, kde scvaknul rychle nohy v bráně výborně chytající Nikin a míč pod sebou udržel a penaltu chytil. To vlilo do našich řad ještě větší energii, která vyvrcholila tím, že napadající Kája Durdoňová donutila hostujícho obránce poslat prudkou malou domů brankáři, kdy přes její nohu míč lehce změnil směr a vybíhající brankář tuto malou domů nezachytil a míč se dokutálel až do sítě. Tímto jsme vedli 1:0 a tak skončil i první poločas.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že nepolevíme a budeme se snažit skóre navýšit. Hostující tým se opět dostával ztěžka do šancí přes naši obranou řadu a když už došlo na střelu, tak ji zblokovali naši hráči, nebo střelu chytil Nikin, nebo šla mimo bránu. My jsme se naustále tlačili do zakončení a vyvíjeli tlak na obranu a brankáře hostů. Tento tlak donutil hostujícího brankáře vyběhnout daleko od své brány a míč nakopnout na naši polovinu. Míč přistál na nohu Ondry Jungmana, který míč napálil zpět na prázdnou bránu hostů a k překvapení všech míč skončil u tyče v bráně. Tímto jsme zvýšili na 2:0. Ke konci utkání jsme měli již hru plně pod kontrolou a v závěru po rohu Domči si na míč naběhla výborně hrající Kája Durdoňová a ze vzduchu míč poslala do brány po třetí. Po rozeheře z půli hřiště již následoval hvizd rozhodčího, který ukončil zápas.
Mohu říct, že tento zápas potvrdil stoupajího formu a sehranost týmu. V obraně opět vynikal Luky, který svými průnikovými přihrávkami dostával do šancí naši útočnou řadu. K němu se přidali všichni hráči, kteří nastoupili do zápasu a to rozhodlo o našich dalších třech bodech do tabulky. Velký vliv na průběh zápasu měla i chycená penalta Nikina, kterého na konci vystřídal přípravkový Dan Pelc. Všem děkuji za odvedený výkon a samozřejmě rodičům a divákům za podporu týmu.