VTJ Rapid Liberec : FK Stráž pod Ralskem

Poločas : 1:0

Branky : 3x Penzič,1x Mišák,Dáda,Vojta

Sestava : Sam -Kuba Vrána,Luky,Ádys,Vojta -Dáda,Mišák,Filda,Penzič,David -Lukáš Petrtýl

Střídali : Lavi,Páťa,Tady,Kája

I naše druhá cesta k venkovnímu mistrovskému zápasu směrovala do Liberce ,kde nás čekal další liberecký celek VTJ Rapid.K zápasu jsme jeli bez tří hráčů(Maty,Pepino a Kuba Markvart) a tak poprvé letos za nás nastoupila i Kája Durdoňová.Rozhodčím zápasu byl Lukáš Kořínek.

V prvním poločase se našemu týmu moc nedařilo ,domácí nám dělali problémy v rozehře a jejich obrana nás do moc šancí nepouštěla.V 10 minutě si Rapid připravil první šanci,kterou vytěsnil Sam na roh.O minutu později zbytečně fauloval na pravé straně kousek za vápnem Vojta jednoho z libereckých hráčů,k trestému kopu se postavil domácí Kryštof Tomášek a poslal míč přesně pod břevno a Sam se natahoval marně a my prohrávali 1:0.V 17 minutě mohl vyrovnat Mišák,ale jeho střelu zlikvidoval domácí brankář.Pak mohl jít sám na bránu David,ale vyběhnutý brankář ho daleko za vápnem fauloval a z trestného kopu poslal Mišák míč jen doprostřed branky.Pak opět šel David sám na brankáře,ale míč napálil jen do něj.Pak to dvakrát zkoušel Penzič,ale jeho pokusy šli nad libereckou branku.Poslední čistou šanci první půle měl Lukáš Petrtýl,který také šel sám na brankáře,ale jeho střela těsně minula levou tyč.Domácí nic dalšího nevymysleli a my prohrávali v polčase 1:0.

V poločase proběhlo menší"hromobití " na střídačce a do druhé půle nastoupil úplně jiný tým.Začali jsme více běhat,napadat soupeře a ten začal dělat chyby i v obraně,která přestala stíhat naše útoky.Hned ve 41 minutě vyslal Mišák do jasné gólovky Penziče a ten mířil opět vedle branky.V 50 minutě po dlouhém autu Vojty utekl Penzič po levé straně domácí obraně a centrem našel Mišáka,který netradičně hlavou vyrovnal na 1:1.O dvě minuty později pak Mišák vyslal po levé straně Dádu,který utekl svému protivníkovi a podél vyběhnutého brankáře poslal míč podruhé do liberecké sítě.Domácí byli tak zaskočeni,že hned z rozehry doslova darovali míč Penzičovi a ten utekl celé zmatené obraně soupeře a střelou na zadní tyč zvýšil na 3:1.Od té doby byl na hřišti už jen jeden tým a to ten náš.Naše obrana soupeře do ničeho nepouštěla a naopak naše útoky byly stále nebezpečnější.Nejprve to zkoušel z dálky Vojta,ale jeho pokus těsně minul domácí branku.V 61 minutě vybojoval důrazem míč Dáda pro Penziče a ten i za menšího přispění jednoho z domácích obránců poslal míč počtvrté do liberecké sítě.Pátý gól mohl přidat David,ale jeho tvrdá rána skončila jen na břevně .Úplně stejně si vedl o pár minut později Penzič,když jeho gólová střela také zazvonila na liberecké břevno.To v 74 minutě se skóre opět měnilo v náš prospěch.Po rohovém kopu Fildy se sice k míči nedostali naši aktivní hráči,ale jeden z domácích hráčů ho jen odvrátil proti noze Vojtovi a ten tvrdou nechytatelnou ranou pod břevno zvýšil na 5:1.V poslední minutě pak předvedl fotbalovou parádu  Mišák,když z pozice stopera prošel přes několik hráčů Rapidu a šel sám na brankáře,který od něj čekal zakončení,ale náš kapitán krásnou patičkou předložil míč před zcela prázdnou branku pro Penziče a ten završil svůj nedělní hattrick a upravil na konečných 6:1.

Zápas na Rapidu ukázal,že tato soutěž je hodně vyrovnaná a žádný soupeř se nesmí podcenit.Což my jsme v první půli bohužel ukázali.Naštěstí ve druhém poločase se projevila naše útočná síla a konečně jsme i začali proměňovat šance.Kluci si určitě za druhý poločas výhru zasloužili.Snad výkon z druhé půle zopakujeme i v neděli doma s dalším těžkým soupeřem z Turnova,doufám že nás přijde podpořit co nejvíce našich fanoušků,kterým bych chtěl poděkovat i za podporu na Rapidu.