Poločas : 2:0

Branky : Vojta Mužík,Mišák,Penzič,Maty Týkal

Sestava : Sam - Lavi,Luky,Ádys,Vojta - David,Filda,Maty,Mišák,Dáda - Penzič

Střídali : Kuba Vrána,Kája,Tady,Lukáš Petrtýl,Kuba Markvart

Včera jsme odehráli další domácí mistrovské utkání krajského přeboru starších žáků proti silnému celku FK Turnov,se kterým pravidelně hrajeme vyrovnané zápasy.Do zápasu naši borečci nastoupili v nových dresech,které se nám podařilo pořídit z naší kasičky o kterou se pilně starají naše "maminky - fanynky" a z ušetřených peněz z poslední sezóny.Rozhodčími zápasu byli páni Doležal,Saidl a domácí dorostenci Sigi s Maxikem.

Od rána byla na hřišti rosa,takže hřiště bylo dosti mokré a to nám ze začátku dělalo problémy.Míč nás neposlouchal,zastavoval se a my nemohli pořádně kombinovat a praktikovat naši rychlou hru dopředu.A tak jako první do zakončení se dostal soupeř ,ale se střelou jednoho z jejich hráčů si poradil Sam v naší brance.Až po několika minutách jsme zahrozili my,ale střelu Fildy chytil hostující brankář,který si v deváté minutě poradil i se šancí Davida,kterou vytáhl na roh.K jeho zahrání se postavil Maty a celý náš tým se natlačil na brankovou čáru soupeře,který byl zaskočený.Centrovaný míč se dostal k Davidovi,který ho sice ještě za brankovou čáru nedostal ale důrazný Vojta již ano a my vedli 1:0.O minutu později to opět zkoušel David,ale hostující brankář jeho pokus zneškodnil.Jenže ve 13 minutě vybojoval míč Filda a posunul ho na Mišáka,který napřáhl z 25 metrů a nachytal trochu vylezlého turnovského brankáře na "švestkách" a zvýšil na 2:0.Hosté chtěli ihned odpovědět,ale střela jednoho z jejich hráčů šla nad naší branku.Pak přišel úsek zápasu,kdy jsme pálili jednu šanci za druhou.Nejprve Maty,následně Mišák a nakonec Penzič v jasných gólových situacích mířili vedle hostující branky.Pak postupoval sám na brankáře rychlonožka David,ale svůj pokus nasměroval jen doprostřed branky Turnova,kde byl připravený gólman.Po tentokrát delším rohu Matyho na zadní tyč,hlavičkoval zcela sám Mišák,ale jeho pokus jen líznul tyč a šel mimo branku.V závěru poločasu si pak vytvořil dvě gólové šance soupeř,ale Sam je včasnými zákroky obě zlikvidoval.Úplně poslední gólovou šanci měl minutu před poločasem Maty,který upláchl celé turnovské obraně a jeho pokus k tyči vyrazil brankář před sebe opět k Matymu,který nasměroval dorážku do tyče a ven ze hřiště.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem co nejdříve svoje vedení navýšit,abychom nedopadli jako v sobotu náš dorost a nestrachovali se až do konce zápasu o výsledek.To se nám i po dvou minutách povedlo.Mišák vyslal po pravé straně do úniku Davida,který pěkným obloučkem našel před brankou zcela volného kanonýra Penziče a ten "karatistickým " skokem uklidil míč potřetí do turnovské branky.Tento gól nás uklidnil a byli jsme nadále aktivnější,ale to proměňování šancí nám i nadále dělalo problém.Nejprve opět Penzič v jasných šancích střílel vedle a na potřetí ho pak vychytal hostující brankář.I další sólový únik Davida gólem nezkončil,neboť o kousek minul turnovskou branku.Po akci Mišáka a krásné nabídce před branku opět Penzič míč místo do sítě poslal těsně vedle.Pár minut před koncem to zkoušel Lukáš Petrtýl,ale jeho pokus se štěstím vyrazil brankář hostí na roh.Až pět minut před koncem jsme se přeci jen ještě dočkali gólové radosti a ta stála za to.Na soupeřově polovině vybojoval míč Maty,chvíli se s ním "pomazlil" a z 25m vyslal nechytatelnou ránu pod břevno a upravil na konečných 4:0.

Jsem rád,že včerejší zápas proti silnému soupeři jsme zvládli na jedničku.Malinko mě mrzí neproměňování šancí,které nás můžou v některých zápasech mrzet.Naopak jsem spokojený s týmovou hrou,kdy jsme včera makali jako jeden tým včetně střídajících hráčů.Fungovala až na pár malých vyjímek obrana v čele s výborným Samem a poprvé jsme udrželi nulu na našem kontě.Doufejme,že výkon zopakujeme příští neděli v Novém Boru a připravíme se na závěr podzimní sezóny,kdy nás čeká série těžkých soupeřů.Ale věřím pokud budeme kompletní všechny zápasy zvládneme odehrát se ctí a na maximum.Všem věrným fanouškům děkujeme za podporu.