Poločas : 1:4

Branky : 3x Mišák,2x David,1x Penzič,Filda,Lukáš Petrtýl

SESTAVA : Sam - Vojta,Ádys,Luky,Lavi - David,Maty,Mišák,Filda,Dáda-Penzič

STŘÍDALI : Kuba Vrána,Páťa,Táďa,Lukáš Petrtýl a Kubík Markvart

Včera naši starší žáci zajížděli do Nového Boru,kde je čekalo další mistrovské utkání krajského přeboru U15 a jeli jsme tam s cílem udržet letošní neporazitelnost v kompletní sestavě.Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně.

Úvod zápasu byl pro nás opět parádní.Hned z první rozehry našel Mišák dlouhým nákopem Penziče,který přiťukl ma Davida,jehož polocentr- polostřela zapadla do levé šibenice borské branky.To uběhlo stěží 15s !!!O minutu později to bylo ještě veselejší,to opět upláchl po pravé straně David a našel ve vápně Fildu,který tvrdou ranou zvýšil na 2:0.Jenže ve 4 minutě prohrál Vojta souboj před vápnem s domácím útočníkem,který postupoval pak sám na naší branku a ve vápně ho náš obránce zbytečně fauloval a kopala se penalta,kterou s přehledem proměnil domácí kapitán Šešina a bylo to 2:1.Vojta chtěl svoji chybu ihned napravit,ale jeho tvrdá střela po naši další akci se mezi tyče nevešla.Zvýšit naše vedení pak mohl nejprve Mišák,ale jeho pokus vyrazil domácí brankář na roh a následná střela Davida šla opět nad borskou branku.Ve 14 minutě to byl znovu aktivní David,který připravil gólovku tentokrát pro Penziče a ten zvýšil na 3:1.Když v další šanci neuspěl Mišák,začali zlobit domácí a hned třikrát postupoval sám na naší branku jejich nebezpečný útočník Tancoš,ale naštěstí pokaždé své zakončení směřoval vedle naší branky.Ve 37 minutě utekl po pravé straně všem domácím hráčům Maty a jeho přihrávku před branku uklidil počtvrté do sítě střídající Lukáš Petrtýl.V závěru první půle ještě vychytal Sam jednu šanci domácích a když neuspěl na druhé straně ani Mišák šlo se do kabin za poločasového vedení 4:1.

Druhý poločas jsme začali střelou Penziče těsně vedle.Ve 42 minutě rozehrál Maty roh na krátko s Mišákem,který si navedl míč na roh vápna a tvrdou nechytatelnou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě a my vedli 5:1.V následných 10 minutách jsme všem fanouškům předvedli,co vše se dá nedat.Vytvořili jsme si tlak a na domácí branku se valil jeden útok za druhým,ale nejprve Lavi,pak dvakrát Penzič a dvakrát David nedokázali uklidit míč v jasné šanci do sítě.V 57 minutě postupoval sám na brankáře David,ale branku netrefil.A tak platilo nedáš dostaneš.Na půlce ztratil zbytečně míč Maty,naší obraně utekl kapitán Šešina a bylo to 5:2.V 63 minutě po našem rohu odvrátila domácí obrana míč jen za vápno k Mišákovi,který si ho navedl a další povedenou střelou zvýšil na 6:2.O chvíli později opět David postupoval sám na brankáře,ale trefil jen pravou tyč,míč se odrazil a jel kolem čary k druhé tyči,kde se na dorážce nedomluvili Páťa a Lukáš Petrtýl a druhý jmenovaný poslal míč vedle domácí branky.Pak jsme to dvakrát zkoušeli z dálky,ale ani tvrdá střela Fildy a Mišáka sedmým gólem neskončila.To v 72 minutě využili domácí zaváhání naší obrany a brankáře,kdy po trestném kopu vběhl mezi ně Šešina a dovršil svůj nedělní hattrick a snížil na 6:3.V 74 minutě zatáhl do vápna míč Mišák a předložil ho Davidovi,který tentokrát tvrdou střelou již domácího gólmana propálil a my vedli 7:3.Jenže v 77 minutě prošel v našem vápně Šešina jeden na jednoho přes Fildu a ten ho fauloval a kopala se druhá penalta,kterou sice se štětsím ale proměnil domácí Kuběj a snížil na 7:4.Jenže ihned z rozehry jsme byli svědkem fotbalové parády našeho kapitána,který si všiml,že domácí brankář je povylezlý z branky a rovnou z půlky míč nakopl na domácí branku a ten před brankářem skočil a přeskočil ho do sítě a zaskočený gólman již nestihl na to zareagovat.Klobouk dolů před takovým počinem stále ještě 13letého kluka!!!!Nic víc se již nestalo a my vyhráli v Novém Boru 8:4 a to si dokážu tvrdit jsme minimálně 10 stoprocentních gólovek neproměnili.

Malinko mě mrzí neproměňování šancí,které nás v těžších zápasech můžou dost mrzet.Včera ale kluci opět zahráli jako tým a ukázali všem svoji sílu.Škoda i obdržených branek,ale dokázali jsme vstřelit dvojnásobek a zaslouženě vyhráli další utkání.Příští sobotu zajíždíme v 8,15h autobusem od haly do České Lípy,kde nás čeká těžký soupeř Lokomotiva a doufám,že předvedeme ještě lepší výkon a opět zabodujemem na maximum.