Lokomotiva Česká Lípa:FK Stráž pod Ralskem

TJ Lokomotiva Česká Lípa :FK Stráž pod Ralskem

Poločas : 0:3

Branky : 2x Mišák,1x Maty Týkal a Penzič

Sestava : Sam - Lavi,Ádys,Luky,Vojta - Dáda,Maty,Filda,Mišák,David - Penzič

Střídali : Pepino - Kuba Vrána,Páťa,Tady,Kuba Markvart,Lukáš Petrtýl

V sobotu jsme zajížděli do okresního města k dalšímu mistrovskému zápasu se čtvrtým týmem tabulky TJ Lokomotiva Česká Lípa.Po dlouhé době jsme byli opět kompletní tedy i s navrátilcem po zranění Pepinem.Rozhodčím zápasu byl pan Mário Dörď a na lajnách Kuba Vrána a domácí asistent.

Do zápasu jsme nastupovali s respektem k týmu,který nám v tabulce šlape na paty,ale hned od začátku jsme převzali otěže hry a celý zápas měli pod kontrolou.Opět jsme mohli udeřit hned v první minutě,ale v gólové situaci sám před brankářem trefil Dáda v těžké pozici jen domácího brankáře a ten vyrazil míč na roh.Po jeho zahrání se mohl prosadit Penzič,lae jeho pokus šel jen těsně vedle branky.V 7 minutě se poprvé měnilo skóre,to nakopnutý míč z naší půlky prodloužil hlavou Penzič na rozeběhnutého Mišáka a ten prostřelil domácího gólmana a my vedli 1:0.O chvilku později mohl zvýšit naše vedení Penzič,ale i jeho druhá šance skončila vedle českolipské branky.V 15 minutě zhrával další rohový kop Maty,který prolétl až na zadní tyč kde stál zcela volný Mišák a hlavou uklidil míč jednoduše do odkryté branky a bylo to 2:0.Pak to zkoušel z dálky Maty,ale jeho tvrdý pokus vyrazil opět výborný brankář Lokotky na roh.Až po 20 minutách zahrozili domácí,když pokus jednoho z jejich hráčů srazila naše obrana na roh.Z následného rohu to pak opět zkoušel jeden z jejich hráčů,ale jeho střelu tentokrát Ádys nadzvedl na břevno naší branky.Ve třetí své gólové šanci se ve 23 minutě zjevil Penzič,ale ani tentokrát nepřekonal domácího brankáře,který jeho střelu vyrazil na další roh.V 25 minutě předvedl krásné sólo náš neúnavný Maty,který po autu Vojty doslova prošel od půlky přes celou českolipskou obranu a umístil míč přesně k pravé tyči a my vedli 3:0.V závěru první půle se do šance ještě dostával Lukáš Petrtýl,ale ani on v gólové šanci neuspěl a tak jsme vyhráli první půli 3:0.

Druhý poločas jsme opět předvedli všem fanouškům,co dokážeme neproměnit.První to zkoušel Mišák,ale jeho střelu brankář Lát chytil.Ve 47 minutě zatáhl míč popravé straně rychlík David a jeho přihrávku uklidil konečně do sítě Penzič a bylo to 4:0.Jenže co jsme pak zahodili za šance,bylo až neskutečné.Nejprve prošel po levé straně Mišák,ale trefil jen tyč a stejně si vedl i v následné dorážce Penzič !!!V 50 minutě se osmělili domácí,ale tu vytáhl Sam na roh.Další velké sólo Mišáka,nasměroval náš kapitán těsně vedle branky.Jeho další pokus vzápětí šel těsně nad domácí branku.Pak se v jasných gólových šancích zjevil Penzič a Maty,ale ani jeden si na výborného domácího brankáře nepřišel.Pak mohl přidat pátý gól Dáda,ale i jeho střelu vyrazil brankář Lát na roh.V 65 minutě přišla jedna z mála chybiček v naší obraně,kdy jsme nezachytili dlouhý nákop za naší obranu kam si naběhl domácí Kunák,který přehodil vyběhnutého Pepina v naší brance.Odpovědět hned mohl David,který upláchl domácí obraně,ale i on trefil jen tyč domácí branky.V závěru domácí ještě dvakrát zahrozili,ale jejich šance zlikvidoval svými zákroky Pepino.A když neuspěl v dalším nájezdu na brankáře ani Mišák a ani David a ani Penzič a tak jsme vyhráli v Lípě po dalším podařeném týmovém výkonu zaslouženě 4:1,i když i v tomto zápase mohlo být koncečné skóre dvouciferné.

I v Lípě jsme předvedli kvalitní výkon a jen proměňování jasných gólových situací,mělo na svědomí,že nebyl gólový rozdíl daleko vyšší.Doufám,že v závěrečných kolech podzimní sezóny kdy nás čeká série těžkých zápasů nás toto proměňování nebude mrzet.Hned v neděli přivítáme od 9,30h na našem hřišti druhý tým tabulky SK Jilemnice,který nás předskočil v tabulce,právě díky lepší gólové produkci o 4 góly.Tak snad předvedeme v těžkém zápase náš nadstandartní výkon a všechny body uhájíme doma.Všichni fanoušci jste na tento zápas zváni,přijďte nás podpořit v co největším počtu.