FK Stráž pod Ralskem

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Stráž pod Ralskem
www.fkstraz.cz

Příští zápas

Sportovní klub Studenec vs FK Stráž pod Ralskem..

Datum a čas konání: 7.4.2024 12:00

Školní turnaj v České Lípě

Školní turnaj v České Lípě

Školní turnajv České Lípě

Dnes velká část našeho týmu se zúčastnila školního turnaje druhých stupňů v České Lípě.Na turnaj se přihlásilo 13 škol z českolipského okresu,které byly rozděleny do 2 skupin.Hrálo se na hlavním hřišti Arsenal Česká Lípa a UMT Arsenal Česká Lípa na 1x15minut.

Los skupin nám byl nepříznivý,hned v prvních dvou zápasech jsme narazili na silné školy Nového Boru.V prvním zápase se školou U Lesa jsme sice byli malinko fotbalovější,ale vytvořené šance jsme bohužel opět nedokázali proměnit.To soupeř v 8 minutě dokázal přesně vystřelit z větší vzdálenosti a my prohrávali 0:1.Snaha o vyrování byla velká,ale ani jeden náš nebezpečný útok jsme nedokázali proměnit ve vyrovnávací gól.A když v závěru utkání jsme nezúročili ani velký tlak ve vápně po našem rohu,prohráli jsme smolně první utkání v turnaji 0:1.

Druhý zápas proti největšímu favoritovi skupiny z Nového Boru škole na Náměstí jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas.V obraně jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěli a naopak vyráželi k nebezpečným brejkům.V 7 minutě zahrál Mišák chytře po zemi trestný kop na Davida,který upláchl borské obraně a z úhlu propálil soupeřova brankáře a my vedli 1:0.O dvě minuty později poslal soupeř dlouhý balón za naší obranu,který ve dvoumetrovém ofsajdu převzal jeden z bosrských hráčů a jelikož nebyli pomezní rozhodčí,hlavní rozhodčí nechal hru hrát a po centru do našeho vápna vyrovnal jeden z borských hráčů na 1:1.O další dvě minuty se situace opakovala a bohužel ani tentokrát nepřesný pan rozhodčí ofsajd neodpískal a opět zcela osamocený borský hráč otočil výsledek v náš neprospěch.Do konce zápasu již zbývalo málo času a i když se náš tým snažil o vyrovnání,zkušenější tým z Boru už změnu skóre nedopustil a my prohráli nespravedlivě 1:2-

Ve třetím zápase proti škole z Horní Police jsme jasně dominovali,ale chyběl nám větší klid v zakončení a dlouho jsme se trápili v koncovce.Až v 8 minutě po centru z pravé strany šel do souboje s hostujícím obráncem Dominik Máté a míč se z tohoto souboje odrazil od gólmana obloučkem do soupeřovi sítě.Tento zápas se sice hrál na jednu branku,ale další gól jsme již nepřidali a utrápeně jsme si připsali první výhru v turnaji.

Čtvrtý žápas proti Zš Jablonné v Podještědí jsme sice byli malinko aktivnější,ale v 6 minutě po chybě na středu obrany inkasovali po samostatném úniku jednoho z hostujících hráčů 0:1.Tento gól byl pro nás impulsem pro ještě aktivnější hru,která přinesla zasloužené ovoce v podobě gólových šancí.Po nadějném průniku Davida a následném faulu ve vápně se sice penalta nekopala,ale po následném rohu a závaru ve vápně Jablonného a následné ruce jednoho z jejich obránců již ano.K zahrání pokutového kopu se postavil Toby a s přehledem k levé tyči vyrovnal.Tento gól byl tím správným impulsem pro náš tým,na kterém bylo vidět,že toto utkání chtějí vyhrát.Na soupeře jsme zatlačili a vybojovali rohový kop.Ten zahrál Maty na zadní tyč,kam si krásně naběhl Filda a pro něj netradičně,ale krásnou hlavičkou na opačnou tyč poslal náš tým do vedení.Kluci byli v ráži a minutu před koncem fauloval pár metrů od autové čáry jeden ze soupeřových hráčů Tadyho a trestný kop poslal Mišák pod břevno brankáře Jablonného a jelikož ten na něj nedosáhl, my tak vyhráli čtvrtý zápas 3:1,

V posledním utkání s Zš Kamenický Šenov bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to naše.Po celý zápas jsme dominovali a předvedli několik krásných fotbalových akcí.Hned ve třetí minutě si krásně z levé strany navedl na střelu David a vymetl šenovskou šibenici a my vedli 1:0.Pár dalších šancí jsme nevyužili,ale v 7 minutě napřáhl opět z dálky Mišák a nedal šenovskému brankáři žádnou šanci a my vedli 2:0.Po krásné akci po pravé straně pak našel Dáda před branou zcela volného Lukáše Petrtýla,ale tomu skvělým zákrokem zlikvidoval stoprocentí šanci tygřím skokem hostující brankář.Jenže o dvě minuty později to byl opět Mišák,který napřáhl z 25 metrů a opět uklidil míč do soupeřovy sítě.Nic víc se již nestalo a my si připsali třetí výhru v řadě vítězstvím 3:0.

Bohužel  naše výsledky a výsledky ostatních týmů v naší skupně znamenali pro nás nelichotivé "bramborové" místo,i když k vítězství nebo umístění do třetiho místa nechybělo moc.

Tento turnaj byl i když výsledkově nedopadl,výkonostně splnil  to co měl.Kluci proti silnějším týmům zahráli bojovně a obětavě a proti slabším týmům zas předvedli několik krásných fotbalových akcí.Za mě spokojenost s výkonem a opravdu nebýt několika situací měli jsme dnes na to ve skupině vyhrát.Bohužel nám fotbalové štěstíčko nepřálo a i přes to jsme na naše kluky pyšní. 

Sestava : Sam - Tady,Ádys,Toby,Vojta - Dáda,Mišák,Filda,Maty,David- Lukáš Petrtýl

Střídali : Kuba Vrána,Dat,Kuba Markvart,Domča Máté

 

Závěrem bych chtěl poděkovat panu učiteli Pavelkoví,že nás do turnaje přihlásil a panu učiteli Součkovi za ochotu s námi celý turnaj absolvoval,klukům za předvedenou hru,Vendovi za pomoc během turnaje  a samozřejmě nejvěrnějším našim fanouškům za podporu během celého turnaje

Poslední zápas

FK Železný Brod
FK Stráž pod Ralskem U-15
4:3
Podrobnosti

Tabulka

1. FK Železný Brod 11 80:14 33
2. FK Stráž pod Ralskem.. 11 53:18 28
3. Sportovní klub Studenec 11 75:13 24
4. Tělovýchovná jednota.. 11 62:26 22
5. SK Jilemnice/Roztoky 11 53:19 22
6. TJ Sokol Doubí z.s. 11 31:16 20
7. TJ Lokomotiva Česká.. 11 15:56 13
8. FK Turnov z.s. 11 37:41 11
9. TJ Jiskra Mimoň 11 25:47 7
10. FK Cvikov 11 15:85 6
11. FC Nový Bor 11 18:68 5
12. SK VTJ RAPID Liberec.. 11 11:72 1

Kompletní tabulka

Střelci týmu

14 gólů

Adam Penz

12 gólů

Michal Komárek

5 gólů

Matyáš Týkal

4 góly

David Řípa

4 góly

Filip Sláma

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 24870
Posledních 30 dnů: 864 | Posledních 7 dnů: 151 | Poslední den: 7

© 2023 FK Stráž pod Ralskem | Všechna práva vyhrazena | karelknejzlik@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne