Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Výprask v Hrádku s MMA vložkou!

FK Slovan Hrádek n.Nisou - FK Stráž 8:1

Br.2., 30. Soukeník, 48.Vacek, 55.Kavan, 60.Rumler, 69.Chmátal, 79.Strya, 89.Grepl - 56.Špivák

Zápas v Hrádku prohloubil naši výsledkovou krizi a výsledek 8:1 už zapadá do kategorie obrovské ostudy.Kvalitu soupeře musíme sportovně uznat a výhru označit za zaslouženou.Hrádecká pohádka má však kromě kupy štěstí, kdy každé zakopnutí domácích borců směrem na naši branku skončilo gólem, velkou trhlinu v tristním výkonu trojice rozhodčích.

Domácí jsou v pohodě, jedou na vítězné vlně a hrají pohledný dynamický fotbal. Při stavu naší marodky, kdy jsme k utkání odjeli pouze s 13 hráči, byly předzápasové karty s takovým soupeřem rozdány jasně. Od úvodních minut se do nás hrádečtí zakousli a hned ve 2.min dosáhli Soukeníkem laciné vedoucí branky – 1:0.Rychle jsme se oklepali a solidní defenzivou nepouštěli soupeře do dalších šancí.Ve 25.min se udál moment, který mohl otočit kormidlem zápasu na úplně opačnou stranu.Smyslů zbavený Šimon Kavan brutálním zákrokem, jež patří spíše do klece MMA a hraničí s vystavením žádanky na posouzení svéprávnosti, skolil bez míče loktem, zezadu úderem na hlavu, Volejníka, jež musel být několik minut ošetřován, střídán a po zápase stále otřesený zamířil do českolipské nemocnice! Trojice rozhodčích Třešňák, Jirák, Trojan nepochopitelně ochotně likvidační zákrok přehlédla a domácímu „hrdinovi“ Kavanovi neudělila jasnou červenou kartu! Pětiminutovou přesilovku při ošetřování Volejníka domácí využili ve 30.min ke vstřelení druhé branky po střele Soukeníka – 2:0.Na zlepšenou defenzivu jsme v první půli bohužel nenavázali směrem dopředu a branku domácích jsme téměř neohrozili.

Druhý poločas začal bohužel stejně jako samotný zápas.Hned v úvodu ve 48.min domácí své vedení Vackem snadno navýšili – 3:0 a v 55.min Kavanem přidali čtvrtou branku – 4:0.V 55.min jsme se přece jen dostali ke slovu my, když po sympatické akci a přihrávce Svačinky překonal Špivák střelou z vápna chybujícího Svobodu – 4:1.Další minuty zápasu už nestojí za výraznější komentář a domácí přidávali další laciné branky.Po odstoupení zraněného Vacka v 70.min jsme při absenci náhradníků dohrávali zápas v 10 hráčích a toužebně vyhlíželi závěrečný hvizd.Potupné skóre se zastavilo na konečných 8:1.Tento nepovedený zápas je potřeba hodit za hlavu a v posledních třech zápasech podzimu zmobilizovat zbytky sil.Ve hře je stále 9 důležitých bodů a o ty se musíme ještě porvat!