Poločas : 1:0

Branka : Filda

Sestava : Sam - Vojta,Luky,Ádys,Lavi - Dáda,Maty,Mišák,Filda,David - Penzič

Střídali : Pepino(připraven do branky) - Kuba Vrána,Páťa,Táďa,Kuba Markvart

Včera jsme za chladného podzimního počasí odehráli další domácí utkání,kdy k nám dorazil druhý celek dosavadní tabulky SK Jilemnice,za kterým jsme byli o skóre pozadu.Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně a na čarách Sigi a Petr Pelc.

Podle dosavadních výsledků a i představení hostujícího týmu v rozcvičce bylo patrné,že nás čeká jeden z nejtežších zápasů podzimní sezóny.Soupeř jenž měl na nás výškovou převahu a náskok čtyř gólů v tabulce přijel seběvedomný a s cílem získat všechny tři body,ale s tímto cílem jsme šli do zápasu i my a tak se hrál vyrovnaný,ale zajímavý zápas.Hned v první minutě chtěl vyzkoušet připravenost hostujícího gólmana Mišák,ale ten si s jeho střelou se štěstím poradil.Prvních 15 minut jsme byli aktivnější,ale perfektně fungující jilemnická obrana v čele se dvěma vysokými hráči nás do žádné větší šance nepustila.Naopak v 15 minutě zahrozili hosté po pěkné kombinaci,ale Sam byl v naší brance připravený .O dvě minuty to pak zkoušel jeden z jilemnických hráčů z dálky,ale jeho pokus šel vedle Samovi branky.O první gól zápasu se pak pokoušel Mišák,ale ani jedna ze dvou jeho střel se nevešla mezi tři tyče a jen těsně minula jilemnickou branku.Po dalším našem ´´utoku zahrál ve vápně jeden z hostujícíh hráčů rukou,ale pan rozhodčí Opelt ,posoudil situaci  jako ruku u těla a hru nechal pokračovat.V 25 minutě už jsme se skoro radovali z gólu,ale nadějný únik Dády a následná střela skončila na pravé tyči a dobíhající Penzič odražený míč bohužel nedokázal uklidit do branky,když ho zablokoval jeden z hostujícíh obránců.Až ve 35 minutě to konečně přišlo,Mišák vyslal na levé straně do další šance aktivního Dádu,ten však místo zakončení na zadní tyč hledal před brankou našeho "snajpra" Penziče,před kterým však vypíchl míč jeden z jilemnických obránců naštěstí pro nás jen k Fildovi a ten za přispění lehké teče do protipohybu hostujícího brankáře poslal míč do sítě a my vedli 1:0.Zbytek poločasu se pak dohrával spíše mezi vápny a do žádné vážnější šance se ani jeden z celků nedostal.

I druhý poločas jsme začali aktivněji a chtěli co nejdříve své vedení navýšit aby jsme mohli hrát ve větším klidu,ale to se nám bohužel přes výbornou jilemnickou obranu nedařilo.Ve 44 minutě to byl opět Filda,který mohl  přidat druhý gól,ale jeho nadějný pokus vyrazil brankář Jilemnice na roh.Ve 47 minutě prošel krásně  z pravé strany do vápna Maty a i když byl faulován stihl ještě přihrát na malé vápno Fildovi,který však tuto tutovku nasměroval s pomocí teče skluzujícího obránce Jilemnice nad branku na roh a jelikož pan rozhodčí posoudil situaci jako výhodu pro náš celek,tak ani nyní se penalta nepískala.V 55 minutě zahrozili nebezpečně hosté ,ale naštěstí na nebezpečný střílený centr za záda tří našich obránců nedosáhl nabíhající zcela volný jilemnický útočník.Hosté vycítili šanci vyrovnat a jelikož je naše obrana do vápna moc nepouštěla,zkoušeli to z větší vzdálenosti,ale ani jeden ze tří jejich pokusů větší nebezpečí pro Sama neznamenal.Jenže stejná situace byla i na druhé straně a střelecké pokusy Mišáka a Davida šli mimo branku soupeře.V 65 minutě pak byl ve vápně soupeře odstaven od míče Filda stejným způsobem jako předtím zahrál David souboj s jedním z jilemnických hráčů u lajny.Jenže jeho souboj byl posouzen jako faul,kdežto zákrok na Fildu  nechal pana rozhodčího opět v klidu a ani tentokrát jsme se pokutového kopu nedočkali.To 72 minu nám zatrnulo,to naše obrana snad poprvé v zápase zachybovala a hned z toho bylo,že po pravé straně postupoval sám na Sama jeden z jejich útočníků,ale náš gólman předvedl zákrok měsíce a tutovku Jilemnice odvrátil na roh.Po jeho zahrání mohl vyrovnat další jilemnický hráč,ale branku netrefil.V závěru se pak ještě o rozruh postaral Penzič,který neohroženě šel za centrovaným balónem dovápna do souboje s gólmanem,který netrefil ve výskoku míč ale hlavu našeho útočníka,ale tento souboj byl vyhodnocený jako faul na brankáře a nic z toho nebylo.Závěr jsme si zkušeně pohlídali a tento důležitý zápas nakonec vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0.

I když včera góly nepadali,věřím,že přítomní diváci se v zápase nenudili.Oba týmy předvedli kvalitní výkon,bylo k vidění několik pěkných fotbalových akcí,spousty soubojů o každý centimetr hřiště a o každý balón.Zápas mohl dopadnout tak i tak a nakonec jsme se se štěstím z důležitých tří bodů radovali my,ale na jaře v odvetě v daleké Jilemnici nás nečeká vůbec lehká odveta.To je ještě daleko,teď se budeme soustředit na poslední domácí zápas s dalším těžkým soupeřem z Ruprechtic,který k nám přijede v neděli 22.10 od 9,30h.Tímto zvu všechny fanoušky aby nás přišli na tento zápas povzbudit,abychom udrželi podzimní domácí neporazitelnost.Za podporu předem děkujeme.