TJ Jiskra Mimoň:FK Stráž pod Ralskem U15

Branky : Filda,Penzič a Maty

Žlutá karta : Mišák

Sestava : Sam-Kuba Vrána,Luky,Ádys,Vojta - Dáda,Mišák,Maty,Filda,David -Penzič

Střídali : Táďa,Páťa,Kuba Markvart,Lukáš Petrtýl

Včera jsme v rámci dalšího kola krajského přeboru U15 odehráli derby v Mimoni.Rozhodčím zápasu byl pan Václav Adam a na čarách Tomáš Štafl a Štěpán Sedláček s Maxikem.K zápasu jsme nastupovali bez Laviho a Pepina.

Jak už to většinou bývá v derby i když je třeba tabulkové postavení rozlišné,předem není zápas rozhodnut.Tyto zápasy jsou bojovné od první do poslední minuty a nikdo ho nechce prohrát.Stejně tomu bylo i včera.Začátek zápasu tradičně pro nás raketový a hned v první akci se prodral po pravé straně do vápna domácích David a našel na penaltě volného Fildu,který s přehledem otevřel skóre zápasu.Jenže tentokrát nás tento  gól uspal a my si mysleli ,že se soupeř porazí sám a nechali jsme ho po zbytek první půle hrát.My jsme se moc dopředu nemohli dostat a domácí svoji aktivitou začínali být pro naší bránu stále více nebezpečnější.V 10 minutě se do šance dostal jeden z mimoňských hráčů,ale Sam jeho pokus zlikvidoval.Stejně si náš brankář poradil ve 14 minutě s nebezpečným trestným kopem Luboše Housky z hranice vápna.Hra spíše probíhala mezi vápny,bojovalo se o každý balón a obě obrany nepouštěly své protihráče do vážnějších šancí.Až ve 37 minutě se probíjel na hraně vápna jeden z mimoňských hráčů a toho nešťastně fauloval Filda a pan rozhodčí ukázal na pokutový kop.K němu se postavil domácí Max Oborník a i když Sam jeho pokus vystihl a na míč si dost šáhl,ten pod jeho tělem prošel do sítě a bylo vyrovnáno na 1:1.Tento gól byl naopak pro nás vzpruhou a o dvě minuty později centroval do vápna  Táďa,míč se dostal až k našemu kanonýrovi Penzičovi a ten svou slabší levou nohou dostal náš tým do vedení.Byl to i gól do šatny a pro nás dost důležitý.

Obraz hry ve druhém poločase se rapidně změnil.My jsme byli aktivnější,vytvářeli si šance a soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěli.Hned ve 43 minutě se po rohu Matyho dostal ke střele Vojta,ale jeho tvrdá střela uvnitř vápna šla jen těsně nad branku Mimoňě.Ve 48 minutě postupoval z pravé strany sám na brankáře Lukáš Petrtýl,ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok a našeho útočníka vychytal.Pak přišla série několika rohů,kdy po jednom z nich se v jasné gólovce zjevil náš kapitán Mišák,ale ani on nevyzrál na skvělém gólmanovi domácích.To se naštěstí povedlo v 52 minutě kulišácky z rohu Matymu,který svůj centr zakroutil přímo na zadní tyč do sítě a ač byl domácí brankář vysoký ,marně se po tomto centru natahoval a my vedli 3:1.Po dalším rohu se v gólovce zjevil Filda,ale i jeho střelu vytáhl vysoký Mokrejš na roh.V 62 minutě napřáhl z 22 metrů Maty,ale tygřím skokem vytáhl Jirka Mokrejš míč směřující do šibenice opět jen na roh.Až v 65 minutě se ojediněle dostali do šance domácí,ale pokus jednoho z jejich hráčů šel vedle.Ve druhém poločase se to začalo i mezi hráči dost jiskřit,ale pan rozhodčí Adam tomu nechal volnější průběh a hru zbytečně nekouskoval a hráči se postupem času uklidnili.V 70 minutě po další sérii rohů měl hned dvakrát na kopačce další náš gól Mišák,ale nejprve přestřelil a napodruhé ho vychytal domácí gólman.Ten si pak poradil i se šancí Dády.Pět minut před koncem nám zatrnulo,když po akci domácích vystřelil takovou schovanou střelu na bránu Luboš Houska,ale Sam skvělým reflexem vytáhl tuto jedovatou střelu na břevno a na roh.Nic víc se již nestalo a tak po velkém boji,ale za druhý poločas myslím si zaslouženě jsme se štěstím vyhráli derby v Mimoni 3:1 a udrželi si reálnou šanci na první místo v tabulce,o které se popereme ve dvou zbývajících utkání v sobotu 4.11 v  Železném Brodě a v dohrávce 11.11 od 10h na umělce v Heřmanicích se Sokolem Ruprechtice.Do Brodu pojede v 7,45h autobus a do Heřmanic pak pojedeme autama.Doufám,že v těchto dvou zbývajících utkáních předvedeme kvalitnější výkony,neboť včerejší výkon by nám na nejkvalitnější týmy soutěže určitě nestačil.