FK Železný Brod/FA Jablonec U15:FK Stráž pod Ralskem

FK Železný Brod/FA Jablonec : FK Stráž pod Ralskem

Branky : Mišák,Lukáš Petrtýl,Penzič

Žlutá karta : David

Sestava : Sam - Luky,Maty,Ádys,Vojta - Lukáš Petrtýl,Mišák,David,Filda,Dáda -Penzič

Střídali : Kuba Vrána,Páťa,Lavi,Táďa,Kuba Markvart

Včera jsme zajížděli do Železného Brodu ,kde nás čekal zatím nejtěžší soupeř a jasný lídr tabulky spojený celek FK Železný Brod/FA Jablonec.Rozhodčím zápasu byl pan Michal Lopuszynski a na lajnách Kuba Vrána st a domácí asistent trenéra.

Bohužel díky špatnému počasí se utkání dvou neporažených týmů muselo odehrát na umělce,která má minimální rozměry a na které se místo hezkého kombinačního fotbalu spíše bojuje o každý míč.Hned v úvodu jsme začali aktivněji my,ale Mišákovu střelu z dálky chytil domácí brankář.To domácí byli efektivnější a hned svou první šanci po dlouhém autu do našeho vápna,který neudržel Sam v rukavicích proměnil tvrdou střelou pod břevno domácí Pulíček a my ve 4 minutě prohrávali 1:0.My mohli vyrovnat ihned o dvě minuty později kdy zatáhl do vápna míč Lukáš Petrtýl a našel zcela volného Penziče,ale náš kanonýr v jasné šanci přestřelil domácí branku.Ve 13 minutě to pak opět zkoušel z dálky Mišák,ale i jeho pokus šel nad.A tak znovu udeřili domácí a opět po autu do našeho vápna kdy se tentokrát prosadil Vepřek.Naštěstí na tento gól jsme měli rychlou odpověď,nejprve první rohový kop Fildy nadzvedl před  nabíhající dvojicí Penzič -Mišák jeden z domácích obránců a náš kapitán pak hlavou netrefil míč ideálně,ale druhý roh Fildy už našel zcela volného Mišáka na zadní tyči a ten placírkou umístil konečně míč do sítě a my snížili na 2:1.Další šance jsme si v první půli již nevytvořili,domácí ano ale ani jednu ze tří jejich šancí Sam už za svá záda nepustil.Během první půle domácí také hodně přitvrdili a jejich zákroky hlavně na Mišáka a Davida ohodnotil pan rozhodčí hned třemi žlutými kartami.Jednu si pak vykoledoval i náš David za zbytečné zakopnutí míče.První půle tedy skončila těsným vedením domácích 2:1.

Druhý poločas pro nás začal ještě hůře než první,hned z rozehry naše obrana nezachytila dlouhý nákop na Šťastnýho,který si míč parádně přebral a prostřelil Sama potřetí.O pět minut později bylo ještě hůře,když na rychlý brejk se nestihl na pravé straně vrátit se svým hráčem Dáda a ten zvýšil na 4:1.Domácí tento gól trochu uspal a v 52 minutě nezachytili aut Mišáka na zcela volného Lukáše Petrtýla,který šel ze strany sám na brankáře a střelou na zadní tyč snížil na 2:4.Pak nejprve z trestnáku zahrozili domácí,ale Sam střelu zlikvidoval,stejně jako jasnou gólovku Šimka,který už už uklízel míč do prázdné branky,ale Sam skvělým zákrokem míč vykopl z branky.Tento zákrok nás ještě víc nabudil a po dlouhém nákopu za obranu Brodu utekl svému strážci rychlík David,domácí obránce ho stáhl k zemi a kopala se pentalta.K té se postavil kanonýr Penzič,ale slabou střelou k tyči nechal vyniknout domácího brankáře a ten míč lehce chytil.O pár minut po akci z pravé strany se k zakončení dostal Penzič a i když jsme se již radovali a podle kluků byl míč jasně za čarou,domácí gólman ho rychle vyrazil ven a pan rozhodčí gól neuznal a ani dobíhající Filda nakonec míč do sítě nedorazil.Další snížení pak měl na noze Táďa,který se za vápnem opřel do odraženého míče,který odvrátila domácí obrana po rohu,ale jeho tvrdý projektil letěl jen pár centimetrů nad.V 64 minutě po ošetření Davida rychle rozehrál míč rozhodčího chytře Mišák na Penziče,který si naběhl za domácí obranu a ten skluzem snížil na 4:3.V 74 minutě pak zbytečně fauloval při atakování našeho brankáře domácí kanonýr Šimek a rozhodčí mu za to ukázal další žlutou kartu a jelikož to byla jeho již druhá ,následovala karta červená a my dohrávali zbytek utkání v početní převaze.Domácí se zatáhli na svou polovinu a my se snažili o vyrovnání.To měl dvě minuty před koncem na noze Mišák,ale po rohu tentokrát v jasné pozici zcela sám ve vápně dal do míče moc síly a jeho tvrdá rána šla nad domácí branku.Na nic víc už nebyl čas a tak jsme poprvé v sezóně poznali hořkost porážky.

Souboj prvního s druhým se musel líbit,bohužel my jsme nevyužili jasné gólové šance,kdežto domácí ano.A i když jsme prohráli,musím kluky pochválit za velmi bojovný výkon a za to,že to nezabalili za stavu 1:4 a bojovali až do poslední minuty o vyrovnání.Kluci prohráli se ctí a jsme na ně pyšní.Škoda že se nehrálo na normálním větším hřišti,kde si myslím by hra vypadala úplně jinak.No uvidíme na odvetu na jaře u nás,kde věřím,že soupeři porážku vrátíme.My se ale ještě musíme soustředit na příští sobotu,kde nás čeká ještě odložený zápas na UMT v  Heřmanicích se Sokolem Ruprechtice a bude to souboj o druhou příčku v tabulce,tak doufám,že ho kluci zvládnou a udrží si naději na jarní dohnání lídra tabulky ze Železného Brodu.Doufám,že nás do Heřmanic přijede povzbudit co nejvíce našich fanoušků.Předem mockrát děkuji za podporu.Hraje se od 10h