FK Stráž pod Ralskem : Sokol Ruprechtice

FK Stráž pod Ralskem : TJ Sokol Ruprechtice

Poločas : 2:1

Branky : 2x Penzič ,1x Dáda a Mišák

Sestava : Sam - Táďa,Luky,Ádys,Vojta - Dáda,Mišák,Filda,Maty,David - Penzič

Střídali : Kuba Vrána,Páťa,Lukáš Petrtýl

Tak a je dobojováno.Aspoň tedy ta podzimní část a až na malé zaváhání jsme ji zvládli velmi úspěšně.Včera jsme na UMT v Heřmanicích přivítali v dohrávce odloženého zápasu TJ Sokol Ruprechtice a hrál se přímý souboj o druhé místo.Komplikace na tento zápas začaly již v týdnu,kdy omarodil náš nejlepší střelec Penzič,který se naštěstí dal na poslední chvíli do kupy,ve čtvrtek pak lehl s teplotami Lavi a Kubík Markvart měl na sobotu plánovaný poslední závody motorek.Takže jsme na zápas jeli v nekompletní sestavě.Největší komplikace zápasu však nastala přímo na místě v Heřmanicích,kam kvůli horečkám nedorazil nominovaný rozhodčí, i když jsme svaz několikrát žádali aby tam poslali tři rozhodčí,jelikož jsme čekali vyhrocený zápas ,což se nakonec i potvrdilo!!! A tak jsem se rozhodl,že zápas odřídím sám.A i když první poločas proběhl v klidu,druhý pak stál za to !!!

Úvod zápasu nám již po několáté v sezóně vyšel skvěle.Hned v první minutě uvolnil na levé straně Dáda nabíhajícího Mišáka,který vnikl do vápna a tvrdou ranou vyzkoušel hostujícího gólmana,ten míč vyrazil opět k Mišákovi a ten pak nahrávkou před branku našel dobíhajícího Penziče a ten otevřel skóre zápasu.Soupeř mohl záhy odpovědět,ale svou první šanci hosté nevyužili.Ve třetí minutě jsme pak udeřili my podruhé,když Mišák vyslal po levé straně Dádu ,který se také prosmékl kolem obránce do vápna a přesnou nahrávkou opět volného kanonýra Penziče a ten zvýšil na 2:0.Jenže místo aby jsme soupeře dorazili,už po několikáté jsme se spíše zatáhli do obrany,vyklidili jsme střed pole a nechali soupeře kombinovat a ti se dostali i do několika slibných střeleckých šancí,ale naštěstí branku netrefili.V 25 minutě postupoval sám na našeho brankáře hostující útočník,ale naštěstí náš gólman skvěle zasáhl.Pak to ojediněle po naší akci zkusil levačkou z vápna Mišák,ale ruprechtický gólman jeho střelu zlikvidoval.Po našem rohu byl pak zcela volný ve vápně Filda,ale střela z voleje mu bohužel nesedla.Minutu před koncem první půle přišel dlouhý nákop za naší obranu,který chtěl zahrát hlavou domů Vojta,ale míč zachytil hostující Petrášek a i když jeho první  pokus ještě Sam vyrazil na dorážku už byl krátký a bylo sníženo na 2:1.Nic víc se již v první půli nestalo.

Vstřelený gól před poločasem hosty ještě více nabudil a na začátku druhé půle nás opět zatlačil,ale kluci je do vážnějších šancí nepouštěli a se střelama z dálky si poradil Sam.Klíčový okamžik nastal v 52 minutě,kdy poslal Mišák křižný pas za obranu kde byl sice Penzič v ofsajdu,ale do hry se nezapojoval a vracel se bez povšimnutí míče nazpět a naopak na míč si naběhl zpoza obrany Dáda,který postupoval z levé strany sám na brankáře a střelou na zadní tyč zvýšil na 3:1.Až po akci začala hostující lavička protestovat a od té doby řešili v každé situaci tuto akci.Nadávky stále létali vzduchem jak na mě tak na kluky a na hřišti se začalo přiostřovat a slovně urážet.Hra se začala kouskovat a naštěstí soupeř díky tomu vypadl z tempa.Ale v 62  minutě hosté zaútočili z pravé strany,polostřelu -polocentr neudržel Sam v rukavicích a míč mu vypadl,ten chtěl Vojta uklidit do bezpečí,ale nahrál ho na vápno Benkovi a ten střelou k tyči snížil na 3:2.Jenže v 68 minutě si sprostě na mě jako na rozhodčího "ulevil" na polovině  jeden z hostujícíh hráčů a já odpískal trestný kop proti hostům jako urážku rozhodčího.Z hostující lavičky opět létali nelichotivé výroky k celému našemu týmu a tak přišel trest v podání krásné střely z dálky našeho kapitána Mišáka,který krásným angličákem zvýšil na 4:2.To hosty ještě více rozlítilo a zbytek zápasu se dohrával v emocích,urážkách,zakopávání balónů a tvrdých faulů.V 72 minutě utekl celé obraně Ruprechtic David,ale jeho gólovku se štěstím zlikvidoval hostující gólman.V 75 minutě pakzatáhl míč Penzič a našel zcela volného Mišáka,který však netrefil míč ideálně a ten mu sjel po noze a nic z toho nebylo.Hosté se již na nic dalšího nezmohli a byl jsem jen rád,že závěr zápasu nikdo neodnesl nějakým zraněním.A i když hosté stále protestovali a nechtěli ani zápis potvrdit a stále létali peprná slova vůči mě i klukům,zápas nakonec potvrdili a my ho tak vyhráli 4:2.

Jsem rád,že podzimní sezóna skončila,na klukách už je vidět velká únava po náročné podzimní části a ve včerejším zápase se nám již moc fotbalově nedařilo.Soupeř byl malinko fotbalovější ale  my bojovnější.Mrzí mě,že u žákovského fotbalu člověk narazí na dospělé,kteří dokáží urážet děti a nabádat své svěřence,aby faulovali,nebo zahazovali míče za plot!!!To se pak projevuje na těch dětech a já jsem rád a všem vám rodičům děkuji i když si to asi nemyslíte - máme jedny z nejvychovanějších dětí v kraji !!! Na jaře nás v Ruprechticích asi bude čekat těžká odveta,ale doufám,že to přežijeme bez nějakých následků.Na závěr chci poděkovat všem hráčům za reprezentaci našeho klubu v podzimní části a věřím,že v zimní přípravě ještě každý na sobě zapracuje a do jarní odvetné části ,která bude ještě náročnější vstoupíme ještě silnější a fotbalovější než teď a budem se snažit porvat o první místo nebo aspoň udržet skvělé 2 místo (historicky nejlepší umístění strážských  mládežnických týmů v kraji ) .Samozřejmě musím poděkovat i vám rodičům za podporu a pomoc s provozem týmu.Na 2.12 plánujeme do haly pro naše starší žáky v rámci rozlučky menší mikulášský turnaj s následným posezením.Jste všichni zváni a opět budeme rádi za každou  pomoc s realizací této rozlučkové akce