FK Stráž pod Ralskem.. vs FC Nový Bor

Datum a čas konání: 28.4.2024 09:30

Turnaj U15 v Zákupech

Turnaj U15 v Zákupech - 1.místo

V sobotu 9.12. jsme podnikli poslední letošní fotbalovou akci,když větší část našeho týmu startovala na halovém turnaji pro 8 týmů v Zákupech.Týmy by rozděleni do dvou skupin,kde hrál každý s každým 1x 12 minut a pak následovaly semifinálové zápasy a zápasy o umístění.My byli nalosováni do skupiny B spolu s týmy SK Klášter,Rapid Liberec B a Loko Česká Lípa.Skupinu A pak tvořily týmy Rapidu Liberec A,SK Jičín,Sokol Jabkenice a Slavoj Velký Valtinov.Celý turnaj rozhodovala dvojice Václav Adam z českolipska  a jeden rozhodčí z libereckého okresu.

Naše sestava na turnaji : Sam - Mišák,Filda,Penzič,David - Ádys,Vojta,Dáda,Jay Jay

V úvodním zápase ve skupině nás čekal celek SK Klášter,se kterým jsme se doposud nikdy nesetkali.Úvod z naší strany byl malinko nervóznější,ale postupem času jsme se více rozehráli a dostavali se i do šancí.Prvního gólu na turnaji jsme se dočkali v 6 minutě,kdy po faulu na Davida se k trestňáku postavil Mišák a propálil vše co mu stálo v cestě a my vedli 1:0.O minutu později jsme soupeře zatlačili před branku a důrazný Penzič zvýšil na 2:0.V 9 minutě pak chyboval v rozehře Vojta a soupeř toho využil a naši chybu potrestal snížením na 2:1.V poslední minutě jsme pak po dalším závaru už už zvedali ruce nad hlavu,ale míč směřující do branky zasáhl rukou jeden z kláštereckých hráčů a koplala se penalta.K té se postavil náš exekutor penalt Penzič,ale jeho pokus k levé tyči hostující gólman zneškodnil.Nic víc se již nestalo a my si připsali první tři body do tabulky za vítězství 2:1.

Ve druhém zápase s VTJ Rapid Liberec B si sice soupeř vytvořil hned v úvodu zápasu  první gólovku,ale jelikož liberecký hráč zahrál míč do naší sítě rukou,gól neplatil.Jinak po zbytek zápasu dominoval na hřišti jen jeden tým a to náš.Hned ve druhé minutě po rohu Mišáka si naběhl na míč David a my vedli 1:0.O chvilku později po  naší rychlé  akci zvyšoval Penzič na 2:0.Třetí gól vzápětí přidal Filda.Na našem týmu bylo vidět chuť hrát a vstřelit co nejvíce gólů.Soupeř se sice snažil,ale vůbec nestíhal našim rychlým akcím.V 8 minutě po průniku Mišáka po levé straně a jeho přihrávce před branku si srazil míč po čtvrté do své branky jeden z libereckých obránců.Pak přišlo několik krásných kombinačních akcí a hned v první našel krásnou křižnou přihrávkou Dáda zcela volného Jay Jaye a ten do protipohybu brankáře Rapidu zvýšil na 5:0.O chvilku později se situace opakovala,ale tentokrát našeho střelce vychytal hostující gólman.V poslední minutě pak na konci naší kombinace bylo bratrské duo David - Ádys a druhý jmenovaný po přesné přihrávce svého dvojčete Davida upravil na konečných 6:0.

Po tomto vítězství a dalších výsledcích ostatních týmů ve skupině jsme měli před posledním zápasem s Loko Česká Lípa zajištěný postup do semifinále z prvního místa.A jelikož jsme měli pětizápasovou pauzu tak i proto jsme malinko do zápasu vstoupili malinko ospale a soupeř si vytvořil tři gólové šance a bohužel tu třetí po závaru před naší brankou dotlačil jejich kapitán Pola za záda ležícího Sama a my prohrávali 0:1.Po zbytek zápasu jsme se sice snažili o vyrovnání a vytvořili si několik jasných gólových šancí,ale ty nám zmařil skvělými zákroky českolipský brankář Víťa Lát a my tak prohráli třetí zápas smolně 0:1.

I tak jsme vyhráli skupinu B se šesti body a skóre 8:2 před Rapidem Liberec B a v semifinále nás čekal druhý celek ze skupiny A a to byl liberecký Rapid A.Do tohoto zápasu jsme vstoupili již aktivněji hned od začátku se snažili co nejrychleji vstřelit gól ,což se nám povedlo ve 4 minutě ,kdy se prosadil aktivní David.O dvě minuty později zvýšil Penzič na 2:0 a my s přehledem dohrávali zápas většinou na soupeřově polovině s několika dalšími šancemi na gól.V 10 minutě pak opět v rychlosti procházel po levé straně Mišák přes několik libereckých hráčů do zakončení,ale byl faulován a kopala se druhá penalta v turnaji.Tentokrát se k ní postavil sám faulovaný Mišák a střelou k tyči upravil na konečných 3:0 a my se tak mohli těšit na finále do kterého se bez vážnějších komplikací a bez zaváhání v turnaji dostal doposud suveréní SK Jičín.

Na finále měly oba týmy nástup jak v Lize mistrů a samotný zápas měl i náboj,nasazení  a bojovnost také jako v Lize mistrů.Fotbalovější Jičín si sice ve třetí minutě vytvořil první gólovku,ale již překonaného Sama zastoupil na čáře vracející se Dáda a gólové nebezpečí odvrátil.My jsme celý zápas odehráli v maximálním tempu a naše aktivita a rychlé agresivní napadání dělalo soupeři nemalé problémy a my se tak dostávali i do šancí.Nejprve neuspěl sám na brankáře Mišák,pak golman Jičína vychytal Penziče a vzápětí i osamoceného Ádyse.Ale pro našeho nejlepšího obránce,stále se zlepšujícího Ádyse přišla chvílka slávy v 8 minutě kdy se opět zjevil sám na levé straně a krásnou střelou k tyči nedal brankáři Jičína žádnou šanci zasáhnout a my vedli zaslouženě 1:0.Soupeř se sice snažil o vyrovnání,ale naši kluci bojovali jak o život a hosty do nějaké vážnější šance nepustili a naopak ještě hrozili z rychlých brejků,které však již nedokázali využít.Po závěrečném klaksonu všichni na hřišti  popadali vyčerpáním,ale i radostí z vítězství v zápase a myslím si,že svým nasazením a bojovností zaskočili asi fotbalovějšího soupeře,ale zaslouženě si došli pro těsné ale krásné vítězství 1:0 a i v celém turnaji.

Na závěr pak proběhlo vyhlášení turnaje,kde byli oceněni tři nejlepší hráči a to Matěj Zeman z Jičína,Víťa Lát z Lokotky a náš Mišák a předány poháry,medaile a ceny pro týmy podle pořadí.Chtěl bych všem klukům poděkovat za reprezentaci našeho klubu a za předvedené výkony a samozřejmě všem našim nejvěrnějším fanouškům - rodičům,kteří nás během turnaje povzbuzovali  a také pomohli s odvozem na turnaj.Do konce roku si všichni zasloužíme fotbalový odpočinek a hned v lednu se sejdeme bud na tréninku a nebo 8.1 v 16h v Českém Dubě na přátelském utkáni s SK Xaverov.Bližší info dodám.

Výsledky a pořadí turnaje

FK Stráž pod Ralskem : SK Klášter 2:1 branky Mišák a Penzič

FK Stráž pod Ralskem : VTJ Rapid Liberec B 6:0 branky David,Penzič,Filda,Mišák,Jay Jay,Ádys

FK Stráž pod Ralskem : Loko Česká Lípa 0:1

FK Stráž pod Ralskem : VTJ Rapid Liberec A  3:0 branky David,Penzič,Mišák

FK Stráž pod Ralskem : SK Jičín 1:0 branka Ádys