FK Stráž pod Ralskem.. vs FC Nový Bor

Datum a čas konání: 28.4.2024 09:30

Turnaj Loko Česká Lípa U15

Turnaj Lokomotivy Česká Lípa U15 v Zákupech - 2.místo

Dnes část našeho týmu startovala na halovém turnaji,pořádaném týmem TJ Lokomotiva Česká Lípa opět v Zákupech(původně se mělo hrát v České Lípě).Náš celek byl nalosován do skupiny B spolu s celky Družba Bukovany,Slavoj Velký Valtinov a FK Brandýs- Boleslav.Skupinu A tvořily týmy Loko Česká Lípa,FC Horky nad Jizerou,Sokol Jabkenice a okresní výběr dívek za který nastoupila naše hráčka Eliška.Hrálo se 1x13 minut ve skupině každý s každým a pak následovalo semifinále a zápasy o umístění.

Naše sestava na turnaji : Sam - Ádys,Filda,Mišák,Vojta,Dáda,David,Penzič

První zápas ve skupině jsme odehráli proti týmu Družba Bukovany a po celý zápas jsme jasně dominovali.Hned v první minutě otevřel skóre zápasu hlavou David,který lehce tečnul centr Mišáka.Ve třetí minutě se opět prosadil David a my vedli 2:0.O minutu později pak přidal náš třetí gól Penzič.V šesté minutě zvyšoval již na 4:0 Filda a dvě minuty před koncem upravil na konečných 5:0 po rohu Ádys.

Ve druhém zápase nás čekal již více houževnatější celek Slavoj Velký Valtinov,který nám již nadělal více starostí.Ale i tak jsme se již ve druhé minutě díky Penzičovi ujali vedení 1:0,pak nás dvakrát podržel Sam a až v sedmé minutě díky důrazu Davida jsme se dočkali druhého uklidňujícího gólu.O tři minuty později pak přesnou střelou k tyči upravil Ádys na konečných 3:0.

V posledním zápase ve skupině nás čekal nejtěžší soupeř na turnaji celek FK Brandýs - Boleslav.Kluci do zápasu vstoupili malinko ospale a soupeř si vytvořil dvě gólové šance,které skvěle zlikvidoval Sam.Postupem času jsme začali na hřišti všichni makat a v páté minutě dostal náš tým do vedení aktivní David.Hrál se vyrovnaný zápas,kdy spíše dominovaly obrany a brankáři,ale v desáté minutě si krásně za obranu Brandýsa naběhl Mišák a obloučkem zvýšil na 2:0.Zbytek zápasu jsme si pak zkušeně pohlídali a díky vítězství 2:0 vyhráli skupinu B bez inkasovaného gólu.

V semifinále nás čekal druhý celek skupiny A tým FC Horky nad Jizerou,který nás dost dlouho trápil v obraně a nebezpečnými brejky.My sice nevyužili pár šancí,ale v 8 minutě se díky gólu Davida přeci jen dostali do vedení 1:0.Pak spálil dvě jasné tutovky Filda,ale Ádys v 10 minutě navýšil naše vedení na 2:0.My soupeře do vážnější šance nepustili a když neuspěl u nás ani Penzič,ani Mišák a ani střelec turnaje  David postoupili jsme do finále opět bez inkasovaného gólu po vítězství 2:0.

Ve finále nás podruhé na turnaji čekal těžký soupeř FK Brandýs-Boleslav.My se snažili o vstřelení prvního gólu,ale ve třetí minutě nám utekl po levé straně jeden z hráčů soupeře a poprvé na turnaji prostřelil Sama a my prohrávali 0:1.Naštěstí o dvě minuty později Mišák  naběhl za obranu hostí a skvěle si pokryl míč a při obtočení kolem brankáře byl faulován ve vápně a kopala se penalta.K té se postavil Penzič a vyrovnal na 1:1.Naši kluci se snažili do konce utkání o vstřelení vítězného gólu,ale po šancích Davida dvakrát zvonila tyč branky Brandýsa,gólovou střelu Mišáka bravurním zákrokem zlikvidoval tygřím skokem brandýský gólman a když jsme ani nedotlačili do branky několik slibně kopnutých rohů skončil zápas remízou 1:1 a o vítězi tak museli rozhodnout 3 penalty na každé straně.V první sérii byl soupeř úspěšný,naopak náš penaltový specialista Penzič ne.Ve druhé sérii hosté navýšili své vedení tvrdou ranou pod břevno již na 2:0 a Mišák musel dát,abychom měli ještě šanci na zvrat.I on volil tvrdou ránu pod břevno a snížil na 2:1.Ve třetí sérii skvěle vychytal střelce Brandýsa Sam a David též nechytatelnou ranou pod břevno vyrovnal na 2:2.A tak se kopalo dále.Ve čtvrté sérii předvedl Sam další skvělý zákrok a finále rozhodnout mohl Filda,který však neuspěl a musela se kopat pátá série.V té byli hosté tentokrát úspěšní a před těžkým úkolem tak stál Ádys,který musel proměnit.Jenže jeho tvrdý pokus brankář Brandýsa zneškodnil a rozhodl tak o vítězství svého celku v celém turnaji.Náš tým ač podal během turnaje výborné výkony a inkasoval z pěti zápasu pouze jednu branku a 13 nastřílel se musel smířit se slzami v očích " pouze" s krásným druhým místem.

Na závěr turnaje proběhlo vyhlášení a předání cen jednotlivým celkům podle umístění a vyhlášení individuálních ocenění.Nejlepším brankářem byl gólman vítězného celku,nejlepším střelcem náš David Řípa a ocenění pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl jeden z hráčů ze třetího celku turnaje TJ Sokol Jabkenice.Sympatickým výkonem na turnaji se prezentoval divčí okresní výběr,za který hrála velmi bojovně naše hráčka Eliška.Chtěl bych všem našim hráčům za dnešní reprezentaci našeho klubu poděkovat,stejně tak jako našim nejvěrnějším fanouškům,kteří nás podporovali po celý turnaj a pomohli s odvozem.Od příštího týdne již začne fyzická příprava venku,tak doufám,že se nám podaří připravit náš celek co nejlépe.