FC Nový Bor U15 : FK Stráž pod Ralskem U15

Poločas : 0:2

Branky :  2x Filda,1xMaty,Penzič,Lukáš Petrtýl,Jay Jay,David a Mišák

Sestava : Sam - Štěpánka,Luky,Ádys,Vojta - David,Maty,Mišák,Filda,Lukáš Petrtýl - Penzič

Střídali : Páťa,Jay Jay,Dáda,Honzík Novák

Po lednovém debaklu v Českém Dubě od divizního celku SK Xaverov 1:17 a po dvou úspěšných halových turnajích v Zákupech (1 a 2 místo) jsme dnes v Novém Boru uzavřeli herní přípravu na jarní odvetnou část soutěže krajského přeboru U15.V generálce na jaro nás na těžkém,ale travnatém druhém hřišti přivítal mladý domácí celek FC Nový Bor.Přes zimu náš celek opustila dvojice hráčů Maty"Lavi" Kulman a Kubík Markvart a dnes kvůli nemoci nemohla nastoupit dvojice Táďa a Kája,doplnili náš celek na dnešní zápas navrátilec po zranění Štěpánka a stále se zlepšující mladší žák Honzík Novák.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a oba celky si vytvořily po jedné gólové šanci,ale v zakončení nebyl žádný hráč úspěšný.První branky jsme se dočkali ve 12 minutě po rohu Matyho,kdy domácí obrana odvrátila jeho centr na zadní tyč jen na vápno k Fildovi,který si připravil míč na levou nohu a krásnou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu.Domácí mohli pak dvakrát vyrovnat,ale jejich rychlý útočník dvakrát nevyzrál v samostatném úniku na Sama.Podobně ale končily i naše pokusy na druhý gól.Toho jsme se dočkali ve 23 minutě,kdy na levé straně vybojovaný míč se dostal k Matymu,který napřáhl ze 17m a jeho blokovaný pokus zapadl obloučkem za domácího brankáře.Další šance jsme již však nevyužili a poločas vyhráli 2:0.

Ve druhém poločase jsme již byli efektivnější a hlavně i naše hra již byla daleko fotbalovější a na domácí branku se valil jeden útok za druhým.Ve 44 minutě zatáhl po pravé straně míč Mišák a krásným centrem našel na zadní tyči zcela volného kanonýra Penziče,který uklidil míč placírkou ze vzduchu do domácí sítě.O osm minut později Penzič vysunul aktivního Davida a ten zvýšil na 4:0.V 63 minutě po spolupráci Penziče s Fildou přidal druhý jmenovaný náš pátý gól.O minutu později pak Filda mohl završit svůj dnešní hattrick,ale svůj samostatný únik na brankáře po krásné průnikovce od Mišáka bohužel neproměnil.V 67 minutě se po další rychlé akci po pravé straně řítil na brankáře David,jeho první pokus novoborský brankář vyrazil před sebe,dorážku od Davida pak vytěsnil před dobíhajícího Lukáše Petrtýla a ten uklidil míč po šesté do domácí sítě.V 72 minutě se vysunul na hrot Jay Jay a hned po pár sekundách se gólově prosadil  po krásné individuální akci Mišáka po levé straně,když uklidil míč pohotově do branky po sedmé v utkání.V 77 minutě pak po spolupráci s Davidem uzavřel skóre zápasu aktivní Mišák,když střelou k tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci a uzavřel dnešní generálku na 0:8 v náš prospěch.

Dnešní poslední přípravný zápas,kdy jsme zkoušeli některé varianty v sestavě ukázal ještě některé nedostatky v naší hře na kterých musíme ještě během pár tréninků zapracovat,Některým hráčům chybí rozehranost,rychlost,dynamika,jiným zase větší práce s balónem.Na druhou stranu v útočné fázi jsme předvedli několik  rychlých fotbalových akcí,které doufám budeme předvádět i v mistrovských utkáních.Klukům díky za to,že k tomuto utkání přistoupili zodpovědně a na těžkém terénu se snažili hrát to co umí.Rodičům děkujeme za odvoz hráčů a za podporu během utkání.K prvnímu mistrovskému utkání zajíždíme za 14 dní v neděli k nejvzdálenějšímu soupeři SK Studenec,který nám v tabulce šlape na paty,tak doufám,že se na toto utkání připravíme na maximum a ze Studence přivezem velmi důležité 3 body.