Poločas : 0:2

Branky : Filda,Penzič,Mišák a Vojta

SESTAVA : Sam - Vojta,Maty,Ádys - Luky,Mišák,Filda,David,Táďa - Penzič,Lukáš Petrtýl

STŘÍDALI : Štěpánka,Páťa - Dáda,Kája - Jay Jay

Včera jsme zajížděli v úvodním kole jarní části sezóny k nejvzdálenějšímu a jednomu z nejtěžších soupeřů v krajském přeboru do Studence,kde nás v útulném areálu za krásného jarního počasi čekal domácí silný celek SK Studenec/Horní Branná.Rozhodčími zápasu byli pánové Jindřich a Matěj Třešňákovi a třetím pak domácí rozhodčí.

Po skoro dvouhodinové cestě strávené v autobuse jsme pak v netradiční čas pravé poledne začali taktickou bitvu s domácím celkem.Hned po rozehře se do vápna prodíral David,ale domácí odvrátili na rohový kop,který jsme však nezúročili v nějakou vážnější šanci.V 11 minutě to pak zkoušel z dállky Mišák,ale jeho pokus byl zblokovaný na další roh a ten už jsme využili.Matyho centr do vápna odvrátili domácí jen k Fildovi,který si přehodil míč z levé nohy na pravou a střelou k nahoru k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci a my vedli 1:0,V 15 minutě mohlo být ještě veseleji,kdy opět napřáhl z 20 metrů náš kapitán a míč se od břevna odrazil na čáru(z našeho pohledu a pohledu i jiných diváků za čáru),ale pan rozhodčí nechal hru hrát dál,i když pomezní ukazoval praporkem na střed hřiště.V 19 minutě to pak Mišák zkusil napotřetí a jeho pous vytáhl brankář na roh.Ten s milimetrovou přesností posadil Maty na hlavu zcela volnému Penzičovi a ten zvýšil naše vedení na 2:0.Po tomto gólu jsme se více zatáhli do obrany a nechali hrát domácí.Ti se dostali v 25 minutě poprvé do šance,ale jejich pokus šel nad naší branku.Ve 35 minutě se pak prodíral po levé straně do šance domácí nejlepší  útočník Kodym,ale jeho střela z úhlu šla vedle.Nejvíce nám zatrnulo ve 40 minutě,kdy po rohu domácích hlavičkoval nejvyšší hráč Studence Greguš zcela sám na penaltě,ale jeho tvrdá hlavička šla naštěstí nad naši branku.

Druhý poločas také začali domácí aktivněji s cílem otočit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch,ale naše obrana fungovala výborně a do vážných šancí domácí nepouštěla.Ale ve 48 minutě se špatně domluvili na dlouhý nakopnutý míč za naší obranu Sam s Matym,který ho našemu brankáři sebral a v následném souboji s napadajícím Kodymem přišel.Ten rychle míč nacentroval před naší branku kde byl zcela volný Ruml a ten snížil na 2:1.Naštěstí ihned z rozehry předvedl Mišák další geniální věc,když z nějakých 50 metrů poslal přímou střelu na domácího brankáře Korotvičku,který neodhadl dopad balónu,ten před ním skočil a obloučkem ho přeletěl a zastavil se až v síti.Tento nádherný fotbalový moment čtrnáctiletého žáka musel potěšit všechny přihližející diváky.Také tento gól byl velmi důležitý,jelikož ihned otupil zvyšující tlak domácích.Ti se sice i dále snažili o zkorigování výsledku,ale to už zase naše obrana fungovala na jedničku a naopak naše rychlé a důrazné hroty provětrávaly obranu Studence.Definitivní pojistky jsme se pak dočkali v 72 minutě,kdy napadající Lukáš Petrtýl vypíchl jednomu z domácích obránců míč a nahrál ho Vojtovi.Ten to zkusil z nějakých 18m přímo na bránu a jelikož si domácí brankář vybral druhou slabší chvilku v zápase,tak né příliš razantní ale umístěný pokus Vojty k tyči mu pod rukou propadl počtvrté do sítě a my vedli 4:1.Jenže o minutu později si tu slabší chvilku vybrala i naše obrana a další nedorozumnění tentokrát mezi Samem a Ádysem využil opět Kodym,který podobně jako u prvního gólu našel naběhnutého Rumla a ten snížil na 4:2.To samozřejmě domácí nabudilo a posledních 8 minut se na naší branku valil jeden útok za druhým,ale obětavými zákroky ať už Mišáka, Penziče,Páti či dalších našich hráčů nebo nepřesnosti zakončení domácích jsme již neinkasovali a z důležitého prvního jarního zápasu vezeme všechny tři body,které doufám potvrdíme příští neděli v prvním domácím zápase s VTJ Rapid Liberec a budeme nadále pronásledovat v tabulce první tým Železného Brodu,na který zatím ztrácíme 5 bodů.Všem našim věrným fanouškům děkujeme za podporu a věříme,že v neděli nás přijdou podpořit v co největším počtu.