FK Stráž pod Ralskem U15 : VTJ Rapid Liberec U15

FK Stráž pod Ralskem : VTJ Rapid Liberec

Poločas : 5:2

Branky : 4x Penzič,2x Mišák,2x Maty,1x Filda a Štěpánka z penalty

SESTAVA : Sam - Táďa,Ádys,Luky - Dáda,Maty,Filda,Mišák,David - Penzič,Lukáš Petrtýl

STŘÍDALI : Nikin - Páťa,Štěpánka - Jay  Jay

Včera jsme se po dlouhé době představili na domácím trávníku,když jsme v dalším kole krajského přeboru přivítali mladý celek VTJ Rapid Liberec,který nás na podzim doma v prvním poločase dosti potrápil.Bohužel den před zápasem omarodil jeden z našich stabilních obránců Vojta a tak jsme se rozhodli do zápasu změnit taktiku a hrát jen na tři obránce.Rozhodčím zápasu byl pan Matyáš Saidl a na lajnách Lukáš Pýcha st. a hostující náhradník.

Úvod zápasu nám opět vyšel a po rychlé křídelní akci se ocitl v jasné gólové šanci Lukáš Petrtýl,ale bohužel se mu otevřít skóre zápasu hned v první minutě nepodařilo.To soupeř byl hned ze svého prvního útoku ve 4 minutě úspěšnější a po úniku z pravé strany se prosadil hostující Tomáš Lubas a soupeř stejně jako na podzim vedl rychle 1:0.V šesté minutě mohl vyrovnat Penzič,ale v jasné gólové situaci nebyl úspěšný.Ani další naše rychlé akce po křídlech neskončily přesnou finálovou přihrávkou nebo gólovým zakončením.Až v 16 minutě upláchl po levé straně dlouhé přihrávce Tádi Penzič a tentokrát přesně našel naběhnutého Mišáka a ten konečně vyrovnal na 1:1.V 18 minutě se do gólové šance dostával jeden z hostujících hráčů,ale naštěstí branku netrefil.V 25 minutě vyslal Mišák po pravé straně Davida,který utekl celé liberecké obraně a jeho střílený centr uklidil Penzič do sítě a my vedli 2:1.O minutu jsme předvedli akci jako přes kopírák,kdy tentokrát upláchl po pravé straně Mišák a jeho přesný centr uklidil opět Penzič skluzem do sítě Liberce potřetí.Ve 34 minutě napřáhl z 20m Maty,ale jeho tvrdý projektyl jen těsně minul hostující branku.O dvě minuty později si to náš "hamerský rychlík" vynahradil,když u našeho vápna si přebral přihrávku od Mišáka a upláchl přes celé hřiště statické liberecké obraně a přesným zakončením zvýšil na 4:1.V závěru první půle jsme vystřídali brankáře,kdy místo Sama dostal svou první šanci v brance ve starších žácích Nikin,který bohužel lovil míč ze sítě po přesném přímém kopu Maxe Bucholze z nějakých 20m,na který nedosáhl.Jenže my ještě do poločasu přišli s rychlou odpovědí,kdy se probíjel do vápna další rychlík David a byl faulován,Rozhodčí nařídil pokutový kop,ke kterému se postavila naše bojovnice Štěpánka a nechytatelnou střelou k tyči upravila poločasový stav na 5:2.

Druhou půli jsme začali stejně jak jsme končili první.Hned z naší rozehry se probíjel do vápna Filda a i on byl sražen zezadu jedním z libereckých obránců a kopala se druhá penalta v zápase.K té se postavila naše gólmanská jednička Sam,ale jeho střela šla jen do tyče.Následný protiútok soupeře na prázdnou branku včas zažehnala naše obrana,takže stav zůstával 5:2.Ve 43 minutě vyslal Mišák Fildu,ten si pohrál s libereckou obranou a tvrdou ranou pod břevno nedal brankáři Liberce žádnou šanci a zvýšil na 6:2.V 67 minutě mohl soupeř snížit,ale nebezpečná střela jednoho z jejich hráčů minula o kousek naší branku.Stejně se vedlo i našim zakončovatelům Fildovi a Penzičovi,kteří své gólové pokusy nenasměřovaly mezi tři tyče.V 56 minutě pak vyslal do brejku Mišák Penziče,ten si pohrál s libereckým brankářem a uklidil míč do sítě posedmé.V 60 minutě rychlým autovým vhazováním opět Mišák vyslal našeho kanonýra za libereckou obranu a ten si se svou šancí dokázal poradit a zvýšil na 8:2.V 70 minutě byl na naší polovině faulovaný David a náš kapitán Mišák předvel další genialitu,když si všiml vyběhnutého brankáře hostí a dalekonosným pokusem s nějakých 50 metrů mu poslal míč přímo pod břevno a bylo to 9:2.O dvě minuty později pak Mišák unikl po levé straně a předložil míč zcela volému Matymu a ten upravil na konečných 10:2.V závěru po vystřídání,se ještě zaskvěl výborným zákrokem Nikin,který nohou zlikvidoval gólovku soupeře.Nic víc se již nestalo a my si tak připsali další tři důležité body do tabulky a po zaváhání vedoucího Železného Brodu snížili ztrátu už jen na 3 body.

Všem hráčům chci poděkovat za předvedený výkon,fanouškům za podporu po celý zápas a věřím,že nás pojedete podpořit v sobotu 20.4 do Turnova,kde nás čeká další těžké utkání s domácím FK Turnov od 9,30h.Autobus odjíždí v 8h od haly.