Datum a čas konání: 8.5.2024 17:00

Hektický závěr přinesl bod z Železného Brodu

FK Železný Brod - FK Stráž 4:4 (2:1)

Br. 10. a 54.Balcar, 21.Podstavek, 85. Kysela - 38.Muller, 70.Mitáč, 90.Křeš, 90+3 Špivák(p)

Na horké železnobrodské půdě jsme během zápasu třikrát prohrávali o dvě branky, ale v hektickém závěru nakonec dosáhli na bod za zaslouženou remízu 4:4.

Pokud se před týdnem v zápase se Sedmihorkami zrodila nudná bezbranková remíza, nabídlo tentokrát fotbalové menu pořádnou porci adrenalinové zábavy.Úvod zápasu jsme zaspali a po brankách Balcara v 10.min a Podstavka ve 21.min brzy prohrávali o dvě branky.Rychle jsme se oklepali a začali domácím zatápět.Šanci Mullera vychytal Kobakhidze.Tentýž hráč se po odkopu Mitáče ve 38.min zjevil za obranou domácích a podél vyběhnuvšího gólmana zaslouženě snížil - 2:1.Byli jsme lepším a kombinačně zdatnějším týmem, ale další akce jsme ke gólovému efektu nedotáhli.

Druhý poločas byl oboustranně vyrovnaný a hrál se fotbal nahoru-dolů, jež se musel líbit.V 54. min jsme po dlouhém autu nechali na zadní tyči volného Balcara a domácí opět odskočili na dvě branky - 3:1.V 70.min se do vápna domácích individuálně probil Muller, přistrčil míč Mitáčovi, a ten povedenou střelou nedal gólmanovi šanci - 3:2.Otevřeli jsme hru a hnali se za vyrovnáním.Domácím jsme nabídli několik šancí při akcích do otevřené obrany.Byli jsme dál lepším týmem a když už vyrovnávací branka visela ve vzduchu, prosadil se v 85.min na druhé straně pohotovou dorážkou Kysela - 4:2.Vrhli jsme všechny síly do útoku a zkusili se zápasem ještě něco udělat. V 90.min se po centru Svačinky prosadil na malém vápně hlavou Křeš a zadělal na tři nastavené minuty na pořádné drama - 4:3!.V 93.min nakopl dlouhý míč z vlastní poloviny Reitmajer, Mitáč vyhrál důležitý souboj na velkém vápně a prodloužil míč k nohám Plíhala.Ten byl zezadu ve vápně faulován a rozhodčí Třešňák nekompromisně odpískal pokutový kop.Tíhu důležitého okamžiku vzal na sebe Špivák a bezpečně překonal Kobahidzeho - 4:4.