FK Stráž pod Ralskem:TJ LOKO Česká Lípa U15

FK Stráž pod Ralskem :TJ Loko Česká Lípa

Poločas : 3:0

Branky : 3x Maty,3x Mišák,2x Penzič a 1x Lukáš Petrtýl a Ádys z penalty

SESTAVA : SAM - ÁDYS,VOJTA,LUKY - TÁĎA,FILDA,MATY,DAVID,MIŠÁK - LUKÁŠ PETRTÝL,PENZIČ

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNKA,PÁŤA,DÁDA,KÁJA a JAY JAY

Včera jsme odehráli na domácím hřišti další mistrovské utkání krajského přeboru U15,kdy jsme přivítali soupeře z okresního města TJ Lokomotiva Česká Lípa,se kterým jsme se na podzim u nich celkem trápili a nemohli se gólově prosadit.Rozhodčími zápasu byli Matouš a Vojtěch Třešňákovi a Lukáš Pýcha st.

Jako většinu našich domácích zápasů jsme začali skvěle a hned z první akce po přihrávce Lukáše Petrtýla se prosadil  tvrdou ranou pod břevno Maty a bylo to 1:0.Ve třetí minutě se poprvé osmělili hosté,ale střela jednoho z jejich hráčů šla nad naší branku.Následovala desetiminutovka zahazování našich gólových šancí.Nejprve Lukáš Petrtýl a pak Penzič své pokusy nasměrovali vedle českolipské branky.V 9 minutě po rohu Matyho gólovou hlavičku bravůrně vytáhl hostující gólman Lát nad břevno.O minutu později pak neproměnil samostatný únik Maty,když se opět vyznamenal brankář soupeře.V dalších šancích se neprosadil ani Mišák,ani David a když na střílený centr Davida,nedosáhl před prázdnou brankou Penzič,svítilo na ukazateli skóre ve 20 minutě stále hubené vedení 1:0.Až 21 minutě nám k dalšímu gólu pomohl dlouhý nákop Sama,který nezachytila hostující obrana,míče se zmocnil Maty a tentokrát své sólo proměnil ve druhý ,uklidňující gól.I nadále jsme byli aktivnější,ale ta koncovka nám stále nevycházela.Naštěstí ve 34 minutě vybídl krásnou průnikovkou za obranu Ádys našeho kanonýra Penziče a ten konečně prolomil svou střeleckou smůlu a zvýšil na 3:0.V závěru první půle se v nadějných střeleckých pozicích zjevili Táďa a o minutu později Mišák,ale své pokusy směrovali nad českolipskou branku.Nic víc se již nestalo a na poločasovou pauzu se šlo stejně jako na podzim v Lípě s naším vedením 3:0.

Druhý poločas byl z naší strany ještě aktivnější a tentokrát i efektivnější.Na branku soupeře se valil jeden útok za druhým a tomu přetížená českolipská obrana jen s obtížemi odolávala.Hned ve 43 minutě upláchl po pravé straně David a jeho přesný centr do vápna uklidil Lukáš Petrtýl do sítě a bylo to 4:0.O dvě minuty později se znovu David probojoval do vápna,kde byl však faulován a kopala se penalta.K té se postavilo jeho dvojče Ádys a s přehledem zvýšil na 5:0.I nadále jsme měli tlak a vytvářeli si gólovky,ale Maty svůj další samostatný únik neproměnil a neúspěšný byl i dvakrát Penzič hlavou,když v nadějných pozicích hlavičkoval nad branku.V 52 minutě ale našel Mišák znovu aktivního Matyho a ten dokonal svůj nedělní hattrick a my vedli 6:0.Za tři minuty si náš kapitán gólovou přihrávku zopakoval,akorát že tentokrát vybídl ke skórování Penziče a ten zvýšil již na 7:0.Když pak svou šanci neproměnil Penzič a Táďa,vzal náš kapitán další góly na sebe.V 63 minutě využil vyběhnutí brankáře Láta a krásnou střelou z 25m uklidil míč po osmé do sítě.Po prostřídání se objevila i malá okénka v naší obraně,ale dvě nabídnuté šance soupeř nevyužil.To pět minut před koncem aktivní David našel krásně naběhnutého Mišáka,který si ještě pohrál s gólmanem Lípy a bylo to 9:0.A minutu před koncem si oba aktéři akci zopakovali a Mišák uzavřel náš nedělní střelecký účet na 10:0.

Včerejší zápas byl opět přehlídkou krásných fotbalových akcí našeho mladého celku,ale i přehlídkou zahazování jasných gólových šancí.Naštěstí nás to v neděli mrzet nemuselo,ale musíme se v dalších zápasech na naši koncovku zaměřit,neboť nás teď čeká série tří těžkých zápasů,kde by nás toto neproměňování mohlo mrzet.Již v sobotu 11.5 v 7,15 zajíždíme do Jilemnice a tam to bude pro nás hodně těžká zkouška.No věřím že to zvládneme a že nás opět pojede podpořit co nejvíce našich nejvěrnějších fanoušků,kteří dorazili i v neděli a mohutně nás povzbuzovali za což jim děkuji.Také velké poděkování patří všem hráčům,kteří zatím předvádí své výborné výkony a jako tým táhnou za jeden provaz.