Baník Švermov : FK Stráž pod Ralskem U 15

Čtvrtiny  : 1:4,1:0,2:1,2:0

Branky  : 2xNoe,1xFilda,1x Holy a Mišák

Sestava: Sam- Maxik,Vojta Bartoň,Mára,Vojta Mužík - Filda,Maty Týkal,Mišák,Holy,Luky - Noe

Střídali  : Maty Kulman,Adam Lacek,Kája Durdoňová

Včera jsme za velmi horkého počasí odehráli v Heřmanicích první přípravný zápas starších žáků na novou sezónu.Stejně jako mladší žáci den předem,jsme změřili své síly s týmem Baníku Švermov U15,který je zde na soustředění.Bohužel jsme postrádali některé své opory,doplnili nás tři hráči mladších žáků.Zápas se po domluvě s trenéry Švermova se hrál na 4x20minut.

První čtvrtina nám vyšla skvěle,i když bylo na soupeři vidět větší sehranost,náš nově se tvořící tým se kvalitnímu soupeři vyrovnal a hned ve třetí minutě po krásné kolmici Vojty Bartoně za švermovskou obranu šel sám na brankáře Holy a my vedli 1:0.Soupeř pak dvakrát zahrozil po rohu,ale naštěstí jsme gól neinkasovali a po další krásné dlouhé přihrávce našeho nového stopera Vojty Bartoně postupoval tentokrát sám na brankáře Noe a i on se nemýlil a bylo to 2:0.O další tři minutky později skvěle napadal švermovskou rozehru Noe a vybojoval míč pro Fildu Slámu a ten si pohrál s brankářem soupeře a bylo to 3:0.Škoda že o chvilku později podběhl Sam centrovaný míč z rohu a zcela volný jeden z hostujícíh hráčů a hlavou uklidil míč do naší sítě a bylo to 3:1.Jenže poslední slovo v první čtvrtině měl náš tým,kdy na pravé straně postupoval do vápna Mišák a krásným centrem našel hlavu Noema a ten upravil na 4:1.

Do druhé části na nás Švermov nastoupil důrazněji a my začali prohrávat důležité souboje a ještě přidali nepřesnost v souhře a tak jsme po jedné chybě v obraně,kdy nám upláchl švermovský útočník, podruhé v zápase inkasovali a bylo to 4:2.Pak postupoval sám na brankáře po krásné souhře Mišák,ale bohužel ho vychytal rychlým vyběhnutím brankář soupeře,míč vyrazil daleko za vápno kde se do něj opřel Vojta Bartoň,ale i jeho parádní střelu k tyči švermovský brankář se štěstím vytěsnil na roh.Oba celky pak ještě měli pár šancí,ale ty nevyužili a tak to bylo po 40 minutách 4:2

Ve třetí třetině soupeř ještě více ožil a nám docházeli síly a někteří hráči měli i drobné zranění,kvůli kterým častěji střídali a tak byla naše hra dosti rozháraná.Zkušenější soupeř toho po pár minutách využil a snížil na 4:3.Jenže o pár minut později předvedl krásnou fotbalovou parádu Mišák,který napřáhl z 20m a nechytatelnou ranou do šibenice zvýšil na 5:3.Škoda že jsme pak nevyužili další šanci a místo toho po dlaší zbytečné chybě Matyho na středu hřiště počtvrté inkasovali a po 60 minutách to bylo 5:4.

V závěrečné dvacetiminutovce na nás soupeř ještě více zatlačil a my ještě více chybovali.Po jedné zbytečné chybě Maxika u lajny ,přišel náš hráč o míč a soupeřův útočník svoji akci krásným blafákem na Sama gólově zakončil a vyrovnal na 5:5.Vedení našemu týmu mohla vrátit Kája Durdoňová,která zazdila nejprve jasnou gólovku,kterou jí předložil Noe a pak se dostala ještě do dalších dvou šancí ,ale ani v nich neuspěla.Pět minut před koncem pak přišel další trest po naší špatné rozehře v obraně,kdy Sam dostal pomalou přihrávkou Vojtu Bartoně pod tlak a ten při kličce švermovskému útočníkovi o míč přišel a i když jeho střelu ještě Sam zlikvidoval,na další dorážku už byl krátký a my prohrávali 5:6.Ihned z rozehry pak postupoval po krásné přihrávce na brankáře z pravé strany Noe,ale bohužel neuspěl.V závěru pak ještě soupeř jednou rozvlnil naší síť po další chybě v obraně,ale kvůli ofsajdu gól neplatil a my po 80 minutách odehraných ve velkém vedru nakonec prohráli 5:6

Včerejší přípravný zápas byl pro několik našich hráčů prvním zápasem na celé hřiště a bylo vidět,že bude chvíli trvat než si na to navykneme.Také bylo u několika našich hráčů vidět,že dlouho neviděli balón a chybí jim fyzička a souhra se spoluhráči.Sice nešlo o výsledek,ale doufám,že někteří hráči si vezmou z tohoto zápasu ponaučení a začnou na sobě trochu více pracovat a učit se od svých zkušenějších hráčů,kteří již tuto kategorii hráli v předchozích dvou ročnících.Na závěr chci poděkovat všem rodičům za spolupráci s odvozem