Branka : Penzič

Žluté karty : Lukáš Petrtýl,Mišák,David

SESTAVA : Sam - Ádys,Maty,Vojta - Táďa,Luky,Filda,Mišák,David - Lukáš Petrtýl,Penzič

STŘÍDALI : Štěpánka,Kája,Dáda,Páťa,Jay Jay - Nikin připraven do branky

Včera jsme odehráli velmi těžké utkání krajského přeboru v Jilemnici.Domácí celek nás potrápil na podzim i u nás(těsné vítězství 1:0) a v tabulce nám je v patách,takže pokud bychom včera zaváhali,stáhl by na nás bodovou ztrátu.Rozhodčím zápasu byl pan Pavel Dytrych.

Začátek zápasu jsme byli aktivnější my a hned po rozehře a menší chybě domácí obrany se dostal do zakončení David,ale vyběhnutého brankáře Jilemnice neprostřelil.V desáté minutě utekl po pravé straně David a našel ve vápně úplně volného Penziče,který v jasné gólové šanci bohužel jilemnickou branku přestřelil.Ve třinácté minutě přišel roh domácích po němž hlavičkoval jeden z jejich vysokých hráčů naštěstí vedle naší branky.V 15 minutě to pak domácí zkoušeli střelou z dálky,ale ani ta se mezi naše tři tyče nevešla.V 25 minutě nám zatrnulo,kdy jsme asi poprvé vážně zaváhali v obraně a najednou postupoval jeden z domácích hráčů sám na našeho brankáře Sama,ale ten si s jeho pokusem bravůrně poradil.Ve 31 minutě jsme naopak měli gólovku opět my,když si krásně za obranu Jilemnice naběhl na Mišákovu průnikovku David,i pěkně si přebral míč do zakončení,ale jeho střela na zadní tyč šla o kousek do zámezí.V závěru první půle jsme zahrávali dva rohové kopy,ale ani Penzič ani Lukáš své nadějné hlavičky do branky nenasměrovali.První půle tak skončila remízou 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou vstřelit vítěznou branku,poněvadž jsme cítili že jsme o malinko fotbalovější.Hned ve 41 minutě měl šanci Penzič,ale domácí brankář ho vychytal.O dvě minuty pak neuspěl ani Mišák.Ve 44 minutě po faulu na našeho hráče zahrával Mišák trestný kop do vápna,kde zahrál dřív hlavou Táďa se kterým se ale srazil domácí brankář a i když pak Filda dokopl míč do odkryté branky,pan rozhodčí odpískal již před tím faul na brankáře,i když si domácí gólman naběhl do Tádi sám.Po delším ošetření musel domácí celek udělat změnu v brance,místo zraněného brankáře se převlékl jeden hráčů z pole a popravdě do konce zápasu patřil ke klíčovým hráčům domácích,jelikož nás několikrát vychytal.Dvakrát si poradil se střelemi  Mišáka a jednou Penziče.V 60 minutě ojediněle zahrozili domácí,ale jejich střela z vápna šla těsně vedle pravé tyče Samovy branky.Pak se znovu vytáhl domácí náhradník v brance,kdy vychytal gólové šance Penzičovi a Mišákovi.Po dalším centru do vápna se zjevil před gólmanem Jilemnice sám Táďa,ale svůj pokus nasměroval jen do něj.V další gólovce se pak zjevil Mišák,ale ani on ideálně míč netrefil a neuklidil do domácí sítě.Čas rychle plynul a když už se zdálo,že se branky nedočkáme,přišla v 77 minutě na levé straně přihrávka za obranu od Fildy,které se zmocnil v souboji s obráncem domácích Penzič a postupoval ze strany sám na brankáře,ten jeho pokus sice zasáhl ale jen opět k Adamovi a ten už v pohodě uklidil míč do odkryté branky a my vedli 1:0.V závěru pak sice pan rozhodčí nastavil pět minut za ošetření domácích hráčů,ale naše zkušená obrana si již hubené ale myslím si zasloužené vedení 1:0 pohlídala.

Včerejší zápas byl pro nás velice náročný a těžký a proto jsem rád,že jsme ho nakonec zvládli za tři body a teď už se můžeme soustředit na přímý boj o první místo se sdruženým celkem Železného Brodu s FK Jablonec,který nás čeká příští neděli.Věřím,že předvedeme maximální výkon na který máme a s velmi těžkým soupeřem zabojujeme o co nejlepší výsledek.Všem hráčům za včerejší výkon děkujeme a zveme všechny fanoušky strážského fotbalu na nedělní klíčový zápas o titul v krajském přeboru U15.Začátek v 9.30h