FK Stráž pod Ralskem:Železný Brod/FA Jablonec

FK Stráž pod Ralskem: FK Železný Brod/FA Jablonec

Branky : Táďa a Penzič z penalty

Žluté karty : Vojta a Filda

SESTAVA : SAM - ÁDYS,MATY,VOJTA - TÁĎA,LUKY,FILDA,MIŠÁK,DAVID - PENZIČ,LUKÁŠ PETRTÝL

STŘÍDALI : DÁDA,KÁJA,PÁŤA - JAY JAY -připraven

Dnes jsme odehráli nejdůležitější utkání jarní části sezóny,když jsme před velkou diváckou návštěvou přivítali hlavního favorita soutěže,neporazený sdružený celek FK Železný Brod/FK Jablonec .Čekal nás tedy přímý souboj o první místo v soutěži.Soupeř  přijel posílený o 8 hráčů Fotbalové Akademie Jablonce,kteří hrají vyšší soutěž.Rozhodčími zápasu byli pánové Miloš Marek,Aleš Opelt a Václav Adam.

Úvod zápasu jsme byli malinko nervóznější a hned v první minutě si hosté vytvořili první šanci,ale pokus jednoho z jejich hráčů šel nad naší branku.V 8 minutě po špatné zpětné přihrávce od Lukyho se naše obrana dostala pod tlak,míče se zmocnil Matouš Šťastný a prostřelil Sama v naší brance a soupeř vedl 0:1.V 11 minutě mohl vyrovnat Penzič,ale jeho šanci zlikvidoval jablonecký brankář Kvítek.V 16 minutě si nabíhal do vápna na centr Táďa a byl faulovaný dvojicí hostujících hráčů a kopala se penalta.Tu se štěstím proměnil náš kanonýr Penzič a bylo vyrovnáno 1:1.Ve 20 minutě měli šanci hosté jít opět do vedení,ale střela jednoho z jejich hráčů šla těsně vedle naší branky.V 25 minutě naopak na druhé straně Penzič nedokázal proměnit svou šanci.Po zbytek první půle se spíše jen bojovalo a nic vážnějšího se již nestalo a tak se šlo na přestávku za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas jsme začali famózně,když po rozehře našel Mišák dlouhým nákopem na levé straně rozběhnutého Táďu,který se prosmýkl kolem jednoho z obránců hostí a jeho střílený centr na Lukáše Petrtýla si srazil jablonecký brankář do sítě a my vedli 2:1.Brod mohl vzápětí vyrovnat,ale jeho další šance se mezi naše tři tyče nevešla.Ve 47 minutě mohl navýšit naše vedení David,ale ve stoprocentní šanci po centru z pravé strany napálil zcela sám míč jen do brankáře Kvítka.O dvě minuty později v další jasné gólové šanci Lukáše Petrtýla tentokrát hlavou se opět předvedl hostující brankář a skvělým zákrokem třetímu gólu ve své síti zabránil.Od té doby začal mít více ze hry soupeř,který sice nejprve neproměnil dvě své gólové šance,ale v 57 minutě po střele z 16metrů se trefil k tyči Filip Vepřek a bylo vyrovnáno na 2:2.Soupeř byl od té doby jasně lepší a připravovall si jednu šanci za druhou.Ale buď Sam nebo naše obrana si s těmito pokusy vždy nějak se štěstím poradila.Ale v 70 minutě jsme ztratili na soupeřově polovině zbytečně míč a rychlý brejk hostí dokonal třetím gólem v naší brance Matouš Šťastný.Tento gól nás definitivně zlomil a po další ztrátě balónu přišel nákop za naší obranu,kam si opět naběl střelec Jablonce Matouš Šťastný a zvýšil na 4:2.Dvě minuty před koncem pak uzavřel skóre zápasu Dominik Toman pátým gólem v naší síti.

Bohužel dnešní zápas pro nás nedopadl dobře a i když jsme se snažili bojovat na maximum,kvalita posíleného soupeře byla někde jinde.Je mi líto všech našich dětí,kteří dali do zápasu srdíčko a makali na plno a mrzí mě,že v této soutěži existuje spojení klubů s vyšší soutěží,které se mi zdá nefér vůči menším klubům.Několik hráčů soupeře v sobotu nastoupilo v lize žáků na Spartě a dnes posílili Brod,aby klíčový zápas vyhráli.Nedá se nic dělat,jedeme dál zápas od zápasu,budeme se snažit být stále v patách Brodu a čekat jestli někde nezaváhá.Příští neděli nás čeká třetí těžké utkání v Ruprechticích kam odjíždí autobus v 8,30h od haly.Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům,kteří nás dnes přišli podpořit a věřím,že jsme je našim výkonem nezklamali.