Tělovýchovná jednota.. vs FK Stráž pod Ralskem..

Datum a čas konání: 31.8.2024 10:00

FK Stráž pod Ralskem : Jiskra Mimoň

FK Stráž pod Ralskem : TJ Jiskra Mimoň

Branky : 3x Dejv,1x Filda a Penzič

SESTAVA : SAM - ÁDYS,VOJTA,LUKY - TÁĎA,MIŠÁK,FILDA,DÁDA,DEJV - PENZIČ,LUKÁŠ PETRTÝL

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNKA,KÁJA,JAY JAY,HONZIK  a do brány připravený NIKIN

Včera jsme odehráli na domácím hřišti další mistrovské utkání krajského přeboru U15.V derby jsme přivítali našeho nejtradičnějšího soupeře a rivala z pod Ralska a to celek TJ Jiskra Mimoň.V sestavě nám včera chyběli Maty a Páťa a tak si připsal svůj první start v mistrovském zápase mladší žák Honzik Novák.Rozhodčím zápasu byl Hynek Vrabec a na lajnách Lukáš Pýcha st. a Zeman z Mimoně.

Jak už to bývá pravidlem,tak derby nikdy nemá jasného favorita a i když jsme podle tabulkového postavení měli býti favoriti my,nebylo tomu v zápase zdaleka pravdou.Soupeř na nás postavil svoji nejsilnější sestavu včele s Mokrejšem v brance a rychlíkem Artěmem v útoku a ten hned ve čtvrté minutě upláchl naší obraně,ale včasným vyběhnutím zabránil prvnímu gólu zápasu náš brankář Sam.V 11 minutě  vhazoval Vojta poblíž pokutového území Mimoně aut,který prodloužil hlavou Penzič na Dejva a ten poslal náš tým do vedení 1:0.V 15 minutě pak vysunul za obranu hostí Mišák Lukáše Petrtýla,ale jeho oblouček do branky vyškrábl Mokrejš na roh.Ten zahrával z levé strany Táďa na zadní tyč,kde do míče plácnul jeden z mimoňských hráčů rukou a kopala se penalta.K té se postavil náš kanonýr Penzič a i když ho Mokrejš vychytal na dorážku aktivního Dejva již byl krátký a my vedli 2:0.Soupeř po této brance ožil a my mu na chvíli přenechali střed pole.Nic se nám nedařilo směrem dopředu,ale naštěstí obrana fungovala a soupeře do ničeho nepouštěla.Až do 31 minuty,kdy po rohu Mimoně v hlavičkovém souboji Artěm Penzič zasáhli míč oba aktéři tak nešťastně,že zapadl do naší sítě a bylo sníženo na 2:1.Zvýšit naše vedení v závěru první půle měl Mišák po rozehrání rohového kopu,ale jeho gólovou střelu vytáhl jeden z bránících hráčů hlavou na břevno a další šanci Dejva vychytal vysoký Mokrejš.

Druhý poločas začali aktivněji hosté,ale jejich úvodní šance šla naštěstí těsně vedle naší branky.Naštěstí z rozehry našel Mišák krásným dlouhým pasem nastartovaného Dejva,který upláchl celé mimoňské obraně a zvýšil na 3:1.Ale v 50 minutě zachybovala naše obrana a přesný pas Artěma uklidil do branky Petruk a bylo to opět jen o gól.Odpovědět ihned mohl Penzič,ale svůj samostatný únik nasměřoval jen do Mokrejše.Roh rozehrál Dejv na Fildu,který si pohrál se dvěma obránci a přesnou ranou k tyči zvýšil na 4:2.Pátý gól pak mohl přidat Dejv,který opět upláchl obraně hostí,ale i jeho tentokrát vychytal výborný Mokrejš.V 65 minutě se krásně proháčkoval asi přes pět hráčů Mimoně před branku Filda,ale ke gólovému zakončení se už nedostal a míč mu sebral brankář hostí.V 70 minutě vyslal po pravé straně Mišák Dejva,který přesným centrem na zadní tyč našel ve skluzu Penziče a ten uklidil míč po páté do sítě Mimoně.Tento gól definitivně uklidnil náš tým,který si zkušeně důležité vítězství pohlídal.V závěru pak ještě střílel Mišák těsně nad branku soupeře a v poslední šanci zápasu vychytal Sam jasnou gólovku jednoho z mimoňských útočníků.A tak jsme mohli po dvou prohrách slavit další vítězství v soutěži a přiblížit se tak ke krásnému druhému místu v kraji.

Včera to byl pro nás na těžkém terénu náročný zápas.Soupeř přijel s odhodláním nás potrápit a to se mu dařilo po celou dobu.My jsme jim to chvílema usnadňovali,když se nám nedařila práce s balónem a chyběl nám pohyb.Naštěstí jsme byli více aktivnější směrem dopředu a dokázali konečně proměnit některé gólové šance.V neděli zajíždíme v 8,30h autobusem k předposlednímu zápasu sezóny do Cvikova,kde doufám definitivně potvrdíme naši pozici v tabulce.Všem divákům děkujeme za podporu a budem se těšit i na podporu ve Cvikově.

TJ Sokol Doubí z.s.

2. SK Žibřidice 0 0:0 0