Datum a čas konání: 18.5.2024 17:00

Z Višňové s výhrou!

Jiskra Višňová - FK Stráž 0:1 (0:1)

Branky: 9.Kepr - vlastní

Letos jsme v pohodě.Po povedeném tréninkovém týdnu jsme přenesli nasazení i do zápasu a za poctivě týmově odpracovaný výkon vezeme zasloužené 3 body z horké višňovské půdy.

Už příjezd do Višňové naznačoval, jak se bude odvíjet samotný zápas.Místní trávníkář si zřejmě užívá dovolenou a na jeho sekačce si pavouci v klidu spřádají pavučiny.Na domácí tým jsme zvolili taktiku založenou na jejich vlastní medicíně, tedy ůsporný fotbal s neprostupnou a bezchybnou defenzivou.Vysoký trávník nutil oba týmy pouze nakopávat míče, a tak se více bojovalo než hrálo.Herně to díky mnoha nepřesnostem byla oboustranně nuda.Na naší straně však bylo větší týmové odhodlání, a v tom byl mezi mužstvy veliký rozdíl.Už v 9.min se po nejhezčí akci zápasu dostal za obranu Biedermann, a jeho centr před branku si srazil do vlastní sítě domácí Kepr – 0:1.O pár minut později zahrál Kepr ve vápně rukou, ale hlavní arbitr nechal pokračovat ve hře.Domácí nevěděli jak se do naší defenzivy kombinačně dostat a nakopávané míče jsme pohodlně sbírali.Jediný náznak pološance z domácí strany zlikvidoval Reitmajer včasným vyběhnutím.

Druhý poločas začal naší gólovkou, když se ve 48.min po dlouhém autu objevil sám před Linkem Muller, ale těsně minul branku! Domácí dál pouze nakopávali míče a hrozili ze standartek.V 64.min nám pořádně zatrnulo po skluzu Rolla ve vápně, ale píšťalka hlavního arbitra naštěstí mlčela.V 69.min jsme při jednom z mnoha brejků pořádně zahrozili, když centr Cermana minul na malém vápně Sedláček a následné zakončení naší nové akvizice Volka skončilo na břevně!Závěr zápasu byl ještě dramatický, když se po dlouhých nákopech domácí snažili alespoň o vyrovnání.Ve vápně nám chvílemi bylo pořádně horko, ale cennou a zaslouženou výhru jsme nakonec uhájili.