FK Stráž pod Ralskem:Arsenal Česká Lípa U14

Čtvrtiny : 1:0,2:1,3:1,0:1

Branky :2x Noe,1xVojta Bartoň,Mišák,Filda,Filip Němec

SESTAVA: SAM - LUKY,VOJTA MUŽÍK,VOJTA BARTOŇ,MAXIK - FILDA,MIŠÁK,HOLY,FILIP NĚMEC,MATY - NOE

STŘÍDALI : KUBA,KÁJA DURDOŇOVÁ,ADAM LACEK,TONDA

Dnes jsme odehráli poslední přípravné utkání před novou sezónou.Za krásného letního počasí k nám do Stráže dorazil mladý celek Arsenal Česká Lípa U14,který bude v příští sezóně startovat v divizi U14.Jelikož nám opět chybělo několik hráčů,kteří jsou na dovolený, nastoupili v našem týmu 4 mladší žáci a nováček Tonda.Po domluvě s hostujícím trenérem Havránkem se hrálo utkání na 4x 20 minut a rozhodčím zápasu byl Martin Řezníček z Jablonce.

V první 20 minutovce jsme moc gólových šancí neviděli.První nebezpečnější šanci měl soupeř. Špatnou naší nahrávku jednoho z našich obránců na Sama ji vystihl hostující útočník,ale z úhlu Sama nepřekonal.Pak jsme my zahrávali několik rohů a po jednom z nich se míč odrazil k Vojtovi Bartoňovi a ten svoji střelu nasměroval do soupeřovi branky a my vedli 1:0.

Druhá dvacetiminutovka již byla zajímavější.Hned po rozehře se po centru Holyho ocitl sám na penaltě Noe,ale byl asi dost překvapený,že má tolika prostoru,že svou slabou střelu poslal přímo doprostřed na hostujícího gólmana a ten si s ní bezproblémů poradil.O chvíli později jsme propadli ve prostřed hřiště v obraně a hostující útočník postupoval sám na Sama a vyrovnal na 1:1.Náš druhý gól pak přišel opět po rohu,kdy tentokrát Matyho centr prošel malým vápnem až na Mišáka a ten na několikátý pokus doslova dotlačil míč podruhé do českolipské branky.Do poočasu jsme se pak ještě dočkali jednoho gólu,kdy dlouhou nahrávku za obranu parádně přebral rychonožka Noe a sám na brankáře nezaváhal a bylo to 3:1.

I třetí dvacetiminutovku jsme začali lépe a po dlouhém výkopu Sama upláchl opět Noe a zvýšil na 4:1.Hrál se stále fotbal nahoru -dolu a po našem rohu se prodíral do vápna Holy,byl faulován,ale rozhodčí penaltu nepískl a naopak z následného brejku upláchl naší obraně znovu českolipský útočník a snížil na 4:2.Pak si oba celky vytvořily několik šancí,které nevyužili.V závěru třetí dvacetiminutovky se hostující obrana nedorozuměla s vlastním gólmanem a toho využil Filda Sláma a zvýšil na 5:2.V poslední minutě se pak míč odrazil za vápno k Filipovi Němcovi a ten krásnou střelou k tyči zvýšil na 6:2.

V závěrečné dvacetiminutovce už oběma týmům docházely síly,ale i tak si pár šancí připravili oba celky.Ale gólově se prosadili jen hosté,když na levé straně propadl v souboji Vojta Mužík,centr českolipského hráče propadl přes Lukyho k šikovnému malému útočníkovi Lípy a ten propálil Sama po třetí upravil na konečných 6:3.

Dnešní utkání bylo z naší strany již více bojovnější,než předešlé se Švermovem.Byly jsme důraznější ve vápně,ale stále nám chybí větší souhra a nedůraz v soubojích v naší obraně.Ale i tak chci všechny naše hráče za dnešní výkon pochválit a věřím,že opět porosteme zápas od zápasu.Příští neděli nás již čeká první mistrovský zápas s SK Jilemnice od 9,30h na domácím hřišti.Předem děkuji za podporu stejně jako za dnešek