Starší žáci U-15 vs TJ Sokol Doubí z.s.

Datum a čas konání: 9.10.2022 09:30

FK Stráž pod Ralskem :FK Železný Brod U15

FK Stráž pod Ralskem:FK Železný Brod

Výsledek : 3:9

Poločas : 1:3

Branky : 2x Vojta Bartoň a 1x Fiip Němec z penalty

SESTAVA: SAM - MAX,VOJTA  BARTOŇ,ÁDYS,ADAM LACEK - FILDA,FILIP NĚMĚC,MÁRA,MIŠÁK,DAVID -NOE

STŘÍDÁNÍ : LAVY,VOJTA MUŽÍK,LUKY

V poslední den prázdnin jsme odehráli další mistrovské utkání na domácím hřišti,když jsme v odpoledních hodinách přivítali loňského vítěze krajského přeboru mladších žáků FK Železný Brod.Bohužel do zápasu jsme vstupovali bez Matyho,který odjel na dovolenou,ale už z navrátilcem z prázdnin Lavym.Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně,kterému asistovali slečna Anna Nováková a Štěpán Sedláček.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji my a hned z první šance po přihrávce Noema mohl skórovat Filda,ale svou šanci neproměnil.Postupem času přebíral otěže zápasu soupeř,ale i on svou první šanci neproměnil.O chvíli později jeho další šanci zmařil včasným zákrokem Maxik.Ale v 19 minutě upláchl naší obraně Vojtěch Šimek a my prohrávali 0:1.Tento gól nás zmrazil a další šanci hostí zlikvidoval Sam,stejně jako o chvíli později nebezpečný trestný kop soupeře.I dotřetice po rohu Brodu a hlavičce jednoho z jejich vysokých hráčů byl Sam úspěšný a jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.Pak jsme se teprve ke slovu dostali i my,ale Mišák své dvě střely gólem nezakončil.Ve 34 minutě se podruhé v zápase prosadili hosté,když po dalším jejich rohu hlavičkoval zcela volný Vojtěch Šimek a bylo to 0:2.Jenže hned z rozehry našel dlouhým pasem za hostující obranou naběhnutého Mišáka,který se snažil přejít přes jednoho z brodských obránců a ten ho nešetrně podrazil a pískala se naše první penalta v tomto soutěžním ročníku.I když soupeř ihned vystřídal brankáře a do branky postavil vyššího hráče,tvrdý pokus Filipa Němce tento gólman nechytil a my snížili na 1:2.Jenže namísto abychom na soupeře vlétli,opět jsme byli v obraně nedůslední a Sam musel zlikvidovat další brodskou šanci na roh.Ten opět soupeř po našem nedorozumnění v malém vápně proměnil Dominik Volek lehkou dorážkou do odkryté branky a upravil na poločasový výsledek 1:3.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji  a se snahou zvrátit nepříznivý výsledek.Jenže po naší chybě v obraně musel další šanci Brodu hasit Sam.O pár minut později zahrával Filip Němec roh a našel volného Mišáka,ale jeho gólovou střelu vytáhl bravůrně brankář Brodu na další roh.Definitivní rozhodnutí o naší první prohře v soutěži přišlo mezi 50 až 55 minutou,kdy jsme kupili v obraně jednu chybu za druhou a soupeř toho dokázal maximálně využít.Nejprve opět Dominik Volek prošel lehce kolem Vojty Bartoně a propálil Sama a bylo to 1:4.Pak naší obraně upláchl rychlonohý Josef Šimek a zvýšil na 5:1.Tentýž hráč o chvíli napřáhl za vápnem a trefil přesně k pravé tyči Samovi branky .A po další rychlé akci znovu skóroval Vojtěch Šimek a bylo po našich nadějích.Náš tým se sice snažil o zvrat,ale po závaru před brodskou brankou se míč dostal k Maxikovi a ten svůj pokus nasměroval nad hostující branku.Pak pro nás přišla další kritická minuta,kdy nám v 67 minutě znovu dvakrát unikl Vojtěch Šimek a bylo to hrozivých 1:9 a hostující fanoušci skandovali " deset,deset".Té se naštěstí hosté již nedočkali, i když v jasné gólové šanci se opět zjevil hostující hráč,ale tentokrát netrefil odkrytou Samovu branku.Soupeř v závěru vystřídal a my se ještě dostali na chvíli do hry.Nejprve po rohu Filipa Němce se hlavou prosadil Vojta Bartoň,který o minutu později zužitkoval trestný kop Mišáka a uklidil míč po třetí do brodské branky.V závěru pak krásnou akci Davida zakončoval k pravé tyči skluzem Noe,ale brodský brankář zastavil míč tygřím skokem na brankové čáře a když se neujala ani gólová střela Mišáka,prohráli jsme na domácím hřišti s jedním z favoritů soutěže hrozivých 3:9 !!!

Disqus

TJ Lokomotiva Česká Lípa, z.s.
Starší žáci U-15

1. SK Semily, z.s... 8 50:4 24