Mladší žáci U-13 vs TJ Sokol Doubí z.s.

Datum a čas konání: 9.10.2022 11:25

FK Stráž pod Ralskem:SK Semily/Lomnice U13

FK Stráž pod Ralskem:SK Semily/Lomnice

Výsledek : 1:5

Poločas : 0:2

Branka : Kuba Vrána

SESTAVA : DOMČA - ŠTĚPÁNKA,VOJTA,KÁJA D. -  MATĚJ,LUKY,HONZÍK -KUBA MARKVART,PÁŤA

STŘÍDÁNÍ : PEPINO - KÁJÍK,KUBA KULMAN,ŠTUTGART

I naše mladší naděje včera odehráli svůj další mistrovksý zápas proti celku SK Semily/Lomnice a naopak od svých starších spoluhráčů předvedli jeden z nejlepších svých výkonů v sezóně.Rozhodčími zápasu byli páni Chládek a Severa.

Po celý zápas se náš celek prezentoval úplně jiným výkonem,než v předešlých zápasech.Děti si vzali do hlavy taktické pokyny z tréninků a od první minuty se sinějším soupeřem bojovali jako lvi.Také jsme si vytvořili první šanci,ale Luky jí neproměnil.Soupeře jsme do nějaké vážnější šance nepouštěli a v naší další šanci se ocitl Honzík Novák,ale ani on neuspěl.Až ve 12 minutě jsme poprvé chybovali v obraně a šikovný Ondřej Klíma toho dokázal využít a Semily vedli 0:1.O pár minut později mohl vyrovnat Kuba Vrána,ale ani on neměl potřebné štěstí v koncovce.Ve 22 minutě po jedné z akcí hostí se prosadil opět Ondřej Klíma a my prohrávali 0:2.Do konce poločasu se již nic vážnějšího nestalo a tak jsme sice prohráli první půli 0:2,ale výkonem za který se nemusel nikdo z našich "mláďátek" stydět.

Ani ve druhém poločase jsme s naší aktivitou nepolevili,ale nějaký ten gól né a né vstřelit.V 45 minutě se už už dostával do brejku náš rychlík Honzík,ale byl zastaven jasným faulem jednoho z vracejících se obránců.Jenže pan rozhodčí Severa tento zákrok nechal hrát a z následného protiútoku se prosadil na druhé straně Matyáš Lynek a bylo to 0:3.Tentýž hráč pak vystřelil v 56 minutě z dálky a zvýšil na 0:4.O dvě minuty později přišla pro náš celek důležitá krytická situace,když naší malou "šikulku" Kájíka fauloval nevybíravým způsobem jeden ze semilských hráčů a ta po pádu a následném pak rentgenu v liberecké nemocnici utrpěla zlomeninu klíční kosti a podzimní část sezóny pro ní bohužel skončila.Slabou náplastí na tuto situaci pak byl následný volný přímý kop Vojty,který našel před brankou Káji bratra Kubu a ten svou malou sestřičku aspoň takhle pomstil,když propálil vše co mu stálo v cestě a snížil na 1:4.Jenže o další dvě minuty později se prosadil opět Ondřej Klíma a upravil na konečných 1:5.V závěru zápasu pak ještě dvakrát střílela naše "velká" Kája,ale ani jeden její pokus gólem neskončil.

Včerejší výkon našich mladších žáků byl daleko bojovnější než starších a ukázali,že se začínají sice pomalu ale přeci fotbalově zvedat.Ještě jednou mě mrzí vážné zranění jedné z našich nejlepších hráček a přeji Kájíkovi brzké uzdravení a věřím,že až se vrátí na trávníky,bude ještě lepší a bojovnější.

Disqus

TJ Lokomotiva Česká Lípa, z.s.
Mladší žáci U-13

1. FK Železný Brod/FA.. 8 62:3 24