Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Sympatický výkon v Pěnčíně na body nestačil

FC Pěnčín - FK Stráž 4:1 (2:0)

br.: 6. a 25.Vébr, 67.Ráček, 90.Maryško - 83.Muller

Další zápas venku a tradičně další rébus při skládání sestavy.Řada absencí dala příležitost i hráčům s menším zápasovým vytížením a pro některé i na netradičních postech.Nutno uznat, že si vše nečekaně dobře sedlo a v Pěnčíně, i přes zaslouženou prohru 4:1, jsme odehráli povedený zápas.

Ambiciózní nováček se netají útokem na nejvyšší příčky a kvalita kádru tomu odpovídá.Od prvních minut se zápas odvíjel dle papírových předpokladů.Jenže naše hra nečekaně nabrala fotbalovou kvalitu a zbavena tradiční ustrašenosti a nepřesností jsme se domácím v kombinačním pojetí vyrovnali.A tak se hrál divácky zajímavý a pohledný fotbal.V 6.min se po naší chybě ve středu hřiště ocitl za obranou Vébr a střelou z úhlu otevřel skóre zápasu – 1:0.Ve 25.min se po sérii odrazů v našem vápně nejlépe zorientoval opět Vébr a střelou z vápna zvýšil vedení domácích – 2:0.Dle vývoje utkání nečekaná sprcha, neboť jsme domácí v prvním poločase do šancí nepouštěli.Naše akce byly sice pohledné, ale končily před vápnem domácích.

V úvodu druhé půle nás domácí zmáčkli a Reitmajer musel výbornými zákroky řešit několik šancí.Ty jsme však přečkali a opět se vrátili ke své hře.Oboustranně pohledný fotbal pokračoval dál bez větších šancí za mírné územní převahy domácích.V 67.min se opřel z 25 metrů do míče Ráček a nechytatelným projektilem vymetl šibenici naší branky – 3:0.Inkasovaná branka nám vzala vítr z plachet a s přibývajícími minutami i síly.Domácí ve zbytku zápasu začali dominovat a s přehledem kontrolovali hru.V 83.min se nám povedl rychlý brejk, když se po Volkově přesném pasu řítil Muller sám proti Jerasovovi a podél něho chladnokrevně zavěsil – 3:1.Zasloužená branka však pouze kosmeticky upravila skóre.Na zvrat v zápase nám, i přes snahu, už nezbývaly síly.Konečnou podobu výsledku dal v 90.min Maryško, když hlavou na první tyči lehce tečoval centr z rohového kopu – 4:1.