Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Se Studencem jsme si zastříleli

FK Stráž - SK Studenec 5:0 (2:0)

Br. Muller 2, Biedermann 2, Mitáč

Zápas s beznadějně posledním týmem tabulky dopadl dle papírových předpokladů a po výsledku 5:0 jsme potvrdili tříbodový import z Nového Boru. Před závěrečnými třemi koly podzimu rozjíždíme nadějnou vítěznou sérii, navíc bez inkasované branky.

Tým z dalekého Studence se krčí bez jediné výhry na dně tabulky a zápas sliboval jednoznačný průběh.Jenže co je napsáno ve statistikách, nemusí vždy platit na hřišti.To se potvrdilo v našem domácím zápase.Jednoznačný výsledek tak úplně nekoresponduje s děním na hřišti a zkresluje sympatický výkon hostů.Úvod zápasu byl naprosto v naší režii. Už ve 2.min vyslal Roll přesný křížný pas za obranu hostí, který Muller způsobem zkušeného snajpra přetavil střelou k tyči v úvodní branku – 1:0. Snový začátek! Ve 14.min měl na noze gól Košťál, ale Drbohlavem vyraženou střelu Mitáče nedorazil do hostující branky! V dalších minutách jsme hosty dál jasně přehrávali, ale naše snaha vyústila v několik pološancí.Ať už to byly dvě střely Mitáče přes hlavu, nadějná akce Košťála nebo pumelice Mullera z 20 metrů.Naši povedenou úvodní dvacetiminutovku zakončil Roll patíčkou na přední tyči, jež asi měla být gólová.Jenže pak jsme s vidinou snadného zápasu přestali běhat a dostali soupeře do hry.Ve 22.min musel Reitmajer nadvakrát řešit první nebezpečnou akci hostí.Ve 37.min se po autovém vhazování Košťála zkušeně obtočil Mitáč kolem obránce a podél gólmana zvýšil naše vedení – 2:0.Ještě před odchodem do kabin se hosté dostali do druhé gólové šance, ale ani ve dvojici sami na malém vápně neprotlačili míč za Reitmajera.

Druhý poločas byl vyrovnaný a plný zajímavých situací na obou stranách.Hosté se tlačili za kontaktní brankou a my jsme podnikali nebezpečné akce do otevřené obrany. Náš strašidelný vstup do druhé půle vyústil v 52.min v čistou gólovku hostí, ale ti svoji akci dva na Reitmajera vyřešili pouze nepřesnou střelou do boční sítě! V 62.min střílel Mitáč po centru ze strany těsně vedle. V 63.min opět nadějná akce, ale Muller svoji střele levačkou nedal patřičnou razanci.O minutu později se za obranou hostí objevil v gólové šanci Biedermann, ale jeho střela těsně minula branku.V 65.min na druhé straně chytil Reitmajer gólovku hostům a střelu zblízka bravurně v rozštěpu vykopl. V 66.min opět v akci výborný Reitmajer při střele Janďury na přední tyč. Opravdu hektickou pasáž hry nahoru-dolů s mnoha šancemi ukončil až v 76.min Biedermann, jež ve vápně protlačil míč mezi dvěma obránci a přesnou střelou z úhlu na zadní tyč uklidnil naše řady – 3:0. O minutu později se opět předvedl Reitmajer, když na brankové čáře vykopával nebezpečnou střelu hostí z úrovně penalty.V 79.min akce na druhé straně a opět gólová. Po sražené střele Špiváka se za obranou hostí zjevil Biedermann a zkušeně podél Drbohlava zvýšil už na 4:0.V 84.min se po rohu Špiváka prosadil na zadní tyči Muller a potvrdil naši zaslouženou výhru – 5:0. V závěru si ještě o gól říkala akce Komárka, ale Drbohlav včas vyběhl.