FK Stráž pod Ralskem:Sokol Ruprechtice U15

FK Stráž pod Ralskem:TJ Sokol Ruprechtice

Branky :  2x Tonda

Žluté karty : 1x Filda a 1x Mišák

SESTAVA : SAM - MAXIK,VOJTA BARTOŇ,MIŠÁK,ADAM LACEK-MATY,FILIP NĚMEC,TONDA,NOE,FILDA-PENZIČ

STŘÍDALI : ÁDYS,LAVI,VOJTA,DAVID

Dnes jsme odehráli poslední domácí utkání na těžkém terénu proti silnému týmu z Liberce TJ Sokol Ruprechtice.Rozhodčím zápasu byl pan Václav Adam,na pomezí  Tomáš Pašava a hostující trenér Pavel Bergman.

V prvním poločase se spíš bojovalo než hrálo,soupeř byl fotbalovější a vytvořil si i první vážnější šanci,kterou zažehnal včasným návratem Maxik,který před naší brankou uklidil míč do bezpečí před nabíhajícím hráčem Ruprechtic.Pak už jsme se do hry dostali i my,ale spíš ohrožovali branku hostí z větší vzdálenosti.Matyho střela šla vedle,Mišáka nad a šance Tondy také minula ruprechtickou branku.I další střela Mišáka šla vedle.Pak ale jsme přenechali hru soupeři a hosté se dostali do dvou gólových šancí,ale ty zlikvidoval Sam,když skvělými zákroky zneškodnil dva samostatné úniky hostujícího kapitána.Jenže ve 30 minutě jsme neuhlídali rohový kop hostí a zcela volný Šimon Němec se štěstím přeloboval Sama a Ruprechtice vedli 0:1.V závěru první půle napřáhl z dvaceti metrů Maty a jeho jedovatou střelu vytáhl hostující brankář z námahou na roh.Nic víc se již nestalo a my prohráli první půli 0:1.

Do druhé půle jsme nastoupili daleko aktivněji a vypracovali si spousty gólových akcí,ale bohužel opět neproměnili.Po pár minutách našel Noe centrem zcela volného Penziče,ale ten v jasné gólové pozici poslal míč hlavou vedle branky.Po dalším našem rohovém kopu pak našel Filip Němec hlavu Mišáka,ale jeho pokus do branky zastavil na čáře jeden z ruprechtických obránců.Pak se hra přelévala od branky k brance a  hosté se dostali do dvou gólových šancí,ale první zneškodnil Sam a druhá šla jen do tyče naší branky.Po této šanci jsme pak několikrát zahrozili my.Po centru Davida  byl sám před brankářem Noe,ale ve skluzu trefil také jen tyč hostující branky a nikdo z dobíhajících hráčů nebyl schopný dotlačit míč do sítě.Pak postupoval sám na brankáře Tonda,ale nesmyslně trefil jen brankáře a o chvilku později z pravé strany utíkal sám na gólmana David,ale bránu netrefil.Až v 68 minutě napřáhl z velkého vápna Filip Němec,brankář míč vyrazil před sebe a dobíhající Tonda vyrovnal na 1:1.O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji,to když z pravé strany našel Noe na středu Penziče a ten uvolnil kolem stopera hostí   naběhnutého Tondu,který sice dal gól,ale hostující pomezní rozhodčí k překvapení všech zvedl praporek a hlavní rozhodčí ho neuznal!!!Podle mne jeden z klíčových okamžiků zápasu!!!Bohužel v 74 minutě přišel z levé strany centr do našeho vápna kam si naběhl zcela volný Lypka a dostal hosty do vedení.A o dvě minuty později pak podcenil Sam střelu z dvaceti metrů a míč mu proklouzl potřetí do sítě.Jenže hned z rozehry vysunul Penzič naběhnutého Tondu a ten v 77 minutě snížil na 2:3.V závěru jsme si pak vytvořili tlak,ze kterého jsme získali rohový kop,ale místo abychom vyrovnali,soupeř míč odvrátil míč za vápno,kde ho sebral hostující kapitán Pytloun a utekl Ádysovi a s přehledem upravil na konečných 2:4.V závěru  pak ještě na hřišti propukly emoce a rozhodčí udělil za potyčku žluté karty Fildovi a Mišákovi a hostujícímu Lypkovi.

Bohužel ani poslední podzimní domácí utkání jsme vysledkově nezvládli a po páté v řadě doma padli,ale hlavně ve druhé půli předvedli výborný výkon a jen můžeme opět litovat neproměňování šancí.Ještě nás čekají dva venkovní zápasy v Mimoni respektivě v Železném Brodě,kde se pokusíme s předními tymy tabulky vybojovat nějaký body.