Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Těsná prohra se Skalicí

FK Stráž - SK Skalice 0:1

Br. 57.Konečný

Po dvou výhrách s čistým kontem jsme před tradičně třaskavým zápasem se Skalicí byli plni očekávání.Vyrovnané malé okresní derby nakonec rozhodla jediná branka hostujícího Konečného, na kterou jsme bohužel nenašli odpověď a zápas tak prohráli 0:1.

V prvním poločase se hrál naprosto korektní a kvalitní zápas.Na těžkém terénu se obě mužstva předvedla kombinačně v dobrém světle a utkání se muselo líbit, přestože spíše připomínalo šachovou partii.Týmy se střídaly v aktivitě a hledaly skulinky v jistých defenzivách.Nikdo nechtěl chybovat, a tak se hrálo více na jistotu mezi vápny. Přesto byly k vidění zajímavé akce před oběma brankami.V 7.min se po centru Mponga ocitl v zajímavé pozici Biedermann, ale jeho střela těsně minula branku.V 15.min už jsme málem zvedali ruce nad hlavu, ale gólovka Mitáče, jež se dostal na úrovni penalty ke střele, skončila nad! Ve 20.min se také na dostřel naší branky dostali hosté, ale hlavička Konečného skončila na boční síti.

Druhou půli začali aktivněji hosté.Ve 49.min se povedenou střelou prezentoval hostující Kotek, ale Reitmajer bravurně zasáhl.V 54.min opět nebezpečná střela hostí z vápna, ale Reitmajer opět na místě.V 57.min jsme v defenzivě jedinkrát chybovali, bohužel hned fatálně, když se za obranou ocitl Konečný a v jediné šanci hostí v celém zápase z úhlu prostřelil Reitmajera – 0:1.Po inkasované brance jsme se chvilku hledali a nemohli se vzpamatovat, ale naštěstí jsme zaveleli ke snaze o rychlou odpověď.V 63.min se řítil z úhlu sám na branku Muller, ale se svým zakončením otálel tak dlouho, až mu ho zblokoval skluz obrany hostí.V 65.min se při nadějné akrobatické hlavičce blýskl Cerman, ale mířil vedle. Hosté se s přibývajícím časem soustředili pouze na obranu a jejich útočné výpady měly za cíl bez větší kvality pouze takticky natáhnout čas.Posledních 10 minut se téměř nehrálo a střídavě se polehávalo nebo čekalo na ošetření hostujících hráčů.Přesto se ještě našly dva momenty, které si o gól říkaly.V 82.min se individuálně probil do vápna Muller a předložil gólovou přihrávku Špivákovi, ale ten šanci odmítl nepřesnou střelou.V 90.min se za vápnem opřel do míče Cerman, ale jeho bomba pouze olízla tyč branky! Hosté nakonec s vypětím všech sil hubenou výhru ubránili a ze Stráže si odvezli všechny 3 body.Je škoda, že korektní, zajímavý a kvalitní zápas v závěru zbytečně vyhrotila hostující lavička, jež už tradičně spíše připomínala skupinovou seanci psychiatrických pacientů.