Sportovní klub Studenec vs FK Stráž pod Ralskem..

Datum a čas konání: 7.4.2024 12:00

Jiskra Mimoň:FK Stráž pod Ralskem U15

TJ Jiskra Mimoň : FK Stráž pod Ralskem

Výsledek : 5:0

Poločas : 3:0

SESTAVA : SAM - MAXIK,VOJTA BARTOŇ,MIŠÁK,ADAM LACEK-DAVID,MATY,FILIP NĚMEC,NOE,FILDA-PENZIČ

STŘÍDALI : ÁDYS,LAVI,LUKY,VOJTA

V sobotu jsme odehráli v Mimoní předposlední utkání podzimní části této sezóny.Čekalo nás derby s druhým týmem tabulky.Rozhodčími zápasu byli páni Václav Adam,Severa Jiří a Feher Tomáš.

Na zápas tradičně dorazila velká část fanoušků,kteří si nechtěli nechat ujít derby těchto týmů a těšili se na zajímavý zápas těchto rivalů.Úvod zápasu byl sice vyrovnaný a první brankovou příležitost jsme si vytvořili v 6 minutě my,kdy po rohu se ke střele dostal Filda,ale jeho pokus orazítkoval jen břevno mimoňské branky a dorážející Noe hlavou míč poslal vedle branky.Důležitý okamžik zápasu přišel pak v 10 minutě,kdy si naběhl David na Jardu Zelenku a v souboji si vyrazil zub a s krvavým zraněním v obličeji musel střídat.Tento okamžik jako by nás opařil a naopak domácí ožili a v 12 minutě se dostali do první šance,kterou sice obrana odvrátila na roh.Jenže po zahrání rohového kopu nedokázal střídající Lavi odvrátit míč do bezpečí a k míči se dostal důrazný Víťa Nešpor a dostal domácí do vedení 1:0.My jsme chtěli na tento gól ihned odpovědět,ale střela Penziče šla nad mimoňskou branku.V 16 minutě bylo ještě hůře,když po autovém vhazování z levé strany se k míči dostal Tomáš Štafl a překvapivou střelou nachytal Sama a jeho pokus zapadl do naší sítě podruhé.A desetiminutovku,která rozhodla vlastně celý zápas dokonal Jarda Zelenka ,který  po rohu a další střele obloučkem opět překonal Sama a bylo to 3:0.My jsme se v prvním poločase zmohli už jen na dvě střely,ale Mišáka pokus šel jen doprostřed branky a střela Filipa Němce nad.A tak domácí vyhráli zaslouženě první půli 3:0.

Ani druhý poločas se obraz hry moc nezměnil a hned v úvodu střílel jeden z mimoňských hráčů vedle.O chvíli později jsme nechali ve vápně zcela volného Honzu Sutra,ale toho se štěstím vychytal Sam.Až po několika minutách jsme se pokusili o zvrat,ale Penzič v gólové šanci mířil nad a gólovou hlavičku Vojty Bartoňě vyrazil domácí brankář Jirka Mokrejš na roh.Po chybě v rozehrávce domácí obrany se v čisté gólové šanci ocitl náš kapitán Mišák,ale jeho sólový nájezd zlikvidoval skvělým zákrokem Mokrejš na roh.A když se z rohu neujala ani gólová hlavička Matyho,která šla opět kousek vedle domácí branky,bylo jasné,že v tomto utkání při nás gólové štěstí nestojí.To domácí byli efektivnější.V 70 minutě zahrával trestný kop Pastorek a jeho tvrdý projektil doprostřed Sam jen vyrazil před sebe,kde byl nejrychlejší opět Nešpor a bylo to 4:0.Podobná situace se opakoval v 74 minutě,kdy opět Sam jen vyrazil pokus jednoho z mimoňských hráčů před sebe a opět zcela volný Honza Sutr uklidil jednoduše míč za jeho záda a bylo to 5:0.V poslední minutě pak ještě v gólové šanci neuspěl Penzič a my tak prohráli v Mimoni po né příliš povedeném výkonu vysoko 5:0 a nutno dodat zcela zaslouženě.Domácí byli aktivnější,fotbalovější a hladovější po každém balónu,kdežto my jsme čekali co udělá ten druhý,vázla kombinace,chyběl nám pohyb,důraz,nějaká překvapivá myšlenka a samozřejmě jsme opět pykali za chyby v obraně a neproměnění gólových šancí.

V neděli zajíždíme v 7,45h do Železného Brodu a doufáme,že se představíme s lepším týmovým výkonem a potrápíme domácí tým,který nám v domácím zápase nasázel devět branek !!!

FK Železný Brod
FK Stráž pod Ralskem U-15