Datum a čas konání: 18.5.2024 17:00

Z Rovenska přesvědčivě za 3 body!

TJ Sokol Rovensko - FK Stráž 3:5 (1:2)

br. Roll 2, Svačinka, Sedláček, Plíhal

Třetí jarní kolo nás zavedlo na půdu Rovenska pod Troskami, odkud se body nevozí snadno. Rovenský tým je však v posledních letech naším oblíbeným soupeřem a pravidelně s ním bodujeme. I tentokrát domácí tahali po většinu zápasu za kratší konec. Po bojovném výkonu podpořeném tentokrát i fotbalovou kvalitou jsme si po zásluze přibalili na cestu z Českého ráje 3 body za výhru 3:5!

Zápas na těžkém a podmáčeném terénu jsme začali aktivně a nastěhovali se na polovinu domácích.Paradoxně málem udeřilo na druhé straně, když musel v 5.min zasahovat Reitmajer při šanci rovenských.Poté oba týmy zahrozily v sériích standartek, ale bez úspěchu.Ve 22.min se skóre měnilo poprvé, když přesný centr Svačinky přetavil v úvodní branku na malém vápně osamocený Plíhal – 0:1.Ve 31.min se po jednoduchém odkopu Hyky dostali domácí do brejkové akce, kterou hasil až ve vápně Hurdes.Nařízenou penaltu proměnil bezpečně Šimek a vyrovnal – 1:1.Branka námi neotřásla a dál jsme pokračovali v nápadité hře, která vyústila ve 32.min v čistou gólovku Rolla.Ani náš hráč, ani domácí obránce, jež na brankové čáře obětavě zasahoval, doteď nechápou, proč se nevlnila síť domácí branky! Ve 39.min při povedené akci uvolnil Svačinka do vápna Košťála, a ten přesným pasem našel na zadní tyči skluzujícího Rolla – 1:2!

Úvod druhé půle jsme trochu zaspali a pustili domácí více do hry.Naši nepovedenou pasáž hry jsme ukončili v 56.min dobře sehraným brejkem po rohovém kopu domácích.Domácí obranou se prosmýkl agilní Svačinka, ale své zakončení namířil pouze do tyče, dorážku do odkryté branky obstaral Sedláček – 1:3! V následujících minutách jsme na hřišti dominovali a bezzubé domácí nepouštěli téměř do ničeho.V 62.min opět parádní akce po ose Svačinka – Špivák – Roll, zakončená gólem s chutí hrajícího Svačinky – 1:4! V 68.min se zničehonic dostali ke slovu domácí a Glodem snížili – 2:4. Gól domácí polil živou vodou a začali nám zatápět.O několik minut později měli rovenští na noze další branku, ale v čisté gólovce při střele z vápna do odkryté branky selhali. V 80.min vyslal Roll na půlce do úniku Mullera, ten míč zatáhl do vápna a předložil na zlatém podnose gólovou přihrávku zpět Rollovi, jež s klidem pojistil naše vedení – 2:5! Poslední gólové slovo měli ještě v 90.min domácí Kolnerem, ale znamenalo pouze kosmetickou úpravu naší zasloužené výhry. Výsledkem jsme potvrdili úspěšný vstup do jara a se současnými 25 body po třetím jarním kole vyrovnali bodový zisk z celého loňské ročníku soutěže.