FK Stráž pod Ralskem:Slovan Hrádek/Slovan Liberec dívky

FK Stráž pod Ralskem : Slovan Hrádek nad Nisou/Slovan Liberec dívky

Poločas : 0:2

Branka : Penzič z penalty

SESTAVA : SAM - ADAM LACEK,TOBY,VOJTA BARTOŇ,MAXIK - FILDA,ADYS,MATY,MIŠÁK,DAVID- PENZIČ

STŘÍDALI : VOJTA ,TADY,LUKY,DÁDA připraven Pepino do brány

Dnes jsme odehráli další mistrovské utkání na domácím hřišti proti spojenému týmu Slovanu Hrádek nad Nisou a Slovanu Liberec dívky.Tentokrát až na Laviho,který jel na závody v triatlonu jsme byli kompletní.Za soupeře proti nám nastoupila naše bývalá spoluhráčka Natálka.Rozhodčím zápasu byl pan Miloš Marek z Novin na čarách Renda a hostující asistent trenéra.

Začátek zápasu pro nás začal smolně,když ve třetí minutě zahrával soupeř první rohový kop,míč Toby odvrátil jen za velké vápno k hostujícímu Vojtovi Vlkovi a ten přesnou střelou k tyči prostřelil vše co mu stálo v cestě a my rychle prohrávali 0:1.Ve 14 minutě to zkoušel z větší vzdálenosti david,ale jeho střela šla mimo hostující branku.Pak se na levé straně pěkně uvolnil Penzič,ale jeho střela šla jen doprostřed branky,takže si s ní brankář soupeře snadno poradil.Po faulu na Fildu zahrával Mišák nadějný trestný kop za vápnem,ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla.Naopak na druhé straně soupeř podnikl rychlý útok po pravé straně a po přihrávce jednoho hrádeckého hráče se na levé straně uvolnil přes Adama Lacka hostující Ondřej Fetr a propálil Sama v naší brance podruhé.O chvíli později mohl snížit Filda,ale svůj nadějný průnik z levé strany k brance přes dva protihráče zakončil střelou do boční sitě.To kapitán Mišák krásnou střelou z 16m už byl přesnější,ale jeho pokus dopadl jen na břevno hostující branky.Poslední akci měl pak na svědomí Mišák,když se probíjel nadějně do vápna z pravé strany a hledal pod sebou volného Penziče,jehož zablokoval jeden z hrádeckých obránců na roh.Ten zahrál Maty na hlavu Vojtovi,ale jeho pokus šel opět vedle.A tak jsme prohráli první půli 0:2.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem zápas zvrátit,ale byl to naopak soupeř,který si vytvořil tři jasné gólovky.Jednu odvrátil se štěstím na tyč a do rohu Toby a dvě bravůrně zlikvidoval Sam.Pak oba týmy zahrozily z rohů.Nejprve my a Vojta hlavičkoval jen do brankáře a na druhé straně soupeř,kterého opět vychytal Sam.V 57 minutě po dalším zaváhání v naší obraně jsme inkasovali po střele kapitána Dočekala potřetí.V 65 minutě zahrával Mišák další trestný kop z velkého vápna,ale jeho pokus se štěstím hostující brankář vyrazil.Míč se dostal k Fildovi,který byl následně faulovaný a rozhodčí nařídil pokutový kop.Ten s přehledem proměnil Penzič a vykřesal malou naději na dramatickou koncovku zápasu.Jenže místo abychom soupeře zatlačili,tak 69 minutě Maxik nedůrazem nechal přihrát Natku na Jiřího Černohorskýho a ten upravil na konečných 1:4.V závěru to ještě zkoušel střelou Mišák,ale ani on neuspěl a tak jsme po slabším výkonu tentokrát doma opět prohráli.

Bohužel dnes jsme nenavázali na výkon z prvního domácího zápasu,všude jsme byli pozdě,nedařila se nám kloudná souhra,dělali jsme chyby v obraně a opět neproměnili šance,kterých jsme si dnes moc nevytvořili.Tak snad se z dnešní prohry ponaučíme v pondělí 1.5.2023 v dohrávce prvního jarního kola s Rapidem Liberec předvedem kvalitnější výkon a zabodujeme.Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu a dvěma ochotným maminkám - fanynkám za zvládnuté občerstvení pro diváky a za vybrání slušných "dobrovolných příspěvků " na mládež do naší kasičky,které pak opět použijeme pro tým bud na nějaký doplněk nebo na soustředění,nebo rozlučku,která by proběhla po posledním zápase v Semilech,až se vrátíme v sobotu 17.6.2023 kolem 16h,tedy pokud se opět zapojí většina rodičů a pomůžou nám pro naše žáky něco zorganizovat.