Fk Straž pod Ralskem : Slovan Hrádek nad Nisou U13

FK Stráž pod Ralskem :Slovan Hrádek nad Nisou U13

Poločas : 1:0

Branky : 2x Matěj Petrák,1x Lukáš Petrtýl

SESTAVA : Pepino - Štěpánka,Vojta,Kája -Matěj,Luky,Tady,Honzík - Lukáš Petrtýl

STŘÍDALI : Kuba Vrána,Kájík,Eliška,Kuba Markvart,Ondra

I naši mladší žáci dnes odehráli své druhé domácí utkání proti týmu Slovanu Hrádek nad Nisou,kterému jsme na podzim podlehli na jejich hřišti 3:0.Poprvé se v našem týmu dnes představili dva nováčci Lukáš Petrtýl a Eliška .Rozhodčím zápasu byl opět pan Miloš Marek.

Úvod zápasu byl náš mladý celek aktivnější a brzy se do první šance dostal stále se zlepšující Matěj,ale ještě svého premiérového gólu v mladších žácích se nedočkal,když ho vychytal brankář Hrádku,který i o pár minut později zlikvidoval i šanci Lukáše Petrtýla .Na druhé straně sice zahrozil soupeř,ale jeho dvě střely šly mimo naší branku.Do vážnějšího zakončení naše obrana hosty nepouštěla.Ve 24 minutě vybojoval na levé straně míč Honzík a krásnou přihrávkou podél branky našel naběhnutého svého velkého kamaráda Matěje a ten přesnou střelou dostal náš tým do vedení 1:0.Pak dvakrát v nebezpečné vzdálenosti od naší branky faulovala Štěpánka ale trestné kopy soupeř gólově nevyužil.Na druhé straně to zkoušel střelou Ondra a Lukáš,ale ani oni své šance nevyužily.Ve třicáté minutě fauloval v našem vápně Luky a pan rozhodčí nařídil pokutový kop,který však bravůrním skokem zlikvidoval Pepino.Po zbytek první půle se sice soupeř snažil o vyrovnání,ale náš mladý celek bojoval jak o život a žádný gól mu nedovolil.Naopak v závěru první půle se dostal ještě do šance Kuba Markvart,ale ani on náš druhý gól nepřidal.A tak jsme vedli po prvním poločase 1:0.

Do druhé půle soupeř přidal na aktivitě,ale první svou šanci nevyužil.Naši žáci dnes opravdu bojovali jak o život a odměnou jim byl ve 47 minutě druhý gól,když Kája Durdoňová vybojovala v souboji s jedním hrádeckým obráncem míč,který přihrála Matějovi a ten pohotovou střelou zvýšil na 2:0.Fotbalovější soupeř byl jako opařený a i když se stále snažil o gól v naší síti,narážel na naší obranu nebo na vyborně chytajícího Pepina.A mohli jsme to být opět my,když po rohu Kuby Vrány se do šance dostal Lukáš Petrtýl,ale opět neuspěl.Stejně jako vzápětí Tedy.To v 64 minutě po jedné z menších chybiček v naší obraně se k míči dostal hostující Tadeáš Krištof a snížil na 2:1.Hosté vycítili šanci na vyrovnání a o chvilku později po obrovském závaru před naší bránou se mohli i dočkat,ale do několika střel a dorážek postupně snad skákali všichni naši hráči na hřišti a nakonec se jim to podařilo odvrátit do bezpečí. A pak minutu před koncem jim možnost na bodový zisk zhatil novic v našem útoku Lukáš Petrtýl,který po přiťuknutí od Tadyho dostal míč do běhu a nechytatelnou bombou do šibenice propálil hostujícího brankáře potřetí a potvrdil tak naši  první ,ale za výkon dnes zaslouženou výhru v sezóně.V poslední minutě pak ještě Pepino předvedl jeden parádní zákrok,když vytáhl tygřím skokem střelu jednoho z hrádeckých hráčů z nebezpečného trestného kopu.

Dneska náš mladý celek potvrdil svou stoupající formu poctivou práci v zimní přípravě a v trénincích.Samozřejmě nám ještě chybí některé fotbalové dovednosti a zkušenosti,ale to jsme dnes vynahradili obrovskou bojovností a ještě kdybychom proměnily několik dalších šancí bylo by vítězství daleko výraznější.Jsme na naše "mláďatka"  nesmírně pyšní a doufám,že podobné výkony budeme předvádět i v dalších jarních zápasech a třeba přidáme i další body do tabulky.Velká pochvala pro všechny naše hráče,stejně tak jako pro fanoušky,kteří nás povzbuzovali a dokázali vyhecovat k takovému výkonu.Samozřejmě ještě i velké poděkování dvěma našim maminkám-fanynkám,kteří dnes zvládli občerstení pro diváky na jedničku a i u mladších žáků vybrali celkem slušný dobrovolný příspěvek pro náš tým.